| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Muzyków
1

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Muzyków

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...5758następna
antypuszka©
 
+1 głosów:1
20 lecie ?
2015-08-22 17:22:40 (10 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
20 lat PRL to rok 1964. Skorygowałem.
2026-01-27 11:34:37 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Scaliłam obiekty obu bram (ze Świerklańca i z Chorzowa), skorygowałam ścieżkę przypisań, dodałam opis obiektu i nr rejestru zabytków, zmieniłam przypisanie (w tym znaczniki) kilkudziesięciu zdjęć.
2026-01-16 06:15:03 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Zastanawiam się jeszcze nad znacznikiem na mapie...
W tej chwili mamy tylko bramę zaznaczoną w Świerklańcu, nie bardzo wiem jak to zrobić, żeby była również w Chorzowie...
2026-01-16 06:18:08 (5 miesięcy temu)
A nie powinno być tak jak mnie kiedyś instruowano przy przenoszonych obiektach i kilku lokalizacjach, że pierwotna jest dodana jako podobiekt?
Np.:
2026-01-16 09:54:37 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do 4elza:
Niestety, wszystkie zdjęcia bramy we współczesnej lokalizacji były przypisane do Świerklańca - zapomniałaś chyba, że trzeba ścieżkę skorygować dla każdego zdjęcia osobno.
Poprawiłem - mam nadzieje, że nic nie umknęło, bo sporo tego było... :)
2026-01-16 12:36:43 (5 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do 4elza: Masz dodany w ZOO
2026-01-16 09:28:27 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Poprawilem ścieźke przypisania...☺
2026-01-16 09:48:47 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.:
Ale teraz zniknął ten w Świerklańcu. Nie da się dodać dwóch takich samych znaczników punktowych na mapie. Można to zrobić znacznikami obszarowymi.
2026-01-16 12:56:51 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do vetinari: A co konkretnie poprawiłeś?
2026-01-17 06:45:10 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
do marjallo: Tak samo mamy np. z kościołem św. Nepomucena we Wrocławiu . W historii portalu były różne podejścia do tematu co właśnie widać. Które "słuszniejsze" nie wiem.
2026-01-16 10:36:27 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do yani: Tak, umknęło mi, ale kolejnego dnia i tak wróciłabym do tego. Dziękuję.
2026-01-17 06:47:57 (5 miesięcy temu)
marjallo
 
+1 głosów:1
do yani: Dlatego m.in. chyba lepszy byłby podobiekt.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit.
2026-01-16 14:28:05 (5 miesięcy temu)
yani
 
do marjallo:
Może i tak... Ale jednak trudno jednoznacznie powiedzieć czy byłoby lepiej, bo wtedy ten podobiekt byłby jednak pośrednio przypisany do zoo i do Chorzowa.
2026-01-16 16:47:26 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do marjallo: W przypadku tego samego elementu architektury, zakładanie obiektu głównego i podobiektu jest nielogiczne. Ta sama brama nie może stanowić równocześnie jednego i drugiego.
2026-01-17 06:47:03 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: Przypisanie, bo robiąc porządky zapomnialaś o tym, źe jeźeli ma obiekt dwa przypisania, przeoczylaś źe scieźka przypisań pod zdjięciem kieruje na Pałac Donnersmarcków.
2026-01-17 09:14:19 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Jest logiczne o tyle, że można ten obiekt architektury oznaczyć na mapie (2 lub więcej) Bo ta sama brama znajduje się w innych miejscach w innym otoczeniu. Podobiektami są wcześniejsze lokalizacje. Tak jak jest teraz w opisie jest informacja o dwóch lokalizacjach, natomiast oznaczona na mapie jest jedna ( i nie ma możliwości dodania drugiej).
2026-01-28 14:48:04 (4 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: A, to razem z yani, poprawialiście, dzięki. Jeszcze się dwa uchowały, już chyba wszystkie.
2026-01-18 06:08:15 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do marjallo: Owszem, jest taka możliwość. Wejdź w edycję mapy, powiększ i zobaczysz znacznik bramy w ogrodzie zoologicznym.
2026-01-29 05:57:16 (4 miesiące temu)
marjallo
 
+1 głosów:1
do 4elza: W ogrodzie jest znacznik nie ma go w Świerklańcu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2026-01-29 08:04:07 (4 miesiące temu)
Podmiana.
2026-06-15 12:18:38 (13 dni temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Moda przełom 50/60.
2026-06-15 13:26:35 (13 dni temu)
elot360
 
fantom, czy mógłbym Cię prosić o jakiś prywatny kontakt? Potrzebuję wyjaśnić pewną sprawę niezupełnie związaną z Fotopolską
2026-06-25 16:16:28 (2 dni temu)
PiotrW
 
+3 głosów:3
Trochę prywaty. T Zdjęcie mogłem zrobić z mojego miejsca siedzenia na stołeczku ratownika. Niestety mogłem mic tylko gwizdek:)
2026-02-11 18:42:32 (4 miesiące temu)
ChoKa
 
+4 głosów:4
do PiotrW: Batki chyba też mogłeś mieć 😏
2026-02-13 10:48:36 (4 miesiące temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do ChoKa: Ja, i żołto mycka z daszkiym:)
2026-02-13 11:57:34 (4 miesiące temu)
annamilena
 
+1 głosów:1
Bardzo ciekawe zdjęcie
2022-11-09 09:39:28 (3 lata temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
To były czasy gdy nie było drutów kolczastych na widowni.
2022-11-10 21:21:50 (3 lata temu)
4elza
 
A teraz mamy butelkomaty, tylko póki co po wódce nie przyjmują...;-)
2026-01-27 07:48:00 (5 miesięcy temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do annamilena: To przyszli biznesmeni. W latach 90 tych będą zakładać pierwsze prywatne zakłady pracy lub sklepy, stragany lub stoiska na stadionach itp.
A już serio ... każda butelka kosztowała w skupie 50 gr. a na melinie 2 zł . Jedna guma Donald na Rózycu 5 złociszy
a w środku historyjka .10 takich historyjek to było 20 zł za 100 takich historyjek można było mieć rower (składak) jasne, że kradziony ale pisało się różne listy łamanym angielskim i przychodziły nalepki PENZOIL , Wynss, Castrol Firestone , STP a o PENZOIL- puszka to były ogroooomne pieniądze. Motocykliści i niektórzy samochodziarze płacili ogromne pieniądze za taką biżuterię na ich rumaki. Ekonomii nie trzeba dawać kontry.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2022-11-10 21:23:44 (3 lata temu)
do PiotrW: I zakazu wnoszenia napojów ;)
2026-01-27 08:25:05 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Można to jakoś precyzyjniej przypisać?, bo do alei jako takiej, to chyba nie bardzo...
2026-01-19 08:05:04 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Myliłam się, nie poradził sobie. Może chociaż opis poprawi...
Skorygowałam przypisanie.
2026-01-23 06:23:33 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Do Ogrodu Japońskiego? (chyba, że to nie jest to miejsce).
2026-01-19 08:38:29 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do Neo[EZN]: Trochę duże te schody, znalazłam (jak na razie) tylko takie, ale nie wiem...
2026-01-19 08:44:44 (5 miesięcy temu)
fantom
 
+3 głosów:3
2026-01-19 09:53:54 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do fantom: Dzięki, myślę że PiotrW sobie poradzi...
2026-01-20 07:03:00 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do 4elza: Jest problem. W 2012 nie istniał jeszcze Ogród Japoński, ale istniał Ogród Różany w ówczesnym Rosarium, ale faktycznie te schody były w miejscu gdzie teraz jest Ogród Japoński. Ta część Parku została przebudowana.
2026-02-11 18:10:44 (4 miesiące temu)
fantom
 
do PiotrW: Otóż Ogród Japoński w WPKiW istniał na wiele lat przed ostatnią modernizacją. Jego budowa rozpoczęła się w 1967 wedle projektu Edwarda Bartmana. Mimo że nieukończony, to funkcjonował pod tą nazwą ponad 50 lat.
2026-02-11 18:21:45 (4 miesiące temu)
PiotrW
 
do fantom: Zgadzam się. Tutaj jest link do Google, widać stary Ogród Japoński (powiem że zawsze to kojarzyłem to już z Rosarium) i schody:
2026-02-11 18:28:11 (4 miesiące temu)
Tu autorem również był Z. Januszewski? Mnie to wygląda na ogrodową masówkę...
2026-05-17 13:07:38 (miesiąc temu)
ChoKa
 
do Jarosław Dubowski: To jest betonowa rzeźba ustawiona w 2016 roku. Rzeźbę ufundował prywatny przedsiębiorca i ustawiona została w miejscu skradzionej oryginalnej rzeźby "Dziewczyna z dzbanem". Rzeźba ta została rok później zniszczona. W trakcie robienia selfi, jedna osoba wdrapała się na rzeźbę która spadła i została rozbita.
2026-05-18 08:58:42 (miesiąc temu)
4elza
 
Skorygowałam ścieżkę przypisań, bo brama była w Świerklańcu.
Jeśli chcesz to wymień, bo nie mogę pobrać:

a później usunę.
2026-01-26 06:13:03 (5 miesięcy temu)
ulec
 
do 4elza: Podmieniłem na większe.
2026-01-29 22:13:24 (4 miesiące temu)
marjallo
 
+3 głosów:3
Po lewej?
2026-03-27 14:59:43 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do marjallo: Dzięki, poprawiłam opis.
2026-03-28 06:33:42 (3 miesiące temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Czemu Aleja Wycieczkowa, powinna być Al. Planetarium. To jest widok planetarium. Widać staw przy Łani i starą Łanię i szyb Prezydent.
2026-01-27 15:26:49 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do ulec: Skorygowałam ścieżkę przypisań.
2026-01-28 06:20:42 (5 miesięcy temu)
575 Dyskusji (ostatnia 2 dni temu)
Aleja Muzyków - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet