| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Kościół rzymskokatolicki Najświętszego Serca Pana Jezusa

Remont elewacji budynku kościóła

OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki Najświętszego Serca Pana Jezusa
73/24
74/22

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Krzyżowe sklepienie nawy głównej ma cztery pola, wsparte jest na czterech masywnych kolumnach ze stolicami korynckimi. Prezbiterium ma sklepienie krzyżowe z lunetami. Po obu stronach prezbiterium znajdują się podwójne trybuny oddzielone gzymsami. Chór jest wsparty na pięciu konsolach, a w 1895 r. zainstalowano organy z warsztatu Karla Neussera z Nowego Jiczyna. Obecnie organy pochodzą od firmy Rieger-Kloss z miasta Krnov. Na parterze prawej wieży fasady znajduje się kaplica Matki Bożej Niepokalanej. Kaplica z sklepieniem krzyżowym z rozetami. Ołtarz główny, ołtarze boczne i inny sprzęt zostały wykonane przez austriacką firmę rzeźbiarską Ferdinanda Stuflrssera z Św. Ultichu w Tyrolu. Obrazy stacji krzyżowej opatrzone były niemieckimi i polskimi napisami. Oryginalne
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
+1 głosów:1
Piękny mechanizm
2014-07-09 22:29:16 (11 lat temu)
Te linki nie napędzały ale napędzają mechanizm.Codziennie słyszę wybijanie kwadransów i godzin.Podobny mechanizm do tego z wieży piastowskiej.
2014-07-09 23:09:34 (11 lat temu)
Jerzy51
 
Pewnie to perpetuum mobile ?:) Ciężarki na linach . Moje maleństwo ma na łańcuszkach ciężarki w kształcie szyszek .
2014-07-10 19:01:42 (11 lat temu)
Jerzy51
 
Do Dariusz Milka : Oczywiście ,ze kulki . Ja mam stary zegar ścienny "maleństwo ' z napędem łańcuszkowym . :) Jako młody człowiek zachwycałem się mechanizmami "perpetuum " :)
2014-07-10 19:43:52 (11 lat temu)
do Stenek: Czym to jest napędzane? Na prąd? ciężarki? sprężyna? :)
2014-07-09 22:30:33 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Obstawiam ciężarki na linach, które widać na dwóch bębnach po prawej i lewej stronie mechanizmu, widać też mechanizm zapadkowy, jeden ciężarek pewnie napędzał "chodzenie", a drugi napędzał dzwonienie
2014-07-09 22:46:33 (11 lat temu)
Stenek
 
do † marian11: Oj, Marian, wiadomo, że "napędzają" ;) ;)
2014-07-09 23:25:38 (11 lat temu)
do Jerzy51: W perpetuum ... to zazwyczaj kulki jakieś są.
2014-07-10 19:14:10 (11 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do Jerzy51: Inna dużą grupę stanowią takie "pomysły" z rozmaitej maści kubełkami na wodę.
2014-07-11 08:00:38 (11 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Jerzy51: "Zygor na gewichty" jako u nos godajom ;)
2014-07-11 11:42:41 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Mosz recht, jo by też tak pedzioł
2014-07-11 23:58:26 (11 lat temu)
Stenek
 
Ciekawe, ma bicie górne - po lewej widać młotek, pewnie temu, żeby nie bujać dzwonu do bicia sercem
2014-07-09 22:30:34 (11 lat temu)
† marian11
 
+1 głosów:1
Ten młotek po lewej stronie to do wybijania godzin a silnk do dzwonienia przy innych okazjach.
2014-07-09 22:36:06 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do Stenek: Nie jestem fachowcem, ale to może być sygnaturka wybijająca godziny, podczas gdy serce wybija normalne dźwięki 'wołające' na mszę. Widać po prawej silnik elektryczny z napędem łańcuchowym do poruszania dzwonem.
2014-07-09 22:34:02 (11 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Bajeczka;)
2020-06-03 20:16:39 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dziękuje ☺...jakoś się udalo. Ciągle się ucze jak takie zdjięcia robić....
2020-06-03 20:46:29 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Franto, określenie prawa albo lewa nawa mówi nam niewiele. Nie wiemy w która stronę odwrócony był fotografujący. Co prawda układ ławek wskazuje na zdjęcie w kierunku ołtarza ale np. w kościołach ewangelickich ławki ustawiane były również w kierunkach bocznych. Przez lata używałam tych określeń patrząc w kierunku ołtarza ale od niedawna wiem, że w kościele przyjęte jest spojrzenie od ołtarza, czyli odwrotnie. Zatem najbezpieczniej jest przy nazywaniu naw bocznych odniesienie do stron świata, tzn. - południowa, północna itd. Ale to tylko taka mała dygresja ;-)
2020-06-03 15:35:12 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Franto, popraw opis wnętrza kościoła. Matka Boska nie miała na imię Teresa ;-) Chodziło o św. Matkę Teresę z Kalkuty.
2020-06-06 10:48:36 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Aha, dziękuje za uwage....teraz lepiej ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-06-03 18:09:26 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dużo lepiej ;-) Od razu mamy też wyobrażenie o ustawieniu kościoła względem stron świata.
2020-06-03 21:02:52 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Fotopolska wzbogaca...i kształci ☺☺☺
2020-06-04 15:26:29 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Juź juź...zabarzo ufam tlumaczeniu wójka googla ☺
2020-06-06 14:18:30 (6 lat temu)
Mala prośba, niejestem pewien co do imion świętych, od lewej św. Jerzy, po środku chyba św. Józef, św. Barbara i św. Florian, ta fogura s chlebem....nie wiem, dziękuje za pomoc.
2020-06-05 22:24:29 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Z chlebem to św. Elżbieta, pozostałe figury - trafione.
2020-06-05 22:28:28 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuje, uzópelnie opis, i za chwile dodam zachodni boczny oltarz, tam juź polegam tylko na Waszej wiedze, bo niejestem wogóle pewny, zgóry dziękuje ☺.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-06-05 22:35:05 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie dziękuj, sama chętnie się uczę, bo wielu jeszcze nie umiem rozpoznać.
2020-06-05 22:44:15 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: No, fotopolska jest dobrym programem edukacijnym ☺☺☺ Jeścze raz dziękuje ☺
2020-06-05 22:48:30 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Tak wygodne fotele! Czy to był kościół ewangelicki?
2020-06-07 18:43:35 (6 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Od początku byl budowany jako katolicki. Lawky tak wygodne juź nie są ☺ Jutro dodam zdjięcie lawek.
2020-06-07 18:51:59 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Mam problem z postacią z lewej - Wojciech (?) czyli Adalbert , pozostali to Notburga, Maryja, Jadwiga Śląska i Antoni z Padwy. Może odczytasz co mają napisane na postumentach.
2020-06-05 22:42:02 (6 lat temu)
do ZPKSoft: No wlaśnie źe teź jakoś niedam rady, ale chyba ten św. Wojciech...i ta figura po środku, czy to jest Praskie Dzięcątko Jezus ?
2020-06-05 22:47:21 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak, to to Dzieciątko tyle, że nie oryginał a jedna z kopii.
2020-06-05 22:50:57 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dla mnie to Dzieciątko jest nowością chociaż byłam w Pradze ;-)
2020-06-05 22:58:08 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Wiem, teź mamy jedną kopie w domu, z lat 40tych....Dziękuje za malą prywatną lekcije katechetizmu ☺☺☺
2020-06-05 22:53:48 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jest bardzo popularna i znana w.....Americe Poludniowej, prawdziwy kult i tlumy turystów szukają tej figurky. Nawed ma wiele ubrań otrzymanych jako prezent od znanych światowych osobliwości, Ostatnią zlotą koronke otrzymal od papieźa Benedikta XVI. Milo mi źe i moje skromne zdjięcie i pytanie Ci pokazalo malą czeską ciekawostke. Następna wizita w Pradze moźe być wlaśnie związana z tą figurką ☺
2020-06-05 23:06:23 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
veti jeszcze 19 999 zdjęć i odbudujesz częściowo "cieszyńską fotopolskę :-)"
2020-06-07 12:22:45 (6 lat temu)
do piotr brzezina : No...mam co dorabiać, ale sam wieś źe archiwalne i zwlaścza opisy są raczej bardzo trudne do znaleźenia. Rzym teź nieodbudowano za tydzień, i wiele razy byl zdobity i wypalony przez barbarzyńców. Jak otworzą granice, mam nadzieje źe ktoś wpadnie do Cieszynów na ratunek jednemu biednemu fotopolanowi. Zwlaścza jak mi obecnie brakuje wolnego czasu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-06-07 12:41:27 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Wybierałem się w tajemnicy przed Tobą i Jurkiem i byłem blisko , niestety uległem wypadkowi na skuterze (jestem potłuczony ale jakoś już wychodzę z tego teraz mogę przed kompem siedzieć a nie stać)
2020-06-07 12:46:38 (6 lat temu)
do piotr brzezina : Powinieneś być odzanaczony jakymś orderem fotopolskim, coź jak "Purpurowe Serce" i "Bohater Związku Radzieckiego" ja bym dolączyl nasz " Order Lwa Bialego" za Twoje ofiarowanie sie dla portalu. žycze szybkiego uzdrowienia i dojścza do zdrowia...
2020-06-07 12:52:25 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Szybkiego powrotu do pełnej sprawności, fotopolska czeka ;-)
2020-06-07 16:24:49 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jak dostane tyle odznaczeń to skuter nie wytrzyma tego ciężaru. Już pomału próbuje jechać na mojej maszynie
2020-06-07 12:59:48 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : ☺☺☺ masz samochód, i te odznaczenia nietrzeba nosić w calości, wystarczy tylko wztąźka ☺
2020-06-07 13:19:01 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dzięki, jakoś już działam. Podejrzewam że jeszcze będę musiał odwiedzić policje (ktoś poprowadził linkę przez uliczkę, zauważyłem ją w ostatniej chwili, przejechałem pochylony pod nią ale ona zahaczyła o kufer i .... jak widać skuter cały a ja dojdę już dosiadam "rumaka"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-06-07 16:40:26 (6 lat temu)
8 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Fotografia mechanizmu zegarowego
Jeden z dzwonów w wieży kościoła
1908
-
2012
1908
-
2019
2013
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet