|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 5.79
Artykuł Górka Sobocka granitem stoi.
1 marca 2014 , W kamieniołomie pracują rozmaite maszyny, to mi wygląda na wiertnicę, ale osoby obznajmione z tematem proszę o ew. korektę. Jednym z produktów firmy Mota-Engil są grysy granitowe, których hałdy spotyka się w kilku miejscach, jedną widzimy właśnie za tą maszyną.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 7 marca 2014, godz. 11:50:31 Autor zdjęcia: ZPKSoft Rozmiar: 1600px x 1200px Licencja: CC-BY-NC-ND 3.0
2 pobrania 2068 odsłon 5.79 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ZPKSoft Obiekty widoczne na zdjęciu Kamieniołom granitu więcej zdjęć (22) Zbudowano: XII w. Dawniej: Steinbruch Kamieniołom eksploatuje granit ze stoku wzgórza Górka - 262 m., jego wydobycie sięga średniowiecza. Dawny kościół w Górce miał część romańskich murów zbudowanych z miejscowego kamienia już w pierwszej połowie XII w. Obecnie wydobycie prowadzi firma Mota-Engil Central Europe S.A., która posiada dwie kopalnie w regionie Wrocławia: Kopalnię Granitu „GÓRKA” w Górce Sobockiej zlokalizowanej 7 km od Strzelina i oraz Kopalnię Bazaltu „JANOWICZKI” w miejscowości Kowalskie. Kopalnia Granitu w Górce Sobockiej zajmuje się głównie produkcją wysokiej jakości grysów odpowiednich do wytwarzania betonów mostowych. W celu zaopatrzenia rynku w jak najlepsze produkty, wytwarzane są także inne frakcje, które mają zastosowanie w budownictwie drogowym, kolejowym, nawierzchniach lotniskowych, prefabrykacji oraz w budownictwie specjalistycznym. Kopalnia ”GÓRKA” posiada dostęp do bocznicy kolejowej i może zaoferować dostawy kruszyw na terenie całej Polski. Więcej na stronie |