| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Wrzeszcz

Dawniej: Langfuhr
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1213następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Na kilku zdjęciach z tego rejonu nadal Oliwa.
2022-11-07 10:18:06 (3 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Już umiem i poprawiłem.
2022-11-07 14:03:24 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Ciekawy jest ten bombastyczny wierszyk. Zasługuje na przetłumaczenie, ale nie wiem, czy będę w stanie wystarczająco empatycznie oddać myśl autora :)
2022-04-22 14:33:51 (4 lata temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: To raczej bałwochwaczy "wierszyk" -wolny przekład
w przyszłości powiedzą:
zajmował tu kwatery jako pułkownik kawalerii
zanim korona go ozdobiła i uciskała
cesarz niemiecki Keiser Wilhelm III
otaczany swym wiernym ludem. :(((
szczególnie Polakami :)))))
2022-04-22 22:01:24 (4 lata temu)
PAX
 
To punktowce przy al. Grunwaldzkiej.
2011-02-10 20:35:16 (15 lat temu)
Zmieniłem opis
2011-08-10 07:52:05 (14 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Trochę poprawiłam datowanie i wpisałam autora zdjęcia :)
2024-03-23 12:20:28 (2 lata temu)
TW40
 
+3 głosów:3
do † Yanek: Na bardzo wyczerpujący ;-)
2011-08-10 15:35:58 (14 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+5 głosów:5
do TW40: Bardzo wyczerpujący . Jeszcze jak Yanek poda firmę kwiaciarską, która wysadzała różami klomby widoczne na zdjęciu i telefony do kelnerek z lokalu "Cristal" to się załamię i wypiszę z fotopolski :):):)
2011-08-10 15:47:36 (14 lat temu)
jurekpogodno
 
+2 głosów:2
do TW40: Porządna firma ....Yanek :)
2011-08-10 15:55:30 (14 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do Wiesław Smyk: Zależy o który lokal Cristalu chodzi. Do baru szybkiej obsługi na parterze czy do baru bistro w budynku obok, nawet dość często, natomiast do lokalu na piętrze gdzie był (jest ???) dancing (disco) to bodaj ze dwa razy tylko i to w czasach gdy na telefon czekało się z 10 lat, więc nie spisywałem ;). Co jest na parterze bloku po dawnym AGD, to nie wiem, jakoś na to uwagi nie zwracałem, natomiast z prawej strony (wejście na styku kadru) był zakład fotograficzny i jest w dalszym ciągu. Trzeba tez przyznać że klomby przed "Cristalem" zawsze był dobrze nasadzone. Tak więc spokojnie, jeszcze trochę na FP można podziałać ;).
2011-08-10 17:42:12 (14 lat temu)
Podmieniłem :))
2011-06-19 19:47:44 (15 lat temu)
atom
 
+1 głosów:1
To jest to samo zdjęcie (z tego samego negatywu) więc tu można także podać autora: Janusz Uklejewski.
2021-11-23 14:06:01 (4 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
W styczniu 1968 na narożnikach Domu Towarowego zainstalowano neony z symbolem "PDT" i nazwą "Neptun", czyli to zdjęcie powstało najpóźniej w 1967 r.
2025-10-06 10:50:57 (8 miesięcy temu)
Oj pamiętam tę pętlę autobusową.... ile to razy jeździłam na Morenę ❤️❤️❤️
2026-04-21 02:10:56 (2 miesiące temu)
Zabudowa po prawej stronie istniała pomiędzy, obecną, Dmowskiego i Klonową
2016-05-01 12:06:33 (10 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do KrzysztofW: Auto na pierwszym planie po lewej najwcześniej z połowy lat 30-ych
2024-05-10 19:56:13 (2 lata temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Labeo, po podanym datowaniu, widać wyraźnie że nie dane jest ci czytać podpisów pod zdjęciami d. wrzeszczańskiego rynku. Ww zdjęcie mogło być wykonane najpóźniej w roku 1908.
2014-11-09 05:21:58 (11 lat temu)
grgrz
 
1903 -1905 budynek obok hotelu Tite's przed przebudową
2016-05-08 12:32:33 (10 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-05-26 07:14:15 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
To zdjęcie znajduje się też na innej pocztówce wydanej również przez Stengel und Co , Dresden, Berlin -

i datowanie przy niej wydaje się prawidłowe (charakterystyczne zaokrąglone rogi).
2022-05-26 07:15:48 (4 lata temu)
labeo7
 
do † Yanek: Tak nie czytam wszystkich podpisów pod zdjęciami (a także komentarzy), bo jest z reguły tego bardzo dużo. Teraz wiem, że chodziło o fontannę.
2014-11-09 10:45:11 (11 lat temu)
elmis
 
Na zdjęciu Oliwiaka widać jak ten budynek wyglądał w 1949 r.
2015-07-17 07:16:14 (10 lat temu)
Budynek powinien mieć osobny obiekt.
2023-03-19 12:27:41 (3 lata temu)
fralat
 
+1 głosów:1
Już go nie ma. Będzie nowy obiekt.
2020-10-23 10:14:20 (5 lat temu)
BBal
 
+2 głosów:2
Bar wystąpił - przynajmniej z zewnątrz - w teledysku do piosenki "Jesienna Deprecha" Kur.
2024-10-05 22:27:05 (rok temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do fralat: Wiem, tu w latach 60-70-tych bywałem nierzadko.
Tak przy okazji coś mi w głowie kołacze, że gdy pracowałem w niedalekiej stąd "Fregacie", w tymże budynku na piętrze mieścił się zakładowy gabinet lekarski.
Ale to było 40 lat temu więc może coś z pamięcią nie tak?
:) :) :)
2020-10-24 08:15:28 (5 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do BBal: Jeśli ktoś jeszcze nie widział bar w okolicach 1 minuty.
2024-10-05 23:41:16 (rok temu)
122 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Panorama Wrzeszcza z wzgórza Zieglera. Podkolorowana wersja tej pocztówki: http://gdansk.fotopolska.eu/156615,foto.html?o=d552
Rodzina na posesji GustavRaddeweg 8, czyli przy dzisiejszej ulicy Szczepana Pileckiego we Wrzeszczu
1898
-
1913
1898
-
1916
1916
-
1960
1918
-
1964
1959
-
1964
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet