starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 18 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. lubelskie Zamość Osiedle Jana Kilińskiego ul. Wojska Polskiego Pawilon PSS Społem

1967 , Stanowisko kasowe w sklepie MHD przy ulicy Wojska Polskiego 1 - obecnie sklpe PSS Społem.

Skomentuj zdjęcie
Prawie każdy szczegół na tej focie to kawał historii :) . Tej przez małe "h" bo związanej z codziennością.
2012-12-08 16:33:00 (13 lat temu)
Tak. Kasa, uczesanie, uszatka i duuuże banknoty :)
2012-12-08 16:53:01 (13 lat temu)
do YouPiter: ... banknot 50 złotowy z rybakiem, pół litry kapslowane.
2012-12-08 17:00:20 (13 lat temu)
W takiej buteleczce zero pół ? Toż to mi wygląda na 0,33 mineralną wodę ,,Anka".
2012-12-08 17:03:20 (13 lat temu)
do YouPiter: W takiej, takiej. A widziałeś, aby w l. 60-tych taki facet kupował mineralną ? ;)
2012-12-08 17:05:08 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Fakt, nie widziałem. Jak ja się rodził tow. Edward nami dowodził :)
2012-12-08 17:09:43 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Mineralna za 37 zł? ;-)
2012-12-08 17:12:09 (13 lat temu)
Nie, w papierku jakoweś zawiniątko jest :)
2012-12-08 17:15:24 (13 lat temu)
Zawiniątko kupuje /już ściska pugilares/ pani stojąca w kolejce.
2012-12-08 20:04:16 (13 lat temu)
No to poddaję się. Fakt butelczyna poza koszem. Flaszensja droga jak szlag - 37 ze starego portfela :)
2012-12-08 20:10:46 (13 lat temu)
Oj to były czasy! Ta kasjerka ma tak charakterystyczną fryzurę, że sama ta fryzura świadczy o latach, w których zrobiono to zdjęcie. A SPOŁEM ma się dobrze i nadal funkcjonuje. Społem, Społem, aż się Obudziłem ;-)
2012-12-08 20:44:24 (13 lat temu)
Wiesław Smyk
Na stronie od 2010 luty
16 lat 4 miesiące 13 dni
Dodane: 8 grudnia 2012, godz. 16:24:15
Autor: J. Duda ... więcej (32)
Rozmiar: 1150px x 1142px
5 pobrań
1413 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Wiesław Smyk
Obiekty widoczne na zdjęciu
Pawilon PSS Społem
więcej zdjęć (17)
Zbudowano: 2011
ul. Wojska Polskiego
więcej zdjęć (115)
Dawniej: Majdanek
Ulica Wojska Polskiego - jedna z głównych ulic Zamościa, która jest jednojezdniowa i stanowi połączenie centrum miasta z drogą wylotową na północ, w kierunku Chełma (DW843). Ulicę tę wytyczono w latach 20. XIX wieku jako drogę łączącą Zamość ze Skierbieszowem. Powstała ona wraz z ówczesnym przedmieściem Majdanek (nazwa wzięta od pobliskiego Majdanu, dzisiejszego osiedla miejskiego), w którym osiedlali się mieszkańcy Przedmieścia Lubelskiego (zlikwidowanego podczas przebudowy Twierdzy Zamość) wzdłuż tej właśnie ulicy. W 1849 roku były tu 82 domy, jakie stanowiły nowo powstałe przedmieście.
Za wiki