|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
25 lipca 1997 , Czeskie ciężarówki pełne wody mineralnej przed Urzędem Miasta. Jeszcze przez długie tygodnie po ustąpieniu powodzi woda w kranach nie nadawała się do celów spożywczych. Mieszkańcy musieli korzystać z beczkowozów i wody butelkowanej. Autor zdjęcia nieznany. Mam nadzieje, że nie ma nic przeciwko publikacji fotografii.Skomentuj zdjęcie
|
11 pobrań 4311 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ŁAPA Obiekty widoczne na zdjęciu 1997 - powódź w Raciborzu więcej zdjęć (52) Kilkudniowe opady, (w okolicach góry Pradziad w Czechach w ciągu pięciu dni spadło około pół metra deszczu), występujące na pograniczu Polski i Czech w pierwszych dniach lipca 1997 roku spowodowały w dorzeczu Odry niespotykaną dotychczas powódź. Powódź Tysiąclecia, bo tak się ją określa, dotknęła również Racibórz. W kulminacyjnym momencie z 8 na 9 lipca 1997 roku pod wodą znalazło się ponad 60% miasta. Cały Ostróg i Płonia zostały zalane. Racibórz został odcięty od reszty świata, a komunikacja mogła odbywać się tylko za pomocą śmigłowców i ciężkiego sprzętu pływającego. W mieście nie było pitnej wody, nie działały telefony, a na zalanych terenach nie było prądu. W okolicach miasta, miejscami Odra rozlała się na szerokość kilku kilometrów zatapiając domy i pola. Stan wody na wodowskazie w Raciborzu-Miedoni osiągnął 1045 cm, (stan alarmowy 600 cm, a średnio w lipcu poziom wody oscyluje w granicach 100-200 cm). ul. Batorego Stefana więcej zdjęć (124) Dawniej: Wilhelmstrasse W 1874 roku w okolicach dawnych ogrodów dominikańskich przebito mury miejskie. Powstała w ten sposób ulica nazwana została, na cześć twórcy zjednoczonego państwa niemieckiego, Wilhelma I - Wilhelmstrasse. Po II wojnie światowej nadano jej nazwę polskiego króla Stefana Batorego. |