starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 5.44

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Kowale ul. Kowalska 3M Poland

22 września 2013 , Zakład produkcyjny 3M - trwają w nim jakieś prace budowlane. Z budki z ciemnymi szybami wyskoczył jakiś nawiedzony gość który powiedział, że mam usunąć zdjęcie - powiedziałem, że nie usunę i zrobiłem jeszcze kilka fotografii. Coś tam pobełkotał i wrócił tam skąd przylazł.

Skomentuj zdjęcie
† Festung
+3 głosów:3
My mieliśmy gorzej: ochroniarze ambasady USA zawołali na nas policję, która nas spisała i puściła na "bęben". Chcę tej sprawie nadać szerszy rozgłos, na razie zastanawiam się, gdzie najcelniej uderzyć.
2013-09-22 21:35:20 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+3 głosów:3
do † Festung: Ja zastanawiam się czy nie wyciągać w takiej sytuacji kamery i nie nagrywać tego - w razie gdyby gość próbował coś mi zrobić. A z tą ambasadą - w USA wiele osób nagrało policję która aresztuje kogoś kto np. filmował policjantów w czasie wykonywania ich obowiązków - takie nagrania szybko rozchodzą się po internecie i kończą ukaraniem policjantów.

Ja kiedyś nagrałem jednego faceta który próbował mi wyrwać kamerę na Szczytnickiej - pilnował betonowych kostek brukowych i łopat, przypadkiem wszedł mi w kadr i to tak, że ledwo go było widać. Zadzwoniłem po tym na policję (gość uniemożliwiał mi robienie tego do czego mam prawo) ale nie mogłem się jej doczekać przez godzinę, poszedłem zatem na pobliski komisariat na Grunwaldzką i tam mi powiedzieli, że muszę poczekać aż patrol wróci z interwencji... olałem.

Z tym 3M - zastanawiam się czy nie napisać do nich maila z prośbą o przeszkolenie tych ludzi siedzących w budce bo psują wizerunek filmy.
2013-09-22 21:40:24 (12 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do † Festung: Co to znaczy "na bęben"?
2013-09-22 21:41:56 (12 lat temu)
† Festung
+4 głosów:4
do WW: Odp. ustawa o policji zabrania dokumentowania obywateli na peerelowskiej zasadzie "dowodzik proszę", musi być konkretny powód legitymowania. Policjanci szeroko omijają ten zapis, wykorzystując bodaj paragraf 15, wg którego można legitymować w przypadku podejrzenia o podobieństwo do osoby poszukiwanej. By ustalić, że legitymowany obywatel nie jest poszukiwany, jego dane (w tym nr PESEL) przekazuje się do centralnego komputera zwanego "bębnem". Gdy odpowiedź jest: "na biało", znaczy wszystko OK.
Najśmieszniejsze, że na koniec incydentu przy ambasadzie policjant powiedział: "A teraz można fotografować do oporu".
2013-09-22 22:00:49 (12 lat temu)
Danuta B.
+3 głosów:3
do † Festung: Niezależnie jaki kolor nadał mi "bęben", mam pretensje, ze moje nazwisko i pesel poszły w eter. A policja nie używa kanału kodowanego, kazdy użytkownik CB radia może sobie słuchać.
2013-09-22 22:08:19 (12 lat temu)
WW
+5 głosów:5
do † Festung: Ustawa o Policji z 1990 r.: "Art. 14. 1. W granicach swych zadań Policja w celu rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń wykonuje czynności: operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe.
(...)
Art. 15. 1. Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, maja prawo:
1) Legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości (...)"
Czyli teoretycznie może Cię wylegitymować w celu rozpoznawania / zapobiegania przestępstwu, w tym wypadku, jak rozumiem, aktowi terrorystycznemu.
2013-09-22 22:11:27 (12 lat temu)
† Festung
+4 głosów:4
do WW: Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że policjant na wezwanie ochroniarzy ambasady legitymuje turystów. Ciekawym, czy pod ambasadą Federacji Rosyjskiej też ma miejsce taka zgodna współpraca? Ambasadę Iranu fotografowałem bez oporów.
2013-09-22 22:35:41 (12 lat temu)
Oliwia
+2 głosów:2
do Danuta B.: Policja nie korzysta z CB radia jako takiego ale KF. Nie mniej jednak faktycznie można to podsłuchać zwykłym skanerem czy nawet tzw. radiem wstęgowym.
2013-09-22 22:36:30 (12 lat temu)
† Festung
+4 głosów:4
do Oliwia: Na VHF/UHF. Kto i na jakiej częstotliwości nadaje można sprawdzić tu:
Ciecie zazwyczaj korzystają z radiotelefonów PMR, ogólnodostępnych, do nabycia w każdym markecie. Korzystanie z tych radiotelefonów pozwala uniknąć wysokich opłat UKE za zezwolenie na tworzenie i używanie sieci radiotelefonicznej.
2013-09-22 22:46:53 (12 lat temu)
Władysław Ruszkowski
+2 głosów:2
do † Festung: Najtrafniej, to w jakimś opozycyjnym piśmie o zasięgu ogólnokrajowym
2013-09-22 22:56:24 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+3 głosów:3
do † Festung: Szkoda, że to nie było we Wrocławiu bo byśmy zrobili to co zrobiono kilka lat temu na naszym dworcu Wrocław Główny - kiedy policja zatrzymała za robienie zdjęć jednego fotografa i opisano ten incydent na łamach wrocławskiej prasy to internauci umówili się na masowe robienie zdjęć na dworcu.
2013-09-22 23:04:12 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+3 głosów:3
do Oliwia: A ja myślałem, że policja nadaje cyfrowo i przekaz jest kodowany, nie jest tak?
2013-09-22 23:05:13 (12 lat temu)
Neo[EZN]
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 13 dni
Dodane: 22 września 2013, godz. 19:07:57
Autor zdjęcia: Neo[EZN]
Rozmiar: 1500px x 1001px
Aparat: NIKON D800E
1 / 400sƒ / 8ISO 20023mm
0 pobrań
1104 odsłony
5.44 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Neo[EZN]
Obiekty widoczne na zdjęciu
zakłady przemysłowe
3M Poland
więcej zdjęć (8)
ul. Kowalska
więcej zdjęć (135)
Dawniej: Annaberg Strasse