| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
OBIEKTY - Ulica Swarożyca
1
4
5
5A
5B
7

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Swarożyca

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
a z tym budynkiem to tez jest ciekawa historia, w latach 70 zrobiono dobudówkę w postać takie brzydkiego "coś" ( po prawej stronie fotki tam gdzie wisi talerz)
2016-02-17 22:53:13 (10 lat temu)
kiedyś magazyn GS - Chojnice
2016-02-17 22:47:15 (10 lat temu)
Budynek ten zamieszkiwała znana postać w Chojnicach p. Hoppe który przez szereg lat pełnił funkcje komendanta Straży Pożarnej w Chojnicach i jednocześnie posiadał zakład kowalski, jak pamięcią sięgam to podkuwał konie
2016-02-17 22:50:22 (10 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
I mamy na miejcu fotopolana, ktury nas poinformuje prawie on-line :-)
2016-10-07 10:58:33 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do vetinari: Krajobraz budowy zmienia się z dnia na dzień a co najciekawsze to to, że budowa prowadzona jest na terenie, gdzie jeszcze w latach 50-tych XX wieku zlokalizowany był cmentarz ewangelicki.
2016-10-08 09:27:22 (9 lat temu)
Posiadam zgodę administratora portalu chojnice.com na publikację zdjęć autorstwa Aleksandra Knittra przedstawiające zdjęcia z placu budowy (wnętrza) Chojnickiego Centrum Kultury na portalu fotopolska.eu .
2017-03-15 14:34:30 (9 lat temu)
kakaa
 
Wieko jak nowe.
2017-05-13 17:43:49 (9 lat temu)
do kakaa: To trumna cynkowa - drewniana najprawdopodobniej jest wewnątrz.
2017-05-13 22:10:27 (9 lat temu)
do legion: Witam, od dawna nie jestem w Chojnicach a zauważyłem ze są zdjęcia z prac archeologicznych na cmentarzu ewangelickim, mam pytanie? czy może natrafiono na pochówki znamienitych chojniczan ( Goedtke)
2017-06-21 05:14:08 (9 lat temu)
do Bolesław Rogatka: Nie zachował się do dnia dzisiejszego żaden plan cmentarza i nie wiadomo, gdzie i kto w jakich kwaterach spoczywa. Aleja zasłużonych znajdowała się podobno po południowej stronie cmentarza a tam dzisiaj przebiega ulica dojazdowa do Chojnickiego Centrum Kultury (dawny Kinoteatr). Wszystkie odnalezione szczątki są anonimowe.
2017-06-21 07:28:30 (9 lat temu)
do legion: Kolejne pytanie? Czy może orientujesz się w którym miejscu znajdowała się kostnica ( dom modlitwy). Po podobno w jej pobliżu znajdował się ten pochówek ( oczywiście bez podania kierunku) - (żódła informacji - Witold Look, Z. Steinke, R. Meathes, Z. Stromski, J. Rydzkowski) , plan cmentarza i zaznaczone ważniejsze pochówki na nim znajdowała sie w tym domu modlitwy ( kostnicy) w formie tablicy przy wejściu do niej potem ta tablica podobno została przeniesiona do konwiktu - ale to tylko opowieści i przekazy ustne - myślę ze warto było by ten temat rozwinąć
2017-06-21 22:08:46 (9 lat temu)
kakaa
 
Tyle lat w ziemi a wieka całe.... to był materiał nie jak teraz z lipy.
2017-05-13 17:43:09 (9 lat temu)
do kakaa: Kiedyś chowali w trumnach cynkowych (nierdzewka)
2017-05-13 18:46:13 (9 lat temu)
do piotr brzezina : Jak dotychczas archeolodzy "dotarli" bodajże do trzech trumien cynkowych, reszta to drewniane. To jest akurat cynkowa, ale przez tyle lat i ta uległa już utlenieniu.
2017-05-13 22:09:03 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Ależ ciekawe!
2017-05-12 20:54:19 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: We Wrocławiu kiedy coś ciekawego odkopują to stawiają namiot - może po to żeby deszcz nie napadał ale pewnie też dlatego żeby czasem nikt niczego nie zobaczył (wichury kilka razy oprócz szkód zrobiły też przy okazji coś dobrego ;). Na teren wykopalisk nikogo nie wpuszczają - nawet reporterów a zdjęć z prac nie dostaniesz. Fajnie że w Chojnicach jest inaczej.
2017-05-12 20:59:14 (9 lat temu)
legion
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: To prawda, że na teren wykopalisk nie wpuszczają osób postronnych ale tak się złożyło, że pracuje tam mój kolega i to za jego pozwoleniem udało mi się tam dostać. Sądzę, że i On zamieści wkrótce na Fotopolsce zdjęcia z tych wykopalisk ( ja już miałem możność część tych zdjęć oglądać i są naprawdę interesujące bo dokumentują całą pracę archeologów).
2017-05-12 21:49:09 (9 lat temu)
do legion: Nie ma jak to mieć dobrych kolegów na dobrym miejscu....:-)
2017-05-13 16:09:52 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do vetinari: I tu się z Tobą zgadzam w 100% :-)))
2017-05-13 22:11:46 (9 lat temu)
fralat
 
+2 głosów:2
Dobra dokumentacja.
2017-09-28 21:17:15 (8 lat temu)
do fralat: :-)))
2017-09-29 06:38:32 (8 lat temu)
Ratuszowi urzędnicy obiecali, że mieszkańcy na pierwszą imprezę w zmodernizowanym obiekcie będą mogli pójść pod koniec grudnia 2018 roku.
2018-10-07 17:05:47 (7 lat temu)
10 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Ulica Swarożyca - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet