starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Dariusz Łukasik
+1 głosów:1
Takie okulary dziś kupić, tzn te oprawki "rogowe" w tym właśnie stylu.
2014-04-25 18:31:26 (12 lat temu)
fantom
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: A jaki transparent pomysłowy z wymiennym tekstem.
2014-04-25 19:20:09 (12 lat temu)
Stenek
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Te okularki, to takie, rzekłbym, "Bierutówki" ;-)

Gość po lewej stronie patyka od tego napisu ma chyba silne Plusy w okularach, bo twarzy z poza nich mu nie widać ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2014-04-25 22:02:55 (12 lat temu)
† ML
+1 głosów:1
Tow. Lenin jest tak wielki, że zasłonił dom na Mariańskiej. Chyba. :-)
2014-04-26 00:53:34 (12 lat temu)
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 19 dni
Dodane: 25 kwietnia 2014, godz. 18:27:14
Autor zdjęcia: † Ryszard Bielawski
Rozmiar: 1200px x 791px
Aparat: OpticFilm 7200i
7 pobrań
1668 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia † Ryszard Bielawski
Obiekty widoczne na zdjęciu

Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę w 1891r. dla upamiętnienia wcześniejszego o pięć lat protestu robotników w Chicago, krwawo stłumionego przez policję. W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie – przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający legitymizować system.



Formalnie 1 Maja stał się ustawowym świętem państwowym dopiero w roku 1950, jednak od roku 1945 dla wszystkich było oczywiste, że dla rządzących rocznica ta ważniejsza jest niż wszystkie inne. Uroczystości obowiązkowo odbywały się w całym kraju: poczynając od Warszawy, gdzie na trybunie ustawiało się całe kierownictwo partyjno-rządowe, aż po wsie i małe miasteczka.


Wydarzenia
więcej zdjęć (71)