| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Ujeścisko-Łostowice
ul. Havla Vaclava
ul. Kartuska
ul. Mariana Kołodzieja
ul. Migdałowa
ul. Świętokrzyska
ul. Warszawska
ul. Wiewiórcza

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Ujeścisko-Łostowice

Zdrowie
Religia
Edukacja
Budowle
 
Krajobraz
Zieleń
Transport
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Pętla to tam w głębi, gdzie niebieska plandeka jest, natomiast całośc to będzie wielkie rondo. Na razie jeżdżenie tędy to dramat. Tak tutaj na dole Łódzka-Świętokrzyska, jak i na górze, na wysokości Ujeściska. Pomysł z petlami- hub'ami uważam nawet za niezły, choć osobiście uważam że lepszym rozwiązaniem byłoby puścić tramwaj z Chełmu na wprost wzdłuż Jabłoniowej, w kierunku ul. Przywidzkiej tam w okolicach Fashion Haus'u zrobic pętle i hub'a komunikacyjnego. Ale to byłoby chyba za zbyt mądre rozwiązanie.
2011-07-14 22:14:01 (14 lat temu)
ŁAPA
 
do † Yanek: Takie wielkie rondo to w gdańskiej nomenklaturze "skrzyżowanie z wyspą środkową", namiętnie stosowane przez lokalnych planistów.
2011-07-20 22:54:07 (14 lat temu)
do ŁAPA: Hmm, zdawało mi się że w wielu innych miejscach tez widziałem. Np. w Bytowie, na jakimś osiedlu niewielkim bo i miasto tez nie jest duże, było miniaturowe rondo. Ponieważ niektórzy mimo wszystko jechali na wprost, na tej miniaturowej wysepce zamontowano latarnię ... i od razu ruch zrobił się okrężny :O
2011-07-20 23:16:35 (14 lat temu)
ŁAPA
 
do † Yanek: Miniaturowe rondo - OK. Ale w Gdańsku tworzy się olbrzymie skrzyżowania, zajmujące nieraz po hektar albo i więcej powierzchni. Zobacz sobie w centrum. Przy Hucisku przed samą Radą Miasta - skrzyżowanie z wyspą środkową, które zatyka każdy tramwaj jadący na Siedlce. A można było zrobić zwykłą krzyżówkę z lewoskrętem. Dalej Armii Krajowej i 3 Maja - podobno ma być jeszcze powiększane:) Nowa Łódzka - Świętokrzysta będzie wyspa, Nowa Łódzka i odnoga do przyszłej Nowej Warszawskiej: też:)
2011-07-21 09:05:32 (14 lat temu)
do ŁAPA: Hucisko to pomysł i realizacja z początku lat 70-tych. I tak jest lepiej gdyż kiedyś składy np. "12-ki" wyposażonej w wagony Konstal 105 były 3-wagonowe, co oznaczało że jak tramwaj był w skręcie, to jeden wagon całkowicie blokował przejazd (czasem tez przejście dla pieszych) a nie jak teraz że tylko jeden pas tuchu ;))). No postęp jest !!!
2011-07-21 10:14:51 (14 lat temu)
do ŁAPA: Swoją drogą prawda jest taka że zdjęcia nie oddają rozległości tej inwestycji drogowo-tramwajowej. Jest wybitnie OLBRZYMIA a dodając do tego samą ulicę Nową Łódzką, która szerokością bije chyba najszersze autostrady wraz z pasem technicznym i strefą bezpieczeństwa.
2011-07-21 10:19:38 (14 lat temu)
do † Yanek: Z podobnym rozmachem obszarowym realizowano wtedy tego rodzaju inwestycje również w innych miastach, choćby w Zagłębiu.
Co do problemów z trzecim wagonem - pierwotnie nikt (łacznie z Konstalem) nie przewidywał łączenia więcej niż dwu wagonów tego typu.
2011-07-21 10:26:12 (14 lat temu)
do † Yanek: Na tramwajach się nie znam ale składy 3-wagonowe były, tak jak na ulicach bywały Jelcze zwane "ogórkami" z przyczepami. Chodziło zapewne o maksymalną pojemność za jednym zamachem. Kolejki SKM tez jeździły w zestawach 3-członowych czyli jakby to ując 9 wagonów anie 6 czy 3 jak teraz. Inna sprawa że to się wszystko szybciej i ciągle psuło.
2011-07-21 10:30:09 (14 lat temu)
ŁAPA
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Właśnie, realizowano za czasów PRLu, a w Gdańsku nadal się realizuje. W takim Wrocławiu na przykład myśli się nad zwężeniem Kazimierza Wielkiego, buduje się nowe przejścia dla pieszych, a w Gdańsku planuje się powiększenie i tak już monstrualnych rozmiarów skrzyżowania w centrum. Przejść natomiast zamiast przybywać, to likwiduje się nawet te istniejące (przy teatrze Miniatura).
2011-07-21 17:11:13 (14 lat temu)
do † Yanek: Nie ta linijka, to miał być komentarz do Jarosława Dubowskiego :))
2011-07-21 10:33:01 (14 lat temu)
Z prawej ul. Ciasna.
2012-04-10 19:50:21 (14 lat temu)
To chyba Kartuska, ale gdzie konkretnie?
2015-11-25 08:43:08 (10 lat temu)
To zdjęcie mam u siebie i jest datowane na 1964.
2016-02-29 20:57:56 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Mi pasowałoby, że widoczny z prawej budynek (ten większy) to kartuska 191 zaś tramwaj ma przystanek końcowy przed skrętem w pętlę Siedlce. Zatem tramwaj stałby gdzieś na wysokości pawilonu gdzie jest m.in. Buga Sport a w tle byłby początek Koloni Zręby.
2015-11-25 09:47:49 (10 lat temu)
do † Yanek: Pamiętam z dzieciństwa te wagony i nawet wydaje mi się, że stanowisko dla motorniczego, z korbką, było na obu końcach wagonu. Ale drzwi na obie strony nie pamiętam. Czy była jakaś akcja likwidowania "zbędnych" drzwi na jednej z burt? jeśli tak, to kiedy?
2016-02-26 15:28:13 (10 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Pierwszy skład 1007-1443 zmodernizowano w 1964 roku. Trwało to do początku lat 70-tych. Jeśli wagon posiadał dwa nastawniki musiał mieć też drzwi po obu stronach. :)
2016-02-27 13:16:18 (10 lat temu)
do tang: Należy jednak dodać, że likwidacja drzwi po lewej stronie nie oznaczała jeszcze modernizacji. Oznaczała jedynie przebudowę wozu na jednokierunkowy. Modernizacja to było coś więcej - automatyzacja drzwi, montaż hamulców szynowych, dodanie kierunkowskazów i pomniejsze drobiazgi, a incydentalnie - lokalne udziwnienia nadwozia, jak w przypadku Gdańska - wspomniany zestaw. 1007+1443.
2016-02-27 17:46:40 (10 lat temu)
tang
 
do mirekjot: Oczywiście, że tak. na niektórych zdjęciach, także na tym portalu, widać, że np. wagon silnikowy ma drzwi po obu stronach, a doczepny już tylko po jednej. W takim wypadku oczywiście nie mogło być automatycznych drzwi. Do 1970 roku zmodernizowane składy przemalowywano na kolor kości słoniowej, zaś wozy jedynie przerobione tylko na jednokierunkowe zachowały barwy biało-czerwone. Wagonów KSW nie modernizowano. Chociaż one podobno posiadały fabryczne hamulce szynowe.
2016-02-28 20:49:08 (10 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do tang: Tak, wozy motorowe KSW miały hamulce szynowe montowane fabrycznie, bo to wynalazek z lat 20. Ale po wojnie je demontowano - z braku dostępu do części zamiennych. Przynajmniej jeden z gdańskich wozów przebudowano na jednokierunkowy (1292).
2016-02-29 21:04:08 (10 lat temu)
lestat
 
wrzucę kilka zdjęć tramwajowych z 1945 roku - napiszę gdzie to jest - a adminów poproszę o stosowne według idealnego porządku przypisanie zdjęć
2016-02-03 17:07:44 (10 lat temu)
Wedlug mnie to sa okolice 1977-8 roku. W polowie 1978 tego Bergmanna zastapila robocza enka o tym samym numerze..Lata 60te odpadaja zupelnie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodalem info
2016-04-02 10:25:36 (10 lat temu)
tang
 
Pierwszy Bergman przerobiony na gospodarczy został w 1971 roku. Absolutnie niemożliwy jest więc rok 1965.
2016-04-06 22:22:28 (10 lat temu)
tang
 
Zaraz. Chyba doznałem eureki. To nie są przypadkiem Siedlce???? Jeśli tak, to ten budynek już nie istnieje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa literówki
2016-04-26 21:01:43 (10 lat temu)
tang
 
Jak dla mnie nie ma wątpliwości. Zamurowane okna, gzyms, odstępy między oknami i co najważniejsze: ustawienie budynku wobec pętli są takie same jak na zdjęciu którego link wczoraj podałem: .
Na Dolnym Mieście owszem, podobna zabudowa jest (była?) przy ul. Kurzej czy Szczyglej, ale nijak nie pasuje ich lokalizacja. Jeśli miałby to być budynek przy Kurzej (a tylko on ewentualnie wchodziłby w grę) to znajdowałby się na początku zjazdu z pętli a nie przed wjazdem. No i gdzie jest jakikolwiek tor do zajezdni?
2016-04-28 08:57:47 (10 lat temu)
do tang: A pięciocyfrowe numery boczne jeszcze później, od 1972 r.? A tak w ogóle, gdzie to jest? nie kojarzę tego budynku w tle. Dolne Miasto?
2016-04-19 22:40:25 (10 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: No właśnie. Nie wiem co to za budynek, ale żadne inne miejsce niż pętla Łąkowa mi tu nie pasuje.
2016-04-23 00:13:38 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: Żaden budynek w pobliżu zajezdni ,patrząc na i na zdjęcia z okolic torów tramwajowych w tej okolicy z okresu wcześniejszego niż 45 r ,i googlemaps nie pasuje .
Może się wypowie jakiś(aś) znawca(czyni) tego obszaru.
2016-04-25 15:01:12 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: Tu i widać Schuppen der Strassenbahn na końcu linii na Siedlcach przed wojną. Obiekt na zdjęciu nie wygląda na nowy czyli zakładam przedwojenny . Nie znam jak wyglądały okolice pętli na Oruni , na zdjęciach tego obszaru z lat powojennych domu nie widzę ale na mapie jakieś budynki tam były. Drugie miejsce do wykluczenia z moich propozycji to... Sopot.To są moje typy .
2016-04-27 12:54:55 (10 lat temu)
tang
 
2016-04-27 21:20:18 (10 lat temu)
do tang: Domyślam się, że masz na myśli budynek przy Kartuskiej
2016-04-28 08:16:59 (10 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Chyba tak.
2016-04-28 08:24:16 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: To co widać idealnie pasi ,tak więc Ihmo to tam , gratuluję .
2016-04-28 17:36:11 (10 lat temu)
tang
 
do grgrz: Dziękuję.
2016-04-28 19:02:19 (10 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Podpis w lewym dolnym rogu umieszczaj jeśli jesteś autorem zdjęcia.
2022-09-08 23:07:53 (3 lata temu)
Zaskakujące. Nie bardzo kojarzę takie obiekty w Gdańsku. Zastanawiam się, czy mimo oficjalnej tablicy "w Gdańsku" nie okaże się, że to Sopot albo Gdynia?
2022-09-16 14:43:33 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: A jednak Gdańsk, znalazłem.
2022-09-16 14:55:31 (3 lata temu)
do Pomuchelskopp: Dzięki ! :)
2022-09-16 15:13:42 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+3 głosów:3
Dobra, znalazłem. Ul. Kartuska, numer ten sam czyli 249
2022-09-16 14:48:57 (3 lata temu)
Kolejny przykład, jak próbuje się małymi kroczkami wrócić do przedwojennego malowania gdańskich tramwajów
2024-10-04 11:53:04 (rok temu)
9 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Dzielnica Ujeścisko-Łostowice - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Ujeścisko-Łostowice
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet