| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Dworcowa (Nádražní)
ul. Główna (Hlavní třída)
ul. Jabłonkowska (Jablunkovská)
ul. Nadbrzeże Avion (nábřeží Avion)
ul. Ostrawska (Ostravská)
ul. Ruchu Oporu (Odboje)
ul. Sokoła-Tůmy (Sokola-Tůmy)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Saska Kępa (Saská kupa)

Dawniej: Sachsenberg
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura

Najmłodsze z cieszyńskich przedmieść kameralnych, zostało wydzielone z areału dzielnicy Brandys

pod koniec XVIII w. powstało w 1794 r. (według kroniki Kaufmanna w 1775 r.) na polecenie Alberta Sasko-Cieszyńskiego, od którego wzięło swoją nazwę. W języku polskim stosowano nazwę Saska góra (1860 r.). Dążąc do aktywizacji ekonomicznej swoich dzierżaw, książę postanowił wesprzeć znajdującą się w Cieszynie od dawna w stagnacji produkcję sukienniczą. W 1799 r. na koszt Komory Cieszyńskiej wzdłuż drogi biegnącej od mostu urządzono 32 warsztaty sukiennicze. W 1804 r. Saska Kępa liczyła 16 domów i 143 mieszkańców. W 1830 r. 21 domów, 47 gospodarstw domowych i 199 mieszkańców.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...4445następna
Dana
 
Podmiana
2026-01-13 11:37:49 (5 miesięcy temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
publikacja w "Światowidzie" z marca 1927-
2026-06-19 09:39:13 (8 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana i znaczniki
2026-05-26 14:46:34 (miesiąc temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-12 22:32:52 (2 miesiące temu)
stoik
 
To co się aktualnie dzieje z Polską. Nie chcę tłumaczyć, ale jakiś totalny nieład się dzieje.Grasują jakieś trolle i nikt z tym nic nie robi. W takich warunkach nie można normalnie pracować. No kurde że Sorry. Dziecka - ja tu nie chcę wychodzić na jakiegoś ważnego. Ale to co się dzieje to - wypowiadam moje rozczarowanie. Ale wiecie - wysrać się na to wszystko ? Albo obrazić ? To była fajna inicjatywa kilku zacnych ludzi. Tylko niestety w Polsce jest taki obyczaj, że jak coś się fajnie zapowiada, to prędzej lub później zejdzie na psy. Tęsknię za tym dawnym pomysłem. A teraz mam tu niewiele do zaglądania Poza tym, że zajrzyjcie czasami do regulaminu. Byłbym wielkim optymistą, gdybym powiedział, że można wrócić do początku. Ale chyba aż takim wielkim optymistą nie jestem widząc obecnych użytkowników, którym się mylą portale ... Żałość.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-15 11:10:37 (2 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: nie widzę reakcji. nie chcę wracać do podstaw bo to niezmiernie nudne. ale to nie ta sama Fotopolska jaka była dawniej. nikt nie czyta regulaminu i nie wie o co chodzi. ja Regulaminu nie pisałem - ale przeczytałem go ze zrozumieniem. Poprzez szacunek dla ludzi, którzy go napisali. I innym też to proponuję. I tak mi dopomóż . Jest taka słynna scena - a na moje słowa Siłacz uderzy pięścią w stół. Sors. Nie mam w domu zbyt wielu stołów. Tylko jedna nieskromna prośba - stosujcie się do regulaminu, a nawet może czasami warto go przeczytać. Uf. Ależ się wypisałem. Ale bez żartów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-15 13:40:49 (2 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Nie chcę powiedzieć, że Vetinari jest niedobrym administratorem. Nawet mogę go pochwalić za dobre administrowanie. Tylko że niektóre tematy totalnie nic mu nie mówią. Veti - good job.
2026-04-15 13:50:28 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do stoik: A ja patrzę na pewne sprawy zgodnie z zasadą.....nie moje małpy, nie mój cyrk....i wszystko traktuję jako hobby. Tak jak zbieranie znaczków rozgraniczam z członkostwem w PZF.
2026-04-15 13:52:15 (2 miesiące temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do PiotrW: kiedyś jeszcze byłem idea;listą. a teraz tak czasem wpadam przez sentyment. pzdr wiecie co wam powiem ? ostatnio przydusza mnie bagno polskiej polityki i oglądam sobie stare dobre filmy. nie oglądam telewizji ani nie słucham radia, ale od tego gówna co sie tam wylewa to można stracić rozum. skąd wiem - raz byłem u kolegi. żółty pasek od formatowania mózgownicy. 24 na godzinę piorą wam mózg. podziękowałem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-15 15:06:03 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
+3 głosów:3
do stoik: Popatrz na ten portal jak na zabawę, pozwoli to Ci postawić wszystko na odpowiedniej półce, odpowiednio oświetlonej.
2026-04-15 15:23:47 (2 miesiące temu)
stoik
 
do PiotrW: przecież tak to postrzegam :)
2026-04-16 13:16:55 (2 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
To jest konsola latarni nie wiaty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-11-03 10:11:36 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Chyba nie, po pierwsze, tu widać źe słup i konzola są w jednej osi i podrugie ten sam rodzaj zdobienia glowicy jest widoczny na słupku i po trzecie, wiem źe to wiata wyjścia z peronów byla spora konstrukcjia, niestety zdjięcia przeminely z wiatrem ☺☺☺ przypadkowe naświetlenie tej wiaty bylo zamocowane do konstrukcji wiaty. Tu widać wiate od strony peronów i tu fragment tego zadaszonego wyjścia od strony ul.Dworcowej-po prawej
2025-11-03 14:26:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-03 18:05:00 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Ok, toco podaleś jako czegoś niewyraźnego jest ujięcie budynku od południa, i ja napisalem w opise źe to jest od północy ☺☺☺
2025-11-03 18:26:35 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-05 18:57:46 (7 miesięcy temu)
Stenek
 
moim zdaniem to wysięgnik latarni gazowej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dfdff
2026-01-16 22:27:38 (5 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-23 19:55:41 (5 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Żołnierze Dywizjonu rozpoznawczego 10 Bryg. Kawalerii (panc.-mot).
2026-02-01 13:50:42 (4 miesiące temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-04 21:13:30 (4 miesiące temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-10 09:29:19 (3 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-10 13:39:39 (3 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-10 13:53:22 (3 miesiące temu)
Dana
 
Może z czasem da się uściślić datowanie ...
2026-03-22 11:35:30 (3 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-24 15:50:07 (3 miesiące temu)
447 Dyskusji (ostatnia 8 dni temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Saska Kępa (Saská kupa)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet