|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 5.96
Lata 1985-1991 , Znalazłem to zdjęcie z kolegą [MD]Cinkiem w ciemnym pomieszczeniu pod strychowymi schodami Dworca Głównego. Było przyczepione pinezkami do ściany i mocno zakurzone... To jest zapewne to samo miejsce - czyli mostek przy stawie w Rudzie Milickiej... ciekawe z którego roku? Podejrzewam, że to ostatnie chwile trzebnickiej wąskotorówki... MBxd1-203 zmierza w stronę Sulmierzyc. |
2010-04-10 20:56:52 (16 lat temu)
do Danuta B.: A to chyba jest to samo miejsce? 2010-04-10 21:13:30 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Tak, to samo. Przypisałam Twoje zdjęcie do utworzonego ad hoc jazu. Ciekawe, że na Twoim zdjęciu jakby wody brakowało, a na tym z pociągiem, jej stan jest wysoki. 2010-04-10 21:16:08 (16 lat temu)
do Danuta B.: To nieźle trafiliśmy z tymi fotkami - kto by pomyślał, że tutaj ktoś sfocił pięknego MBxd1 w ostatnich chwilach funkcjoniwania TKD... Szkoda tej wąskotorówki - od Prusic w stronę Milicza i dalej Sulmierzyc prowadziła przez przepiękne tereny - zwłaszcza za Miliczem, między stawami... momentami wąskimi groblami... :-/ Mieli odbudować jej kawałek, później pisali o jakiejś zupełnej drobnicy typu 1 kilometr (sic!) a teraz cisza :( 2010-04-10 21:22:22 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Może by dla pamięci utworzyć obiekt - linia kolejowa i pokazać ładnie na mapie. Propozycja nie do odrzucenia:). 2010-04-10 21:26:55 (16 lat temu)
do Danuta B.: Ja już utworzyłem obiekt, ponumerowałem kilometrowo stacje i obiekty i zacząłem rysować na mapie - choć trochę czasu zajmie mi skończenie rysowania :) 2010-04-10 21:31:23 (16 lat temu)
|
|
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 13 dni |
Jaz wybudowany na początku XX w. na rzece Prądni. W roku 1945 został wyremontowany. Jego drewniana konstrukcja jest wsparta na przyczółkach i filarze mostu. Dno jazu wykonano z betonu. Obok metalowa kładka umożliwiająca dojście do drewnianych zasuw.
W sąsiedztwie znajduje się most kolejowy (były), obecnie kładka ścieżki rowerowej.