|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.9
25 września 2012 , Na pierwszym planie fragment ściany budynku, w którym był magazyn rekwizytów. W głębi resztki ścian parteru budynku. Nie wiem, czy był mieszkalny, taka ceglana kamienica.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 25 września 2012, godz. 17:51:15 Autor zdjęcia: Danuta B. Rozmiar: 1500px x 1000px Licencja: CC-BY-SA 3.0 Aparat: Canon EOS 5D 1 / 40sƒ / 22ISO 10017mm
1 pobranie 980 odsłon 5.9 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Danuta B. Obiekty widoczne na zdjęciu Osiedle Nowa Papiernia więcej zdjęć (209) Biuro: AP Szczepaniak Sp. z o. o. Wykonawca: Henpol Sp. z o.o. W rozległym kwartale przy ulicy Kościuszki powstaje zespół mieszkaniowy Nowa Papiernia. Pierwszy etap projektu obejmie uporządkowanie i zagospodarowanie terenu, odnowę elewacji sąsiadujących kamienic, adaptacje dwóch budynków papierni z 1889 roku na klimatyczne soft lofty oraz budowę nowego budynku mieszkalnego, którego architektura będzie nawiązywała stylem do otoczenia. Więcej na stronie inwestycji /p>ul. Kościuszki Tadeusza, gen. więcej zdjęć (3544) Dawniej: Tauentzien Strasse, Neue Tauentzien Strasse Ulica nabrała miejskiego charakteru po 1807 r., co związane było z wyburzeniem fortyfikacji miejskich. Jednak już wcześniej w tym miejscu biegła jedna z głównych dróg Przedmieścia Świdnickiego. W 1823 r. do ulicy przyłączono odcinek między ul. Dworcową i ul. Pułaskiego zwany Małym Wygonem. Wtedy też oficjalnie wprowadzono nazwę Tauentzienstr. Patronem został pruski generał Friedrich Bogislav von Tauentzien (1710-1791). W 1863 r. do ulicę ponownie przedłużono, tym razem do połączenia z ul. Traugutta i ul. Krakowską. Nowy odcinek dla odróżnienia od starszego nazwano Neue Tauentzien Strasse. Posiadał ona także odrębną numerację. Stan taki trwał do pierwszych lat XX wieku. Wtedy zdecydowano się na połączenie całej ulicy pod jedną nazwą i z jedną numeracją. W 1945 roku zdecydowana większość zabudowy uległa zniszczeniu. Trochę mniej zniszczeń zanotowano we wschodnim odcinku ulicy. Ulica jako jedna z pierwszych po wojnie otrzymała nowego patrona. 25 lipca 1945 r. został nim generał, bojownik o niepodległość Polski Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko (1746-1817). W kolejnych latach w mijscu zniszczonych w czasie wojny kamienic wzniesiono bloki. |