|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
1960 , Makieta "Lisiego Jaru" - ośrodka kolonijno-wczasowego kopalni Thorez w Jastrzębiej Górze. Jedna z największych inwestycji socjalnych prowadzonych przez wałbrzyskie zakłady pracy. Fot. E. Wojtyczka. Źródło: Trybuna Wałbrzyska nr 32 z 11.08.1960 roku. Zdjęcie jest ilustracją artykułu.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 1 stycznia 2000, godz. 0:00:00 Autor: E. Wojtyczka ... więcej (1) Rozmiar: 1500px x 1031px Aparat: C2105 1 / 33sƒ / 2.4ISO 2903mm
12 pobrań 2175 odsłon 0 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Petroniusz Obiekty widoczne na zdjęciu Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "Delfin" więcej zdjęć (12) Architekci: Szczepan Baum, Jerzy Piaseczny, Stefan Philipp Zbudowano: 1959-1962 Ośrodek wczasowo-kolonijny "Delfin" w Jastrzębiej Górze został wybudowany przez Kopalnię Węgla Kamiennego "Thorez" w Wałbrzychu dla pracowników tej kopalni i ich rodzin. Zlokalizowano go w bezpośrednim sąsiedztwie Lisiego Jaru - wąwozu o długości 350 metrów i głębokości do 50 metrów biegnącego od ulicy Rozewskiej w kierunku Bałtyku, stąd często był nazywany "ośrodkiem w Lisim Jarze". Obecnie ośrodek pozostaje w rękach prywatnych, ale zachował swoje pierwotne przeznaczenie. /Petroniusz/ ul. Rozewska więcej zdjęć (62) |