Gliwice - Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych, Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych wdrażają do produkcji cały szereg pomp nowej konstrukcji typu: WL i WLs. Są to pompy jednostrumieniowe, wysokociśnieniowe . Od wytwarzanych dotychczas różnią się one m.in. tym, iż podział ich korpusu przebiega w płaszczyźnie pionowej, a łożyska znajdują się nad korpusem, co w przypadku awarii uszczelniacza wyklucza możłiwość ich uszkodzenia. Budowa nowej pompy umożliwia łatwy demontaż i montaż na stanowisku pracy bez zdejmowania silnika i odłąćzania pompy od rurociągu . Jest to bardzo ważne zwłaszcza w warunkach ekploatacji na statkach. Warto dodać, że tegoroczne zadania planowe GZUT wykonają, a planowany eksport przekroczony zostanie o około 37%. Na zdjęciu: monter Adam Bielak, inż. Włądysław Wawrzykowski , z-ca dyrektora do spraw technicznych i inż. Tadeusz Nawrocki, głowny specjalista konstrukcji pomp na stanowisku prób pompy 250 WLs 30 T62
1986
- esski - 2021-07-30 05:23