starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. mazowieckie Warszawa Wola - Nowolipki ul. Okopowa Okopowa 18

1967 , "Osiedle mieszkaniowe przy ul. Okopowej powstało w 1960 r. na rajzbretach inżynierów architektów Klewina i Pawlaka, którzy wygrali konkurs na zabudowę tego dość eksponowanego terenu widocznego już z placu Zawiszy oraz mostu Śląsko-Dąbrowskiego." - zdjęcie pochodzi z tygodnika Stolica nr 27 (1021) 02.07.1967

Skomentuj zdjęcie
† ML
+1 głosów:1
Dla nie tutejszych: skrzyżowanie z Żytnią. Widoczna jezdnia prowadzi w kierunku Ochoty. Jezdnia w kierunku Żoliborza jest za widocznymi domami.
2014-11-03 23:21:45 (11 lat temu)
WW
Powstaje pytanie, kto i kiedy wpadł na fatalny pomysł umieszczenia tego osiedla między jezdniami ul. Okopowej.
2014-11-04 07:27:03 (11 lat temu)
do WW: Niejednokrotnie przechodząc w pobliżu zastanawiałam się, co kierowało pomysłodawcą ...
2014-11-04 18:03:42 (11 lat temu)
Ricardo
+1 głosów:1
Cosik mi chodzi po głowie, że oddzielną jezdnię w kierunku Żoliborza (czyli za blokami widocznymi na zdjęciu) otwarto do ruchu gdzieś w 1984 roku. Do tamtego momentu Okopowa na odcinku Świerczewskiego – Anielewicza (i dalej, do Ronda Babka) była jednojezdniowa z jednym pasem w każdym kierunku. Porównajcie fragmenty planów (źródło: trasbus.com):

1982





1986






A na tym zdjęciu widać na dalekim planie między postaciami (niestety, dość niewyraźnie) znaki zakazu zatrzymywania się i postoju oraz zakazu wyprzedzania przy pasie jezdni wiodącym w kierunku Żoliborza.


2014-11-04 20:56:11 (11 lat temu)
do Ricardo: Z tymi planami to różnie bywało, często przedstawiały nie do końca prawdziwą sytuację. Sprawdziłam, że na planie z 1965 r., który mam w domu wygląda to identycznie jak na tym z 1982. Niestety, nie pamiętam tego miejsca z tamtych lat.
2014-11-04 22:05:21 (11 lat temu)
Balbina
+1 głosów:1
do Ricardo: Przypomniało mi się to zdjęcie: Faktycznie, wygląda to podobnie jak na planie.
2014-11-04 22:16:27 (11 lat temu)
A mi się przypomniało takie zdjęcie:

www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/200678/f56904c8984c923ca44ed0158487f39c/

Początek lat 80.
2014-11-05 21:43:04 (11 lat temu)
do Ricardo: No cóż, zawiodła mnie pamięć. Zdjęcie z NAC dobitnie to pokazuje. Co prawda zakres dat jego wykonania jest dość szeroki, ale i tak zdjęcie ze "Stolicy" jest dużo wcześniejsze.
2014-11-06 09:31:41 (11 lat temu)
Balbina
Na stronie od 2012 wrzesień
13 lat 9 miesięcy 21 dni
Dodane: 3 listopada 2014, godz. 22:12:17
Autor: Jacek Sielski ... więcej (1320)
Rozmiar: 1040px x 1600px
27 pobrań
3971 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Balbina
Obiekty widoczne na zdjęciu
Okopowa 18
więcej zdjęć (4)
ul. Okopowa
więcej zdjęć (705)
Dawniej: Dammstrasse
ul. Żytnia
więcej zdjęć (337)