|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.7
9 maja 2014 , Warszawska 80, dom przy największym, niegdyś wentylacyjnym kominie dawnej Celwiskozy.Obecnie komin ten to maszt nadawczy tel.kom. i jednej ze stacji radiowej.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 9 maja 2014, godz. 20:22:24 Autor zdjęcia: Dariusz Łukasik Rozmiar: 1634px x 1050px Aparat: NIKON D5100 1 / 125sƒ / 11ISO 10024mm
0 pobrań 1106 odsłon 5.7 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Dariusz Łukasik Obiekty widoczne na zdjęciu Warszawska 80 więcej zdjęć (3) ul. Warszawska więcej zdjęć (341) Dawniej: Fedor-Sommerstrasse Ulica Warszawska, kiedyś jedyne drogowe połączenie Jeleniej Góry z Cieplicami, sąsiaduje z dawną Celwiskozą. W związku z wyziewami powstającymi w procesie produkcji, nie tylko śmierdzącymi ale i trującymi, ulica Warszawska zostaje objęta strefą która powoli miała zostać pozbawiona funkcji mieszkalnych. Budynków nie wolno było remontować i niczego tu budować. Ludzie jedynie \\\"mogli\\\" tu dalej mieszkać. Pod koniec lat osiemdziesiątych, jeszcze za premierowania Mieczysława Rakowskiego, Celwiskoza która już nazywała się Jelchem przerwała produkcję celulozy i jej pochodnych. Zakład powoli obumiera, ale za to ulica powoli podnosi się z wieloletniego zaniedbania. Dla niektórych budynków było to już za późno! |