| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dworzec Wrocław Nadodrze
Obiekty w okolicy
Pawilon gastronomiczny
52
m
Wrocław
Budynek dyżurnego
74
m
Wrocław
Magazyn
104
m
Wrocław
ARP Serwis
104
m
Wrocław
Dębickiego 11
109
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dworzec Wrocław Nadodrze

Zbudowano: 1868
Dawniej: Odertor Bahnhof, Rechter-Oderuferbahnhof
1 subskrypcja
Historia dworca zaczęła się już w 1850 roku kiedy to przedstawiciele mieszkańców Przedmieścia Nadodrzańskiego skierowali w dniu 22 czerwca 1850 roku petycję do ministra handlu von der Heydta, prosząc w niej o umieszczenie planowanego dworca na ich gruncie. Naczelny Prezes Prowincji poparł tę prośbę. Sam fakt połączenia kolejowego z Dworcem Głównym zdeprecjonował pozycje przyszłego Dworca Nadodrze już na samym starcie. Przebudowany w 1912 r. Otwarcie linii Wrocław Nadodrze - Sołtysowice - Psie Pole - Oleśnica nastąpiło 28 V 1868 r.
b/h/2009
Przedostatni ze wszystkich wybudowanych we Wrocławiu  normalnotorowych dworców kolejowych, powstał w 1868 wg projektu Hermanna Grapowa, który często mylony jest ...
dodano: 2010-04-12, autor: Julo
  
Dworzec Wrocław Nadodrze w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
vetinari
 
+2 głosów:2
Foto-modelka -)
2018-05-20 22:58:46 (8 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do vetinari: A na balkonie jakieś poruszenie... ;)
2018-05-20 23:01:34 (8 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Arkadiusz K. (Arro): Ja sie wcale niedziwie...☺☺☺
2018-05-20 23:03:41 (8 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do vetinari: :) :) :)
2018-05-20 23:05:04 (8 lat temu)
Chyba jest z terakoty...
2018-05-20 22:56:21 (8 lat temu)
Chyba gyps....i drewniane eeee, po czesku ta sa "latě" 2x2 cm na przekrój....(mniej i wiecej. od 5x5 cm juź to jest "hranol")
2018-05-20 22:53:04 (8 lat temu)
sebasr
 
To jest dawny regips... Była też wersja ze słomą lub wikliną (u mojej babci w kamienicy na Obrońców Pokoju).
2018-05-20 23:29:22 (8 lat temu)
sebasr
 
W drzwiach wycięte okienko... Jakby kasowe?
2018-05-20 23:40:04 (8 lat temu)
do sebasr: Ten tynk ?
2018-05-20 23:31:36 (8 lat temu)
do sebasr: Jak oni to robili? Najpierw powstawała drewniana rama, potem o niej przybijali na ukos deski a na koniec wypełniali gipsem?
2018-05-21 09:55:26 (8 lat temu)
sebasr
 
+2 głosów:2
do vetinari: Na taka ścianę był kładziony normalny tynk.
2018-05-20 23:39:38 (8 lat temu)
do sebasr: Dziekuje, pomylylem sobie gips z regipsem..moźe drobiazg, ale juź sobie zapamietam. Fotopolska wzbogaca ☺
2018-05-21 08:30:50 (8 lat temu)
do sebasr: W kilku drzwiach dworca widziałem podobne - ostatnio tam były biura i mieszkania, mogły być jakieś kasy, być może wcześniej kiedy budynek zajmowało tylko PKP.
2018-05-21 09:56:54 (8 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Listwy…
2018-05-21 11:04:59 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Było światło? :) A ja w tym miejscu kombinowałem z latarkami z telefonów komórkowych a efekt był i tak kiepski.
2018-05-21 10:04:57 (8 lat temu)
sebasr
 
do Neo[EZN]: Było. Trzeba było tylko znaleźć przełącznik na ścianie...
2018-05-30 07:10:41 (8 lat temu)
Co oznacza, ta żółta linia ?
2018-05-21 09:11:20 (8 lat temu)
do antypuszka©: Element dekoracji, jeżeli tak można napisać. Tutaj widać ją na ścianie
2018-05-21 09:54:04 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+6 głosów:6
do Neo[EZN]: A już myślałam, że to droga do toalety dla osób w stanie "wczorajszym" ;-)
2018-05-21 10:08:43 (8 lat temu)
Mikrob
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-05-21 21:23:38 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Fajne "duchy" - samotna wielokrotna noga ;-)
2021-01-13 22:09:29 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Foto fotografa ;-)
2021-01-14 09:21:34 (5 lat temu)
Jazzek
 
Nawet można dodać, że to maj.
2021-01-14 09:27:31 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Może być 30 kwietnia ;-) Zaraz po 1 Maja ściągano flagi przed 3 Maja.
2021-01-14 09:37:03 (5 lat temu)
cracusiac
 
+3 głosów:3
"piękne" niutony.
2021-01-13 22:53:09 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
2025-09-30 22:36:32 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
19 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Dworzec Wrocław Nadodrze widziany z terenu na którym obecnie znajduje się Park Staszica.
Dworzec Odra. Być może już w czasie wojny.
1868
-
1881
1868
-
1900
1890
-
1901
1890
-
1910
1895
-
1910
1900
-
1915
1900
-
1925
1900
-
1944
1900
-
1944
1930
-
1939
Przedmioty związane z Dworzec Wrocław Nadodrze
1872
-
1872
1872
-
1872
Dworzec Wrocław Nadodrze - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet