| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Tramwajem po starym nasypie przy ulicy Lotniczej

proszę czekać...

Uwieczniony został fragment miasta, który uległ niesamowitej przemianie w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Film na którym nagrałem przejazd tramwajem z pętli "Pilczyce" do przystanku "Glinianki" i z powrotem. Materiał ten wydaje się nieciekawy ale kiedy zobaczymy jak dużo się zmieniło na kilkuset metrach trasy to docenimy jego wartość.

Tramwaj na początku filmu przejeżdża przez most na rzece Ślęza - do 1949 roku używanego tylko przez samochody, od 1949 do 1974 przez samochody i tramwaje a od 1974 roku tylko przez tramwaje. Na czas remontu (a w zasadzie budowy) wiaduktu i mostu w ciągu ulicy Lotniczej most ten oraz fragment "starej" Lotniczej został w 2010 roku ponownie otwarty dla pojazdów kołowych.

Z mostu tramwaj wjeżdża na nasyp zbudowany w 1949 roku z gruzu pochodzącego z ruin domów stojących przy placu Kościuszki, placu Legionów oraz ulicy Ofiar Oświęcimskich. Tak obecnie wygląda ten nasyp:

 

 

Jak widać na zdjęciach sporo się zmieniło - nasyp jest rozbierany a otaczająca go roślinność obecnie nie istnieje. Na filmie tramwaj przejeżdża przez wiadukt nad linią kolejową - wiadukt od wczoraj jest rozbierany. Oto jego zdjęcia:

Tramwaj zjeżdża z wiaduktu znów na nasyp i po nasypie przejeżdża pod budowaną estakadą AOW a następnie zatrzymuje się na przystanku, który obecnie nie istnieje (jest przebudowywany a po przebudowie będzie wyglądał zupełnie inaczej).

Film został nagrany 1 lipca 2010 roku, w ostatni dzień kursowania tramwajów po nasypie i wiadukcie z 1949 roku - ot taki dokument ale dla osób bywających w tych okolicach może być cenny bo cała okolica zmieniła się dosyć znacznie a za rok nie poznamy tych plenerów.

Skomentuj artykuł
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet