starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.9

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Ostrów Tumski ul. Sienkiewicza Henryka Tumskie Ogrody II

3 czerwca 2015 , Budowa Tumskich Ogrodów II (budynek mieszkalny).

Skomentuj zdjęcie
Dłubią , dłubią :) Ostatnio to o mało co się nie wpakowałem rowerem w wyjeżdżająca ciężarówkę :)
2015-06-03 20:21:56 (11 lat temu)
do robertlaurent: Ale dziwne że nie dłubią piwnic albo garażu pod budynkiem - chyba, że zrobią go na parterze.
2015-06-03 20:28:32 (11 lat temu)
MHL
do Neo[EZN]: Tak, parking będzie na 150 miejsc na 2 poziomach, na wizu widać wjazd: . Będzie też chyba parking za budynkiem na powietrzu.. jak przystało na Tumskie Ogrody ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2015-06-03 20:41:52 (11 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do MHL: O proszę, ciekawe dlaczego tak robią? Ciężko sprzedają się mieszkania na parterze a budowa budynku z poziomem -1 jest dużo bardziej kosztowna?
2015-06-03 20:50:47 (11 lat temu)
Tadeusz Piotrowski
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Budując Tumskie Ogrody 1 -- głębokie piwnice -- o mało nie rozwalili Wyższej Szkoły, bo tam są ciężkie warunki. Jak na Drobnera. Myślę, że wolą dmuchać na zimne.
2015-09-19 18:46:13 (10 lat temu)
Neo[EZN]
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 13 dni
Dodane: 3 czerwca 2015, godz. 20:16:34
Autor zdjęcia: Neo[EZN]
Rozmiar: 1700px x 1112px
Aparat: NIKON D800E
1 / 800sƒ / 8ISO 40024mm
1 pobranie
820 odsłon
5.9 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Neo[EZN]
Obiekty widoczne na zdjęciu
Tumskie Ogrody II
więcej zdjęć (54)
Inwestor: mLocum
Zbudowano: 2015-2016
ul. Sienkiewicza Henryka
więcej zdjęć (2137)
Dawniej: Stern Strasse, Am Stadtfeld
Początki ulicy siegają końca XVIII w. kiedy to w rejonie obecnego Muzeum Przyrodniczego wzniesiono z rozkazu Fryderyka Wielkiego Bastion Gwiazdy. Jednak dopiero od 1807 r. po zburzeniu wspomnianych fortyfikacji ulica zaczęła nabierać miejskiego charakteru. Początkowo sięgała tylko do obecnej ul. Świętokrzyskiej, następnie przedłużano ją kolejno do ul. Matejki i do ul. Górnickiego. Dopiero pod koniec XIX w. ulica dotarła do obecnej ul. Piastowskiej. Ostatnie przed wojną budynki wzniesli w latach 20 XX w. Theo Effenberger i Heinrich Lauterbach. Nazwa ulicy pochodziła od wspomnianego juz Bastionu Gwiazdy (Stern => gwiazda).

Zniszczenia wojenne nie ominęły niestety tej ulicy. W kolejnych latach luki w zabudowie były stopniowo uzupełniane przeważnie blokami wątpliwych walorach estetycznych. W latach 60. przebudowano początkowy odcinek ulicy na dwujezdniowy z wydzielonym torowiskiem tramwajowym. Obecnie przeprowadzany jest generalny remont ulicy między ul. Wyszyńskiego i ul. Bujwida. Prace mają się zakończyć w połowie 2006 r.