|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 18 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1920-1930 , Pałac w Gębczycach - zdjęcie zdjęcia, które mi pokazano.Skomentuj zdjęcie
|
1 / 80sƒ / 4.5ISO 40012mm
11 pobrań 1556 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Arkadiusz K. (Arro) Obiekty widoczne na zdjęciu Pałac więcej zdjęć (22) Zbudowano: 1850 Zabytek: A/1381/1629 z 12.04.1966 Obiekt wpisany do rejestru zabytków jako: pałac z przełomu XVII-XVIII, obecna forma z 1850 r., nr rej.: A/1381/1629 z 12.04.1966 Pałac znajduje się na Czerwonej Liście Zagrożonych Zabytków Dolnego Śląska. Na obszernym dziedzińcu folwarcznym znajduje się barokowy pałac z XVIII w. Była to letnia rezydencja cystersów z Henrykowa. Wzniesiony prawdopodobnie jako budowla renesansowa w I poł. XVII wieku. Z pierwotnej, pochodzącej z początku XVII w., budowy zachowały się dwie kamienne figury hermowe wmurowane wtórnie w obramienia drzwi wejściowych, a wewnątrz sklepienia kolebkowe. Do pałacu przylega niewielki park, a w nim piękne okazy starych dębów, kasztanów i lip. Info za 3 |