| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zdjęcia lotnicze
1945r

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
esski
 
+2 głosów:2
Skan z oryginału.. Reszta w drodze
2017-05-01 17:22:43 (9 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do esski : No to będzie zabawa... Kilka tysięcy zdjęć Luftwaffe przed moim jestestwem... I.. tu rodzi się problem...Totalny (bodajże) brak identyfikacji miejsca. Nie ma żadnych , nie widzę, koordyacji, współrzędnych...I jak tu rozpoznać? może wezmę jedynie na skaner jakieś miasta... W tej chwili na skanerze mam coś niezbyt zabudowanego... Nikłe szanse na identyfikacje...Sugestie mile widziane!!
2017-05-01 18:59:15 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do esski : Jest jakiś ślad... leżą na samej górze.. W lewym górnym rogu aparat notował kolejność ujęcia.. Zatem należy brać te najbliższe Radzymimna foty jako "przed" , "nad" i "poza Radzyminem"..Reszta... nie wiem... może zabłyśnie EUREKA!!!
2017-05-01 19:05:41 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do esski : To wrzucaj do lotniczych niezidentyfikowanych jeżeli nie wiesz co widać, może jakiś Zdzichu rozpozna, mamy paru niezłych kombinatorów na stronie którzy dadzą radę jak przysiądą.
2017-05-01 21:00:55 (9 lat temu)
Był jeden amerykański nalot na Czechowice-Dziedzice - 20. sierpnia 1944 roku. Przedatowuję wszystkie zdjęcia :-)
2017-05-07 21:54:35 (9 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Czechowice i Dziedzice, Bielsko słabo widać. Północ na dole.
2018-12-24 11:04:37 (7 lat temu)
tkoko
 
+2 głosów:2
Biała wstęga od mostów w prawo, rzeka Wisła. Przedłużenie do góry ekranu, rzeka Iłownica. Lewy most drogowy, ul. Legionów, Prawy most kolejowy, tory Goczałkowice, w lewo Dziedzice, w prawo Zabrzeg. Skrzyżowanie poniżej "U", karczma Stryczka a w prawo ul Waryńskiego (do Zabrzega). "krzyż" poniżej "EU", kościół NMP Wspomożenia Wiernych. Pięć "pociągów" poniżej "L", kolonia górnicza Silesii. Pozioma kreska powyżej "Fotopolska", tory i stacja Dziedzice. Biały prostokąt z prawej strony znacznika "Cz-Dz" to aktualne centrum Cz-Dz (Lesisko), czyli UM (tam powinien być znacznik). W górnej części Placu J. Pawła II, kościół na Lesisku. Kościół czechowicki Św Katarzyny, z prawej strony "dużego a". Z lewej dolnej strony znacznika Cz-Dz Shodnica, Znacznik Lotos to Vacum Oil. Między dolnym "A" i górną kropką ciemny prostokąt to klasztor. To tak na szybko,. Mapa od dołu to granica Cz-Dz na Wiśle, z prawej strony jest Ochodza, powyżej ciemna plama przykryta "U", Podraj. Jeszcze wyżej słabo rozróżnialne Mazańcowice. U góry w środku Bielsko aż pod Kozy (a nawet Porąbkę). W dół Janowice, Komorowice, Bestwina Kaniów (częściowo Dankowice). Dziedzice (Wenecka, Piasta, Miarki, Szkolna, Polna, Narutowicza, Wiślana, Stalmacha, Św Barbary, Słowackiego Kolejowa Sobieskiego, Jagielońska, Mickiewicza itd) jestem w stanie oznaczyć na mapie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błędna nazwa, Poręba (Pszczyna) zamiast Porąbka (Żywiec)
2024-01-10 21:37:04 (2 lata temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Tak. Dobrze widoczna rafineria w Dziedzicach.
2018-12-24 13:40:08 (7 lat temu)
esski
 
do Andrzej G: Dobrze jak dobrze, ta fota w skali 1:38000, niezbyt dużo da się z tego wyłuskać.
2018-12-24 13:42:30 (7 lat temu)
do esski : To prawda, ale rafineria to taki charakterystyczny obiekt. Szczególnie jeśli wie się co na danym zdjęciu w danej miejscowości lub okolicy powinno być.
2018-12-24 13:47:54 (7 lat temu)
do esski : Tak się zastanawiam. Może warto by na tych zdjęciach lotniczych pozaznaczać rozpoznane miejscowości. Ułatwiłoby to może ich odszukanie dla osób nie znających okolicy. A może i charaktersytyczne obiekty (jesli się da oczywiście je rozpoznać). Tak jak tu np. rafinerię czy jak na zdjęciu Oświęcimia obóz koncentracyjny. Nie wiem tylko jak to technicznie się by sprawdziło przy zmianie powiększenia mapy na ekranie, czy nie poprzesuwały by się znaczniki. Podpowiedzcie jak najlepiej to zrobić. Może w chwili świątecznego czasu dałoby się uszczegółowić te mapy. Także dopisać je wtedy do miejscowości rozpoznanych.
2018-12-24 13:53:46 (7 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: To nie może!.. jak wiesz co i jak to żaden prob.. ja nie mam bladego pojęcia - dobija mnie ta dość olbrzymia skala - wszystko powyżej 1:20000 + ponad siedemdziesięcioletnie zmiany w krajobrazie,
2018-12-24 13:56:49 (7 lat temu)
do esski : Wrzuciłem i tu trochę znaczników obiektów i miejscowości.
2018-12-31 21:32:53 (7 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Pszczyna też tu jest. Północ na prawo.
2018-12-24 11:01:12 (7 lat temu)
Wrzuciłem i tu trochę znaczników obiektów i miejscowości.
2018-12-31 21:31:32 (7 lat temu)
do ritterswalder: Tak, dokładnie. Zdjęcie obrócone o 90 stopni w prawo. Północ jest po prawej stronie.
2018-12-24 13:44:42 (7 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
JA Nie używałbym określenia "rynek", ponieważ w społeczności Czechowic Dz. rynek kojarzy się z Placem Targowym.Myślę,że lepiej jak użyjesz Plac Jana Pawła II
2020-03-03 20:06:59 (6 lat temu)
Mirek Stecyk
 
+1 głosów:1
do JureK: zmieniłem
2020-03-03 20:10:13 (6 lat temu)
JureK
 
do Mirek Stecyk: Thx.
2020-03-03 20:11:03 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie dodać znaczniki basenu i lodowiska.
2020-03-03 20:19:10 (6 lat temu)
Mirek Stecyk
 
+1 głosów:1
do JureK: oznaczajcie do woli ,kto chce :)
2020-03-03 22:09:18 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
Super.Przypisałem już do zdjęć lotniczych Czechowice Dz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2020-03-03 17:45:53 (6 lat temu)
7 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Zdjęcia lotnicze - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet