Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Historia szkoły gastronomicznej sięga korzeniami aż do okresu międzywojennego. Wówczas to w roku 1928 powstała Żeńska Szkoła Zawodowa (gospodarcza). Właścicielem szkoły było Towarzystwo Popierania Pracy Zawodowej Kobiet. Zajmowała budynek przy ulicy Gdańskiej 119. W latach 1945 - 1949 szkoła przyspasabiała młodzież w kierunku żywienia rodziny i prowadzenia gospodarstwa domowego.
Od roku szkolnego 1949/1950 wprowadzony został kierunek żywienia zbiorowego w zakładach otwartych i zamkniętych. Lata następne istnienia szkoły - to nieustanne przeprowadzki oraz ciągłe zmiany merytoryczne w programie nauczania. W 1953 r. następuje kolejna przeprowadzka szkoły do budynku przy ulicy Ks.St.Konarskiego 5.
W gmachu tym od 1952 mieści się także szkoła odzieżowa.
W latach 1952/57 było to Technikum Gastronomiczne i Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna o specjalności: żywienie zbiorowe, kucharz.
W roku 1978 decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania utworzono zbiorczy zakład szkolny o nazwie
Zespół Szkół Gastronomicznych i Odzieżowych w Bydgoszczy.
Następnie w roku 1984 Zespół Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy stał się samodzielną placówką oświatową, a Zespół Szkół Odzieżowych przeniesiono do Fordonu.
W skład Zespołu Szkół Gastronomicznych wchodziły: Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna, Technikum Gastronomiczne, Technikum Gastronomiczne dla Pracujących.
W 1990 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych powołano Liceum Zawodowe o specjalności kelner bufetowy, a z dniem 1 września 1998 roku Technikum Hotelarskie w zawodzie technik hotelarstwa.