|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
22 kwietnia 2015 , Linia kolejowa nr 135. Zdjęcie zrobione z przejścia przy ulicy Radosnej w Gliwicach.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 28 kwietnia 2015, godz. 19:48:32 Autor zdjęcia: Paweł Witon (pawelw1) Rozmiar: 1600px x 1067px Aparat: DMC-FS16 1 / 320sƒ / 3.1ISO 1605mm
0 pobrań 512 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Paweł Witon (pawelw1) Obiekty widoczne na zdjęciu Linia kolejowa nr 135 Gliwice Łabędy - Pyskowice więcej zdjęć (14) Zbudowano: 1880 Linia kolejowa nr 135 łącząca stację Gliwice Łabędy ze stacją Pyskowice. Połączenie kolejowe otwarte zostało 1 marca 1880 roku, jako jeden z elementów rozbudowy połączeń kolejowych w tym rejonie.Około 1913 roku dobudowany został drugi tor. Trzeciego października 1960 roku trasa została zelektryfikowana. Linia Gliwice Łabędy - Pyskowice jest częścią składową magistrali CE30, która swymi parametrami ma zapewnić sprawne prowadzenie ruchu pociągów towarowych. Również w związku z planowaną modernizacją trasy przez Kędzierzyn wykonana została rewitalizacja linii. Przeprowadzono naprawę główną torów szlakowych, wymianę sieci trakcyjnej oraz remont peronów w Łabędach oraz Gliwicach Kuźnicy. Prace przeprowadzono na przełomie 2010 i 2011 roku. Prace pozwoliły na przywrócenie konstrukcyjnej prędkości 100 km/h. Niższa prędkość obowiązuje jedynie na wyjeździe ze stacji Gliwice Łabędy oraz wjeździe do stacji Pyskowice. Źródło: Linie kolejowe w województwie śląskim więcej zdjęć (6) Linie kolejowe w Polsce więcej zdjęć (10) |