starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Ostrów Tumski ul. Sienkiewicza Henryka Tumskie Ogrody II

26 września 2016 , Ponury. Klaustrofobiczny.

Skomentuj zdjęcie
Ale na plus jest elewacja - lepszy moim zdaniem taki klinkier niż farba
Ostatnio popularne jest też w architekturze (wrocławskiej?) połączenie kolorów pomarańcz + szary / czarny + biel -
2016-09-26 13:54:38 (9 lat temu)
Hehe, tylko to nie jest klinkier :-) Dzisiaj podszedłem na tyle blisko, że mogłem pomacać. Jest szorstkie, matowe, miękkawe. Moim zdaniem to jest papa naśladująca klinkier (albo coś podobnego), jak te papy, które naśladują dachówki ceramiczne. Ciekawe jak będzie wyglądało za 10 lat. Wytrzymałości klinkieru to na pewno nie ma.
2016-09-28 19:42:58 (9 lat temu)
do Tadeusz Piotrowski: A to ciekawe, muszę to obejrzeć i pomacać na miejscu :) Może przyklejają to całymi płatami? (jak te "cegiełki" na budynkach I2).
2016-09-28 20:20:03 (9 lat temu)
Dla mnie brzydactwo!
2018-04-04 16:51:29 (8 lat temu)
max
2018-04-04 22:26:49 (8 lat temu)
do max: Mineralna płytka klinkierowa -- piasek sklejony żywicą epoksydową. Co to ma wspólnego z klinkierem??? Na zdjęciach ładnie wygląda ;-)
2018-04-05 10:21:58 (8 lat temu)
max
do Tadeusz Piotrowski: Jest jeszcze taka możliwość: :)
2018-04-06 15:06:03 (8 lat temu)
Tadeusz Piotrowski
Na stronie od 2003 grudzień
22 lat 5 miesięcy 30 dni
Dodane: 26 września 2016, godz. 13:13:50
Autor zdjęcia: Tadeusz Piotrowski
Rozmiar: 1500px x 1151px
0 pobrań
854 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Tadeusz Piotrowski
Obiekty widoczne na zdjęciu
Tumskie Ogrody II
więcej zdjęć (54)
Inwestor: mLocum
Zbudowano: 2015-2016
ul. Sienkiewicza Henryka
więcej zdjęć (2137)
Dawniej: Stern Strasse, Am Stadtfeld
Początki ulicy siegają końca XVIII w. kiedy to w rejonie obecnego Muzeum Przyrodniczego wzniesiono z rozkazu Fryderyka Wielkiego Bastion Gwiazdy. Jednak dopiero od 1807 r. po zburzeniu wspomnianych fortyfikacji ulica zaczęła nabierać miejskiego charakteru. Początkowo sięgała tylko do obecnej ul. Świętokrzyskiej, następnie przedłużano ją kolejno do ul. Matejki i do ul. Górnickiego. Dopiero pod koniec XIX w. ulica dotarła do obecnej ul. Piastowskiej. Ostatnie przed wojną budynki wzniesli w latach 20 XX w. Theo Effenberger i Heinrich Lauterbach. Nazwa ulicy pochodziła od wspomnianego juz Bastionu Gwiazdy (Stern => gwiazda).

Zniszczenia wojenne nie ominęły niestety tej ulicy. W kolejnych latach luki w zabudowie były stopniowo uzupełniane przeważnie blokami wątpliwych walorach estetycznych. W latach 60. przebudowano początkowy odcinek ulicy na dwujezdniowy z wydzielonym torowiskiem tramwajowym. Obecnie przeprowadzany jest generalny remont ulicy między ul. Wyszyńskiego i ul. Bujwida. Prace mają się zakończyć w połowie 2006 r.