|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
5 maja 2015 , Zdewastowane zabudowania zaplecza techniczno-socjalnego stacji towarowej Zabrzeg Czarnolesie.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 28 stycznia 2016, godz. 21:29:08 Aktualizacja: 28 stycznia 2016, godz. 21:37:50 Autor zdjęcia: Andrzej G Rozmiar: 1600px x 1067px Licencja: CC-BY-NC-SA 3.0
2 pobrania 1347 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Andrzej G Obiekty widoczne na zdjęciu Zaplecze techniczne stacji towarowej Zabrzeg Czarnolesie więcej zdjęć (12) Zaplecze to zostało rozebrane i praktycznie nie ma po nim śladu. Stacja towarowa Zabrzeg Czarnolesie więcej zdjęć (13) Zbudowano: 1927 Dawniej: Stacja rozrządowa Czarnolesie Stacja powstała w roku 1927, a w okresie II wojny została rozbudowana. Składa się z czterech głównych części: grupy przyjazdowej (10 torów), grupy odjazdowej (10 torów), części rozrządowej (40 torów), grupy tranzytowej (cztery tory). Na stacji znajdują się dwa rejony górek rozrządowych. Pierwsza położona jest między grupą przyjazdową a częścią rozrządową i posiada dwie górki rozrządowe. Za hamowanie wagonów z tej górki do części rozrządowej odpowiadają cztery hamulce szynowe i jeden grzybkowy. Druga (obecnie nieużywana) położona jest między grupą odjazdową a częścią rozrządową i odpowiadała za dodatkowy rozrząd wagonów do lokalnych pociągów towarowych. W okresie 1927-1966 stacja nosiła nazwę Czarnolesie, a od roku 1966 nazwę Zabrzeg Czarnolesie. Bezpośrednio obok stacji rozrządowej znajduje się dwutorowa wydzielona linia kolejowa obsługująca ruch pasażerski, na której w pobliżu stacji rozrządowej usytuowany jest przystanek kolejowy. |