starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.3
Skomentuj zdjęcie
Ktoś usilnie zmienia adres obiektu na Międzyrzecka3 a ja cierpliwie go poprawiam na Międzyrzecka3a : proszę sobie obejrzeć jaki numer wisi na elewacji budynku (widoczny na tym zdjęciu). Nr 3 to kamienica opodal. A to jest 3A.
2014-05-09 10:56:45 (12 lat temu)
do Włochu: Dodałem do mapy, na GSV widać numer 3A, chociaz na mapie w katastrze ten budynek nie ma numeru. Właścicielem jest PKP SA.
2014-05-09 11:03:24 (12 lat temu)
do Włochu: Na geoportalu budynek nie ma wpisanego adresu, a budynek 3 znajduje się kilka metrów dalej - wskazane jest adresowanie jako 3A. Po drugie ma być zmieniona nazwa, z "Międzyrzecka 3a" na Trafostację lub coś bardziej zbliżonego.
2014-05-09 11:04:22 (12 lat temu)
do mamik: skąd wiesz kto jest właścicielem? Księga do tej działki nie istnieje w postaci elektronicznej...
2014-05-09 11:10:00 (12 lat temu)
do Hellrid: tak wiem, że kataster/geoportal nie podaje adresowania dla tego budynku. Aczkolwiek dla rozróżnienia zdecydowałem się zastosować nieoficjalną numerację podaną na elewacji obiektu. Wg mnie trafo to tylko część obiektu a nie jego przeważająca funkcja.
2014-05-09 11:11:50 (12 lat temu)
do Włochu: Dostęp publiczny
2014-05-09 11:47:37 (12 lat temu)
do mamik: sprawdziłeś księgę od nie tej działki co trzeba. Działka z budynkiem o adresie Międzyrzecka 3 owszem należy do PKP. Natomiast działka z rzeczonym obiektem nie posiada elektronicznej księgi.
2014-05-09 17:52:36 (12 lat temu)
do Włochu: Obręb Bierdzany, arkusz 2 działka nr 6, powierzchnia 0,2040 ha, księga wieczysta WR1K/00165864/8
2014-05-09 18:18:56 (12 lat temu)
do mamik: o faktycznie - ta księga dotyczy tego gruntu. Tylko dlaczego ja na katastrze widzę tylko stary numer KW165864 ??
2014-05-09 23:09:57 (12 lat temu)
do mamik: Zali byłaby to pompownia dla zaopatrzenia w wodę lokomotywowni Wrocław Główny w czasasch gdy wodowało się parowozy?
2014-05-10 07:10:00 (12 lat temu)
do Jarosław Dubowski: A skąd wniosek, że to przepompownia - proszę o dowód? Wrocław ma określone instalacje w tej okolicy dotyczące wody, są to instalację przedwojenne, używane mniej lub bardziej do dziś:
1. Przepompownia wód gruntowych Bierdzan,
2. Przepompownia Świątniki

Co więcej, na mapach z 1934 r. zaznaczony jest przebieg rurociągu ze Świątnik idący na filtry i wieży ciśnień przy ul. Na Grobli. Dystrybucja wody na taką odległość bez ciśnienia to trochę za mało z takiego budyneczku... Budynek wygląda na typowy budynek trafostacji z częścią warsztatową.
2014-05-10 11:32:26 (12 lat temu)
do Hellrid: w KW zapodanej przez mamika można przeczytać, że to budynek pompowni
2014-05-10 17:54:00 (12 lat temu)
do Hellrid: Wrocław ma, ale wg KW właścicielem budynku jest PKP, i stąd me podejrzenie że kolejarze powiercili sobie tu włąsne studnie i z nich wodę pompowali.
2014-05-10 18:16:22 (12 lat temu)
do Włochu: Może to jest i pompownia wody z głębin i stacja transformatorowa?
2014-05-10 18:22:57 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Pompy o sporej wydajności wymagają sporej ilości energii, istnienie stacji transformatorowej w budynku pompowni jest jak najbardziej uzasadnione...
2014-05-10 19:54:47 (12 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Na stronie mapy katastralnej są warstwy z siecią wod-kan itp ale ja się na tym nie znam. Widzę tylko że jakieś rury są obok budynku. Na mapie w MPWIK budynek ma nr 3a
2014-05-10 21:34:27 (12 lat temu)
do mamik: Na mapie katastralnej sieć wodociągowa istnieje tylko w teorii chyba (tzn. jest taka pozycja legendy). Na mapie MPWiK sieci nie będzie jeśli należy do kolei.
Natomiast układ działek katastralnych wskazał kanał albo podobną strukturę z zaplecza budynku w kierunku rzeki Oławy - kończy się w okolicy Kładki Siedleckiej.
2014-05-10 22:26:30 (12 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Na mapie katastralnej sieć pokazuje się tylko w skali 1:500
2014-05-10 23:06:41 (12 lat temu)
do mamik: Zaiste, i conieco tam widać - można wywnioskować że owa pompownia pompowała wodę z bajora niedaleko brzegu Odry (przy mostku gazociągu) do tego kanału prowadzącego w kierunku Oławy. Może to po prostu instalacja osuszania międzywala?
2014-05-10 23:25:09 (12 lat temu)
do Jarosław Dubowski: faktycznie. Pompownia jest z jednej strony połączona z jeziorkiem a z drugiej strony ma połączenie z pewnym ciekiem wodnym, które się wije w różne strony. Myślę, że można ogólnikowo stwierdzić, że ta pompownia zarządza gospodarką wodną w najbliższej okolicy.
2014-05-11 20:22:23 (12 lat temu)
do mamik: jak dotarłeś do numeru tej KW ?
2014-05-11 20:28:04 (12 lat temu)
do Włochu: Jeżeli w katastrze jest stary numer to trzeba próbować z cyframi kontrolnymi, w końcu się trafi ;-)
2014-05-11 20:28:34 (12 lat temu)
Włochu
Na stronie od 2012 kwiecień
14 lat 2 miesiące 5 dni
Dodane: 8 maja 2014, godz. 19:01:16
Autor zdjęcia: Włochu
Rozmiar: 1600px x 722px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: DMC-TZ25
1 / 80sƒ / 5.6ISO 1009mm
2 pobrania
1684 odsłony
5.3 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Włochu
Obiekty widoczne na zdjęciu
oczyszczalnie ścieków
Pompownia
więcej zdjęć (22)
ul. Międzyrzecka
więcej zdjęć (192)
Dawniej: Pirschamer Strasse, Zedlitz