starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. śląskie Bytom Stroszek ul. Strzelców Bytomskich Radzionków Wiktor - Bytom (Beuthen-Tarnowitzer Chaussee) - polsko-niemieckie przejście graniczne

Lata 1927-1930 , Niemiecki posterunek celny (niem. Zollstelle) przy granicy polsko-niemieckiej w Bytomiu - Dąbrowie Miejskiej.

Skomentuj zdjęcie
ritterswalder
+3 głosów:3
Ulica Strzelców Bytomskich. Urząd celny stał w tym miejscu:

tam gdzie parkujące samochody. Rozebrany w latach 60/70. Można by utworzyć obiekt przejścia granicznego.
2021-02-01 08:13:58 (5 lat temu)
do ritterswalder: Dziękuję obiekt utworzyłem ,nie wiedziałem że tam stał taki budynek ,a co to były za dwa domki parterowe przy ulicy przed przedszkolem bo pamiętam je, później je wyburzono jest fotografia chyba z lat 80 w albumie wiadomo jakim i nie jest to jeden z nich przerobiony na mieszkanie ?
2021-02-01 14:14:19 (5 lat temu)
ritterswalder
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : To były domy mieszkalne dla celników. Na tej drugiej fotce jest widok w tym samym kierunku na T. Góry z budką którą rozebrano zaraz po 1939 po zachodniej stronie szosy.
2021-02-01 14:26:39 (5 lat temu)
do ritterswalder: Dziękuję za wyjaśnienie.
2021-02-01 14:36:38 (5 lat temu)
Desperado
Na stronie od 2015 lipiec
10 lat 11 miesięcy 6 dni
Dodane: 9 października 2016, godz. 23:40:35
Aktualizacja: 17 lipca 2025, godz. 11:56:46
Rozmiar: 2048px x 1530px
24 pobrań
3034 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Desperado
Obiekty widoczne na zdjęciu
granice państwa
Zbudowano: 1922
Zlikwidowano: 1939
Dawniej: Wiktor - Städtwald Dombrowa - Polnische-Deutsch Grenzübergang

Przejście graniczne z odprawą celną i paszportową.


ul. Strzelców Bytomskich
więcej zdjęć (429)
Dawniej: Tarnowitzer Chaussee/ Ostlandstraße / Friedrich Ebert straße / ul. Poznańska