| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Raków

Edukacja
Transport
Budowle
 
Strona osiedla: www.rakow.czest.pl
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Stanisław A.
 
+3 głosów:3
Sam się boję tego co ośmielam się napisać. Wszak autor to Władza Najwyższa a i fotograf znakomity :-).
Raz kozie śmierć - odciąłbym sporo tej kostki od dołu. Tak powyżej tych dekli.
..................................
Proszę o łagodny wyrok... ;-)
2013-11-19 09:26:51 (12 lat temu)
augiasz
 
do Stanisław A.: Ja bym nie odcinał
2013-11-19 11:58:01 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Stanisław A.: Kostki faktycznie za dużo - ze mną jest jednak tak, że zawsze szkoda mi każdego piksela zdjęcia bo mam wrażenie, że może kiedyś na coś się te dodatkowe piksele na zdjęciu przydadzą - może to taki "syndrom chomika" bo ja jestem tzw. "chomik" a nie "czyściciel" :)

( Ja jestem jednym z tych łagodniejszych z wirtualną gwiazdą szeryfa - Pawulon jest od czarnej roboty więc najwyżej on wykona wyrok ;) )
2013-11-19 12:40:52 (12 lat temu)
Stanisław A.
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie będę się licytował kto większy chomik. Powiem w sekrecie, że ja po zgraniu z aparatu każde (każde!) zdjęcie zachowuję jako źródłowe. Na płytach. A do bieżących potrzeb wykorzystuję kopie. Gdy coś nie tak albo jaki inny pomysł to sięgam do źródła i mogę inaczej np. skadrować. Fakt, płyt jest dużo, dokładnie nie wiem ile, ale tak coś około 500... Kiedyś miałem aparacik, który robił tylko 3-milionowe zdjątka, teraz trochę lepszy. Płyt szybko przybywa, ale jeszcze miejsce w mieszkaniu mam :-).
Natomiast to konkretne Twoje zdjęcie... No cóż? Masz swoje zdanie i je szanuję. A ja i tak bym obciął dół... :-)))
2013-11-19 13:41:20 (12 lat temu)
pawulon
 
+5 głosów:5
do Neo[EZN]: Nie strasz bo uciekną ;)
2013-11-19 13:46:06 (12 lat temu)
Stanisław A.
 
+2 głosów:2
do pawulon: "Ja nie jestem bojaźliwy, ja jestem tylko ostrożny, tylko ostrożny..." Z "Zakazanych piosenek" chyba to cytat...
2013-11-19 14:04:51 (12 lat temu)
pawulon
 
do Stanisław A.: Dokładnie tak ;)
2013-11-19 14:34:20 (12 lat temu)
Marek W
 
+4 głosów:4
Autoportret :)
2013-11-19 21:24:26 (12 lat temu)
do Marek W : ... niechcący :)
2013-11-19 21:53:46 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Ale efekt sympatyczny, dla spostrzegawczych, jak Marek.
2013-11-19 21:55:47 (12 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
Zmieniono także lwy, z dumnych na kiczowate.
2017-06-17 22:32:45 (9 lat temu)
Budynek nr 42-48.
2015-03-05 22:50:46 (11 lat temu)
Zdjęcie zdecydowanie późniejsze - wykonane w XXI stuleciu. Tory zalane asfaltem, nadto widoczny Polonez Kombi był produkowany seryjnie od 1999 r., następny wóz to raczej jeszcze nowszy model (do rozpoznania) - XXI w.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-04-08 23:27:13 (12 lat temu)
do zygmunt_ra: Nawet znaki te same - - zdjęcie sprzed paru lat max. Poprawię datowanie.
2014-04-08 23:35:41 (12 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Odsłonięty w 1978.
2019-04-25 15:10:41 (7 lat temu)
Zorro
 
do ritterswalder: Dzięki! To było 18 kwietnia.
2019-04-25 16:38:53 (7 lat temu)
To są bloki przy ul. Bolesława Limanowskiego. Na pierwszym planie nr 80. Dalej kolejno 78 i 76. W tle budynek nr 2 przy ul. Wincentego Rapackiego.
2025-01-25 12:34:00 (rok temu)
do Marcin Bajor: Dzięki.
2025-01-25 12:39:52 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
Masz rację. Pamiętam ten murek. Nie wierzyłem, że go znowu zobaczę. Dzięki! Niestety od lat nie mogę się zebrać i dotrzeć do nowego pawilonu muzeum.
2026-01-27 13:02:01 (5 miesięcy temu)
do Mariusz Brzeziński: Ten pawilon się wiele niezmnienil. Remontem prześlo samo wejście i zwalścza dach, kiedy do budynku zaciekala woda. Wnętrze jest nadal tą samą ekspozicią i tylko wytryny naokolo cmentarzyska są teź nowe. Cmentarzysko kultury łuźyckiej jest to, co robi to muzeum wyjątkowe, ale tak naprawde i powoduje to, źe jest malo zwiedzane. Bo ekspozicjia jest takka sama po wielu lat. Więc moźe się wydawać nudna i nieciekawa na wtórne zwiedzanie. Ale my bylyśme tam 2 godzinny i niechcialo nam się odchodzić. Mnie się tam bardzo podobalo.....
2026-01-27 17:50:09 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
FotoIza ?
2026-01-27 10:40:09 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: ☺☺☺ jak by bylo moźna nieodwiedzić jedno z naciekawszych miejsc w Częstochowej. Ta ekspozicjia jest naprawde wspaniala. Spędzili sme tam prawie 2 godziny. Niestety się znajduje troche na bok od centra miasta i zwlaścza od Jasnej Góry.
2026-01-27 11:05:34 (5 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Ja bym to nazwał sklepieniem, ale i tak fantastycznie wygląda :)
2026-05-18 20:53:13 (miesiąc temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do polskup: Dziękuję, coś tam jeścze mam w magazynku ☺ Ale, ja mam wrazenie źe to jest tylko konstukcjia dachowa, zawsze myślalem źe sklepienie jest z kamienia albo cegiel i konstrukcjia lukowa...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2026-05-18 21:12:37 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do vetinari: To jest odwrotnie jak z elewacją i ścianą. Sklepienie jest "pokryte" sufitem, ale tu widać elementy konstrukcyjne, więc to nie sam sufit. Słowo sufit w przypadku opisywania tak złożonej konstrukcji brzmi po prostu karykaturalnie. Jeśli jest łukowe, to jest np. kolebkowe, romańskie. Ale może być rozmaite: ostrołukowe. Oczywiście można to też nazwać też dachem od spodu :) Wygląda na sklepienie wsparte na filarach. Do tego mamy lunetę, czyli to "okno w suficie" :)
2026-05-18 21:29:25 (miesiąc temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do polskup: Ok juź poprawiam...mam teraz malo czasu, gamy z Szwedami i prowadzimy..odziwo, Przepięny hokej...☺
2026-05-18 21:39:26 (miesiąc temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do polskup: Wg. mnie nie jest luneta, ale latarnia ze świetlikiem
2026-05-18 21:44:04 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Woj11: Oczywiście. Tu mnie się pomyliło. Latarnia.
2026-05-18 21:49:08 (miesiąc temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do polskup: Poprawilem...tak naokolo po drugiej tercii prowadzimy nad Szwedami 4-3....
2026-05-18 22:03:46 (miesiąc temu)
14 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Raków
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet