| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zamek w Ciepłowodach

proszę czekać...

Historia zamku w Ciepłowodach zaczyna się ok. 1330 r. Pierwociną obecnego założenia była wieża mieszkalno-obronna, być może rycerska. To do niej w 1547 r. dobudowano skrzydło mieszkalne kosztem dawnego rozległego dziedzińca. Autorem projektu tej przebudowy był Giovanni Bernardo z Werony. Wtedy też całość została otoczona czterobocznym wałem ziemnym, który wzmocniono czterema bastejami, utworzono również fosę, założeniu nadano więc formę prawdziwego zamku.

Zmieniali się właściciele, następowały  też rozmaite przeróbki obiektu, na podzamczu powstał folwark.  Aż do roku 1841 r. kiedy pożar zniszczył znaczną część zamku. Od tego czasu chyli się on ku upadkowi.

Aby nie zanudzać długą historią obiektu przejdźmy od razu do oglądania tego, co jeszcze pozostało z zamku. Obiekt ma około 150 m obwodu i 65 m średnicy czyli w sam raz na spacer ...

Tak w ostatnich osiemdziesięciu latach zmieniał się wygląd zamku.

Obecnie to mniej lub bardziej - tylko ruina...

 

 

Ciekawe co zobaczymy za lat dziesięć czy dwadzieścia ?

 

Zdjęcia własne i kolegów z www.fotopolska.eu

Skomentuj artykuł
Jeżeli degradacja obiektu będzie postępowała w tym samym tempie co do tej pory to za 20 lat pozostaną tylko same ściany i to nie wszystkie - dach wieży już pewnie ledwo się trzyma...
2014-05-11 19:34:09 (12 lat temu)
 
mar
 
Kto napisał artykuł? Nie widzą autora.
2014-05-11 19:39:23 (12 lat temu)
 
ZPKSoft
 
do mar: To pytanie do szefa, może coś wymyśli, bo na razie autorzy są incognito ;)
2014-05-11 19:53:05 (12 lat temu)
  
mar
 
do ZPKSoft: No właśnie. NEO!!!!!!!!!! PROSIMY!!!!!
2014-05-11 20:35:55 (12 lat temu)
   
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet