| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Jasińskiego Tadeusza
ul. Kartuska
ul. Leszczynowa
ul. Potęgowska
ul. Skóry Krzysztofa, prof.
ul. Źródlana

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Jasień

Zdrowie
Religia
Zieleń
Edukacja
Transport
Budowle
 
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Z prawej ul. Ciasna.
2012-04-10 19:50:21 (14 lat temu)
To chyba Kartuska, ale gdzie konkretnie?
2015-11-25 08:43:08 (10 lat temu)
To zdjęcie mam u siebie i jest datowane na 1964.
2016-02-29 20:57:56 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Mi pasowałoby, że widoczny z prawej budynek (ten większy) to kartuska 191 zaś tramwaj ma przystanek końcowy przed skrętem w pętlę Siedlce. Zatem tramwaj stałby gdzieś na wysokości pawilonu gdzie jest m.in. Buga Sport a w tle byłby początek Koloni Zręby.
2015-11-25 09:47:49 (10 lat temu)
do † Yanek: Pamiętam z dzieciństwa te wagony i nawet wydaje mi się, że stanowisko dla motorniczego, z korbką, było na obu końcach wagonu. Ale drzwi na obie strony nie pamiętam. Czy była jakaś akcja likwidowania "zbędnych" drzwi na jednej z burt? jeśli tak, to kiedy?
2016-02-26 15:28:13 (10 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Pierwszy skład 1007-1443 zmodernizowano w 1964 roku. Trwało to do początku lat 70-tych. Jeśli wagon posiadał dwa nastawniki musiał mieć też drzwi po obu stronach. :)
2016-02-27 13:16:18 (10 lat temu)
do tang: Należy jednak dodać, że likwidacja drzwi po lewej stronie nie oznaczała jeszcze modernizacji. Oznaczała jedynie przebudowę wozu na jednokierunkowy. Modernizacja to było coś więcej - automatyzacja drzwi, montaż hamulców szynowych, dodanie kierunkowskazów i pomniejsze drobiazgi, a incydentalnie - lokalne udziwnienia nadwozia, jak w przypadku Gdańska - wspomniany zestaw. 1007+1443.
2016-02-27 17:46:40 (10 lat temu)
tang
 
do mirekjot: Oczywiście, że tak. na niektórych zdjęciach, także na tym portalu, widać, że np. wagon silnikowy ma drzwi po obu stronach, a doczepny już tylko po jednej. W takim wypadku oczywiście nie mogło być automatycznych drzwi. Do 1970 roku zmodernizowane składy przemalowywano na kolor kości słoniowej, zaś wozy jedynie przerobione tylko na jednokierunkowe zachowały barwy biało-czerwone. Wagonów KSW nie modernizowano. Chociaż one podobno posiadały fabryczne hamulce szynowe.
2016-02-28 20:49:08 (10 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do tang: Tak, wozy motorowe KSW miały hamulce szynowe montowane fabrycznie, bo to wynalazek z lat 20. Ale po wojnie je demontowano - z braku dostępu do części zamiennych. Przynajmniej jeden z gdańskich wozów przebudowano na jednokierunkowy (1292).
2016-02-29 21:04:08 (10 lat temu)
lestat
 
wrzucę kilka zdjęć tramwajowych z 1945 roku - napiszę gdzie to jest - a adminów poproszę o stosowne według idealnego porządku przypisanie zdjęć
2016-02-03 17:07:44 (10 lat temu)
Wedlug mnie to sa okolice 1977-8 roku. W polowie 1978 tego Bergmanna zastapila robocza enka o tym samym numerze..Lata 60te odpadaja zupelnie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodalem info
2016-04-02 10:25:36 (10 lat temu)
tang
 
Pierwszy Bergman przerobiony na gospodarczy został w 1971 roku. Absolutnie niemożliwy jest więc rok 1965.
2016-04-06 22:22:28 (10 lat temu)
tang
 
Zaraz. Chyba doznałem eureki. To nie są przypadkiem Siedlce???? Jeśli tak, to ten budynek już nie istnieje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa literówki
2016-04-26 21:01:43 (10 lat temu)
tang
 
Jak dla mnie nie ma wątpliwości. Zamurowane okna, gzyms, odstępy między oknami i co najważniejsze: ustawienie budynku wobec pętli są takie same jak na zdjęciu którego link wczoraj podałem: .
Na Dolnym Mieście owszem, podobna zabudowa jest (była?) przy ul. Kurzej czy Szczyglej, ale nijak nie pasuje ich lokalizacja. Jeśli miałby to być budynek przy Kurzej (a tylko on ewentualnie wchodziłby w grę) to znajdowałby się na początku zjazdu z pętli a nie przed wjazdem. No i gdzie jest jakikolwiek tor do zajezdni?
2016-04-28 08:57:47 (10 lat temu)
do tang: A pięciocyfrowe numery boczne jeszcze później, od 1972 r.? A tak w ogóle, gdzie to jest? nie kojarzę tego budynku w tle. Dolne Miasto?
2016-04-19 22:40:25 (10 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: No właśnie. Nie wiem co to za budynek, ale żadne inne miejsce niż pętla Łąkowa mi tu nie pasuje.
2016-04-23 00:13:38 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: Żaden budynek w pobliżu zajezdni ,patrząc na i na zdjęcia z okolic torów tramwajowych w tej okolicy z okresu wcześniejszego niż 45 r ,i googlemaps nie pasuje .
Może się wypowie jakiś(aś) znawca(czyni) tego obszaru.
2016-04-25 15:01:12 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: Tu i widać Schuppen der Strassenbahn na końcu linii na Siedlcach przed wojną. Obiekt na zdjęciu nie wygląda na nowy czyli zakładam przedwojenny . Nie znam jak wyglądały okolice pętli na Oruni , na zdjęciach tego obszaru z lat powojennych domu nie widzę ale na mapie jakieś budynki tam były. Drugie miejsce do wykluczenia z moich propozycji to... Sopot.To są moje typy .
2016-04-27 12:54:55 (10 lat temu)
tang
 
2016-04-27 21:20:18 (10 lat temu)
do tang: Domyślam się, że masz na myśli budynek przy Kartuskiej
2016-04-28 08:16:59 (10 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Chyba tak.
2016-04-28 08:24:16 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: To co widać idealnie pasi ,tak więc Ihmo to tam , gratuluję .
2016-04-28 17:36:11 (10 lat temu)
tang
 
do grgrz: Dziękuję.
2016-04-28 19:02:19 (10 lat temu)
lestat
 
Kilka zdjęć z siedzib NSDAP w Gdańsku . Uważam że warto - na zdjęciach budynki które nie posiadaja innych dawnych zdjęć - przynajmniej ja nie znam .
2016-06-16 20:04:54 (10 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do lestat: Super !!
2016-06-16 20:29:11 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Bardzo klimatyczne ujęcie
2021-02-26 14:15:00 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Podpis w lewym dolnym rogu umieszczaj jeśli jesteś autorem zdjęcia.
2022-09-08 23:07:53 (3 lata temu)
Zaskakujące. Nie bardzo kojarzę takie obiekty w Gdańsku. Zastanawiam się, czy mimo oficjalnej tablicy "w Gdańsku" nie okaże się, że to Sopot albo Gdynia?
2022-09-16 14:43:33 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: A jednak Gdańsk, znalazłem.
2022-09-16 14:55:31 (3 lata temu)
do Pomuchelskopp: Dzięki ! :)
2022-09-16 15:13:42 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+3 głosów:3
Dobra, znalazłem. Ul. Kartuska, numer ten sam czyli 249
2022-09-16 14:48:57 (3 lata temu)
9 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Jasień
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet