Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Więzienie zbudowano na początku XX wieku na Górce, na wylocie na Truskawiec. Osadzonych tam było ok. 1200 -- 1500 osób. Wiezienie było na owe czasy nowoczesne. Na terenie więzienia była Fabryka Dachówek i Cegielnia, a w więzieniu były warsztaty tkackie. Zakład karny istnieje do dzisiaj.