|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
Lata 1938-1939 , Karwińskie Piwo, etiketa browaru.Skomentuj zdjęcie |
0 pobrań 324 odsłony 0 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia vetinari Obiekty widoczne na zdjęciu
Browar hrabiego Henryka Larisch-Mönnich więcej zdjęć (15) Zbudowano: 1859-1860 Zlikwidowano: 1954 Browar ze slodownią i wytwornią lodu blokowego hrabiów Larischów-Mönnich rozpoczął swoją działalność w 1860 roku. W latach osiemdziesiątych XIX. wieku pracowalo w nim okolo stu ludzi. Największy poziom produkciji, 107 343 ha piwa, osiągnąl w 1928 roku. W latach pięćdziesiątych XX. wieku w obiektach browaru zaczęly narastać skutky szkód górniczych, tak źe jego działalność zostala wstrzymana. pamietnicy wspominają, źe doslownie z dnia na dzień. Po jednym z tąpnieć w jednej z pobliskich kopalń doszlo do popękania betonowych fundamentów pod kadziami fermentacijnymi i tym ich nieodwrtótnym uszkodzeniu. Budynky browaru zostaly zburzone w latach 1952-54. Dzielnica Doły (Doly) więcej zdjęć (18) |