|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.59
Artykuł Górka Sobocka granitem stoi.
1 marca 2014 , U wejścia na teren kamieniołomu, po prawej stronie mieści się budynek dyrekcji. Obecnie obiektem zarządza firma Mota-Engil Central Europe S.A., która oprócz tego wyrobiska posiada jeszcze kamieniołom w miejscowości Kowalskie. Dodam, że pracujący w tym budynku sztygar okazał się bardzo sympatyczną osobą.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 7 marca 2014, godz. 11:34:57 Autor zdjęcia: ZPKSoft Rozmiar: 1600px x 1134px Licencja: CC-BY-NC-ND 3.0
5 pobrań 2434 odsłony 5.59 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ZPKSoft Obiekty widoczne na zdjęciu Kamieniołom granitu więcej zdjęć (22) Zbudowano: XII w. Dawniej: Steinbruch Kamieniołom eksploatuje granit ze stoku wzgórza Górka - 262 m., jego wydobycie sięga średniowiecza. Dawny kościół w Górce miał część romańskich murów zbudowanych z miejscowego kamienia już w pierwszej połowie XII w. Obecnie wydobycie prowadzi firma Mota-Engil Central Europe S.A., która posiada dwie kopalnie w regionie Wrocławia: Kopalnię Granitu „GÓRKA” w Górce Sobockiej zlokalizowanej 7 km od Strzelina i oraz Kopalnię Bazaltu „JANOWICZKI” w miejscowości Kowalskie. Kopalnia Granitu w Górce Sobockiej zajmuje się głównie produkcją wysokiej jakości grysów odpowiednich do wytwarzania betonów mostowych. W celu zaopatrzenia rynku w jak najlepsze produkty, wytwarzane są także inne frakcje, które mają zastosowanie w budownictwie drogowym, kolejowym, nawierzchniach lotniskowych, prefabrykacji oraz w budownictwie specjalistycznym. Kopalnia ”GÓRKA” posiada dostęp do bocznicy kolejowej i może zaoferować dostawy kruszyw na terenie całej Polski. Więcej na stronie |