|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6
1979 , Fabryka Kwasu Siarkowego. Mocno zdewastowana po 1945 roku.......celowo. Opis oryginalny z 1979 roku: "Wałbrzyskie zakłady kwasu siarkowego produkują rocznie 75 tys, ton tego cennego surowca" Fotografia KAW.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 30 lipca 2006, godz. 22:09:50 Źródło: Zbiory Prywatne Autor: Leszek Tarnawski ... więcej (3) Rozmiar: 875px x 1024px
5 pobrań 2788 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ragnar Obiekty widoczne na zdjęciu
Fabryka kwasu siarkowego więcej zdjęć (7) Zlikwidowano: 199x Dawniej: Schwefelsäurefabrik Waldenburg Fabryka kwasu siarkowego (Schwefelsäurefabrik) była częścią Zakładów azotowych (Stickstoffwerke A.G. Waldenburg). Do fabryki należał budynek z piecami (prawdopodobnie pirytowymi), główny budynek fabryczny (jego ruiny zachowały się do dzisiaj) i suwnica-pochylnia. W czasie II wojny światowej dobudowano mały budynek administracyjny oraz w niedalekiej odległości schron wartowniczy. W roku 1945 Rosjanie zdemontowali urządzenia fabryki i wywieźli je do ZSRR. W roku 1946, w miejscu fabryki niemieckiej, wykorzystując pozostawione budynki i budowle, wybudowano nową fabrykę kwasu siarkowego. Zakład działał do lat dziewięćdziesiątych XXw. Obecnie jest to obiekt w ruinie. /Petroniusz & Ragnar/ Zakład koksowniczy nr 2 (Koksownia Bolesław Chrobry) więcej zdjęć (84) Zbudowano: 1900 Zlikwidowano: 1999 Dawniej: Kokerei Bahnschacht Kopalnia Węgla Kamiennego "Wałbrzych" więcej zdjęć (61) Zbudowano: ok.1780 Zlikwidowano: 1998 Dawniej: Consolidierte Fürstensteiner Gruben, KWK Bolesław Chrobry Wałbrzyskie Kopalnie Węgla Kamiennego więcej zdjęć (7) Zbudowano: XV wiek Zlikwidowano: 1998 |