| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Zawisza
ul. Artyleryjska
ul. Gdańska
ul. Powstania Listopadowego
ul. Powstańców Warszawy
ul. Skromna
ul. Zaświat

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Zawisza

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1617następna
Datowanie raczej nieco szersze, jak tu ew. wybrane z dwóch do pozostawienia.
2025-07-28 21:18:59 (10 miesięcy temu)
yani
 
Dopisałem ul. Gdańską i naniosłem kilka znaczników.
2025-07-29 01:17:41 (10 miesięcy temu)
yani
 
Dodałem autora.
2025-07-29 01:37:07 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Moda z pierwszej połowy lat 70-ych.
2025-07-28 21:04:14 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Moim zdaniem ok. połowy lat 50-ych.
2025-07-28 21:16:08 (10 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak:
Może bardziej druga połowa - 1954-58?
2025-07-29 01:22:38 (10 miesięcy temu)
labeo7
 
Cały czas zastanawia mnie datowanie tego zdjęcia. W którym roku powstał tor tramwajowy w kierunku Zawiszy?
2018-11-30 23:55:20 (7 lat temu)
Tory tramwajowe do Zawiszy powstały około 1955 roku. Widać kamienicę na rogu Chodkiewicza zbudowaną w 1935 roku.
2018-12-01 09:49:00 (7 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Że względu na rogatywki polowe ograniczyłbym od góry do 1950.
2025-07-28 14:17:57 (10 miesięcy temu)
do labeo7: Mają na głowach rogatywki, To musi być przed wojną.
2018-12-01 00:09:16 (7 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
do da signa: Na tym polega problem, że po wojnie mniej więcej do roku 1950 też noszono rogatywki.
2018-12-01 02:27:22 (7 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do labeo7: Stan umundurowania też raczej powojenny (zupełny brak szyku).
2018-12-01 02:30:18 (7 lat temu)
labeo7
 
do Mariusz Brzeziński: Też myślę, że są to lata powojenne
2018-12-01 03:05:07 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-02-11 20:18:23 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Żołnierz w rogatywce usztywnionej - od 1937 (ale to nie okupacja).
2025-07-28 13:33:02 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Lata 50-te.
2025-07-28 22:19:36 (10 miesięcy temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
Moim zdaniem, to umundurowanie polowe sprzed 1919, pasowałaby poniemiecka bluza szaro zielona, z Polskimi guzikami, wzór orzełka i pas. Konkretnie jednostka piechoty - sądząc po owijaczach. W 1919 weszły czapki z okutymi daszkami i wężyki na kołnierzykach u wszystkich żołnierzy czyli mamy tutaj albo wz.1917 albo wz.1918
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2022-08-31 19:46:24 (3 lata temu)
Krzyś_
 
Warto poszperać w Londynku w Bydgoszczy. Może trafimy.
2022-08-31 19:51:33 (3 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
Dziękuje wszystkim za pochylenie się nad tym zdjęciem i wyrażone opinie.
2022-09-04 09:59:10 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Żołnierze są jednolicie umundurowani - wszyscy w letnich bluzach polowych, używanych w latach 1924-36 (za www.1939.pl).
2025-07-28 09:51:55 (10 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-12-04 20:56:38 (6 miesięcy temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
do ylooC: Blusa , ihmo, wzór własny ,bagnet niemiecki wz. 1898, pasek ze sprzączką z umundurowania W.P. 1919, czapka wz 1919 .Do lipca 1921 r. miało nastąpić przemundurowanie .Sądzę że to powstańcy wielkopolscy ,którzy ubierali się najczęściej w przeróbki mundurów pruskich ale byli też "legionowcy"," ubrani we mundury W.P. wz.1917, halerczycy".Sądzę że to rok 1920 .
2022-09-01 13:02:29 (3 lata temu)
do Krzyś_: Krzysiu - to jest trop dobry, pare zdjęć (robione w Atelier) mają pieczątkę Zakładu Foto w Bydgoszczy!Niestety nie znam tego miasta, ale dopiszę do "Bydgoszcz zdjęcia niezidentyfikowane", może ktoś coś.
2022-10-15 19:03:39 (3 lata temu)
do Krzyś_: To chyba "Bingo"!- naprowadzenie na Bydgoszcz- Krzyś- to je chyba to!-:
2025-12-04 21:08:54 (6 miesięcy temu)
do grgrz: Faktycznie, tu mamy raczej lata 1920/22 plus minus. Pierwsza trójka od prawej to styl sowiecki. Drugi od lewej, z "apaszką" to już coś z nawyków Rzeczpospolitej. Pierwszy z lewej to mieszanka, buty, porcięta i góra. Generalnie wszyscy mają orzełki w koronie. Max 1925 rok
2022-09-01 13:41:46 (3 lata temu)
ylooC
 
do grgrz: Dzięki za korektę, aż tak mocny nie jestem w mundurach, ale wspólnymi siłami doszliśmy :)
2022-09-01 13:49:10 (3 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do grgrz: Dziękuje bardzo za informację.
2022-09-04 10:00:23 (3 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do annamilena: Dziękuje, koryguję górną datę.
2022-09-04 09:59:49 (3 lata temu)
bydgoszczak
 
+1 głosów:1
Gdańska numery 23-27, pośrodku 25, budynki z lewej strony tego zdjęcia:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawka
2025-12-09 08:04:59 (6 miesięcy temu)
labeo7
 
do bydgoszczak: Dzięki.
2025-12-09 17:28:11 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Czy to jest ucięty fragment tego zdjęcia?:
2026-03-23 21:10:42 (3 miesiące temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Wygląda na to, że zadałem trudne pytanie.
2026-03-24 20:19:48 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Przez tyle lat tak robię i inni też tak robią lub podobnie i nikomu to nie przeszkadzało. Klękajcie fotopolanie bo f"antom" nadchodź.
2026-03-25 06:27:09 (3 miesiące temu)
do fantom: Czy fragment może mieć większy rozmiar od całości ?
2026-03-24 20:33:02 (3 miesiące temu)
fantom
 
+5 głosów:5
do da signa: Pewnie że może. Wystarczy powiększyć.
2026-03-24 20:36:13 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do da signa: Odpisze Tobie bo temu panu nie wierze a on i tak usunie poza koszem (jest w tym specjalistą). Jak robię zdjęcie i widzę cos ciekawego na elewacji to wykonuje 3-4 zdjęcia jedno za drugim i mam z czego wycinać.
2026-03-24 20:55:02 (3 miesiące temu)
do piotr brzezina : Pamiętam. Była już kiedyś rozmowa na ten temat. Też mi się zdarza, że robię zdjęcie całego obiektu, a zaraz potem zbliżenie na jego fragment. Warto jest w takiej sytuacji zrobić kilka kroków w prawo albo w lewo, żeby zmienić kąt , bo inaczej zdjęcie wygląda jak wycinek kadru.
2026-03-24 21:06:28 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do da signa: Tyle lat tak robię i nikomu to nie przeszkadzało. W regulaminie nie ma nic, jak mamy robić wycinki (zbliżenia). Nawet można kopiować jedno zdjęcie z 3 razy i robić wycinki (zbliżenia) i co w tym złego. Jeżeli można 11 razy zrobić fotkę pomnika tylko z przodu i dodać na fp.
2026-03-24 21:13:10 (3 miesiące temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Piotrze, fizyczny wycinek zdjęcia to jest po prostu dubel. A dubli, jak wiadomo nie chcemy na FP :)
2026-03-24 21:29:32 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do da signa: Jak wycinek to dubel ?. Wycinek to zbliżenie, żeby zobaczyć szczegóły "czegoś". Zobacz ile mamy fotek pomników które są rozbite na części pierwsze (pasek, klamra, buty itp.).
2026-03-24 21:39:39 (3 miesiące temu)
da signa
 
+7 głosów:7
do piotr brzezina : Piotrze, wycinek to nie zbliżenie. Zbliżenie to osobne zdjęcie fragmentu obiektu, a wycinek to wykadrowany fragment zdjęcia.
2026-03-24 21:54:26 (3 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+7 głosów:7
do piotr brzezina : Moim zdaniem lepiej jest już wrzucić po prostu większe zdjęcie - wtedy każdy sam powiększy sobie zdjęcie w razie potrzeby.
2026-03-24 22:29:50 (3 miesiące temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Nie kombinuj jak koń pog górę, to nie będzie problemów.
2026-03-25 06:33:10 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do fantom: To nie kombinowanie to są fakty a krętactwa i chamstwa się nie wyprzesz
2026-03-25 06:36:21 (3 miesiące temu)
fantom
 
do piotr brzezina : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-25 07:48:06 (3 miesiące temu)
mamik
 
+2 głosów:2
Krzywe.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-03-25 08:35:53 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Do Neo i mamik wystarczył wpis o wymianę zdjęcia lub podmianę Tak się kiedyś praktykowało. Zdjęcie ( podmieniłem
2026-03-25 09:47:01 (3 miesiące temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Mamik napisał "krzywe", bo krzywe. I tyle. Piotr wyciepł do hasioka z adnotacją, że Neo i mamik długo szukali. I wszystko jasne. Tylko kto to qrwa rozumie ?
2026-03-25 09:55:59 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do mamik: Krzywe też proste,
2026-03-25 08:55:19 (3 miesiące temu)
do piotr brzezina : Ja rzadko kiedy piszę uwagę dot. złej jakości zdjęcia w komentarzu - najczęściej dodaję niską ocenę z komentarzem.
2026-03-25 11:17:19 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Desperado: Kiedyś było praktykowane że zdjęcie się poprawiało lub wymieniało a jak się nie dało to kosz. Mamik napisał krzywe, bo minimalnie było. poprawiłem i co ? Czysta złośliwość i strach przed ............. . Poprawiłem i tak wyleci.
2026-03-25 10:07:58 (3 miesiące temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Kiedyś też było praktykowane, że się chłamu nie wrzuca łopatą na ilość. Zwłaszcza po ponad 14 latach działalności.
2026-03-25 10:20:55 (3 miesiące temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Piotrze, ja krytykuję jakość zdjęć w skrajnych przypadkach. Twoje zdjęcie, przed podmianą, było nie tyle krzywe, co nienaturalnie poprawione. Dom w jedną stronę, chodnik w drugą, maszt czy co tam jest, w jeszcze inną. Są zdjęcia, których poprawić się nie da. I t5o było takim. Sorry. Nie ma co łączyć uwagi mamika z Neo i spiskiem.
2026-03-25 10:34:02 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do fantom: Wypominając innym nieprawidłowości to może opiszesz Twoje przekręty i przeprosisz tych fotopolan co skrzywdziłeś. Podejrzewam ze to wszystko pamiętasz Żeby komuś coś zarzucać trzeba być samemu uczciwym.
2026-03-25 10:27:07 (3 miesiące temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Idź na policję i powiedz że cię tutaj krzywdzą. I koniecznie zabierz wydrukowane skany ekranu.
2026-03-25 10:30:57 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do fantom: Nie denerwuj się. Pomagaj nadal wszystkim fotopolanom w tym co jesteś bat. Te krętactwa, ubliżanie itd, zostaw bo ci to nie wychodzi
2026-03-25 10:37:25 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Desperado: Odpuszczałam sobie odpowiedź na twój komentarz. Znajdę czas i coś Ci pokarze.
2026-03-25 10:42:22 (3 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Desperado: A no właśnie. Tak jak napisałem przed chwilą - jeżeli zdjęcie uważam za słabej jakości to najczęściej dodaję słabą ocenę z komentarzem, np. - jak widać każde z tych zdjęć ma innego autora więc spisek raczej nie wchodzi w grę :)
2026-03-25 11:20:52 (3 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Spisek to nie ja nazwałem. Korzystam z okazji, dlaczego nie odpisujesz mi na moją korespondencję e-mail i inne twory korespondencyjne, ponad pół roku jak to można nazwać
2026-03-25 11:40:24 (3 miesiące temu)
yani
 
do Neo[EZN]:
Ale nie wszyscy oceniają zdjęcia, bo np. nie maja tej możliwości, albo z innych powodów. Więc nie przeczytają tych Twoich, jak się domyślam, konstruktywnych komentarzy przy ocenach. A szkoda...
2026-03-25 12:27:33 (3 miesiące temu)
do yani: Nie wszyscy oceniają, ale Ci którzy mają uwagi do poszczególnych zdjęć mają uprawnienia i dobre do tego narzędzie. Z tego co pamiętam, to średnia ocen poniżej 3 powoduje automatyczne przeniesienie zdjęcia do kosza ( chyba, że coś źle zrozumiałam, kiedy była dyskusja na ten temat).
2026-03-25 12:36:19 (3 miesiące temu)
fantom
 
do da signa: Chyba jednak coś źle zrozumiałaś.
2026-03-25 12:46:53 (3 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do fantom: A jednak Danusia dobrze zrozumiała tyle, że to dotyczyło już chyba minionej przeszłości.
2026-03-25 13:03:40 (3 miesiące temu)
169 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Dzielnica Zawisza - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Zawisza
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet