| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Zarzewie

Dawniej: Brandgasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
BocieK
 
Ja się nie znam, ale czy ten podpis z BSG jest prawdziwy? Znalazłem z kolei w Gedanopedii jako ul. Pszenną. Mnie by raczej ten widok na Wyspę Spichrzów pasował.
2017-04-04 09:25:57 (9 lat temu)
lestat
 
no to mam za swoje :)

zmienić to na nieistniejącą dziś to mnie w fotopolsce przekracza. BRANDGASSE czyli ZARZEWIE . Gdyby ktos obeznany był łaskaw. Please.....
2017-04-04 20:58:51 (9 lat temu)
Ciekawe, jak z datowaniem zdjęcia, Gedanopedia podaje 1914. Znalazłem z kolei takie zdjęcie gdzie widać północną pierzeję Brandgasse ale już zmienioną, z zupełnie nowymi budynkami
2017-04-05 08:21:33 (9 lat temu)
lestat
 
do BocieK: Też się zastanawiałem lat temu wiele gdzie może być w takiej konfiguracji Winter Platz . Potem zapomniałem o tym zdjęciu .Wczoraj wrzuciłeś zdjęcie z Podwala , ja je na twardy a tam to zdjęcie .

Myślę że ludność fotopolska spokojnie ustali dokładnie co na zdjęciu .
2017-04-04 11:15:49 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do lestat: Myślę że podpis w BSG jest prawdziwy. Po drugiej stronie Motławy widać spichrze które łatwo odnajdziecie na tym zdjęciu A Plac Wintera nie łączył się w tamtym czasie z Podwalem Przedmiejskim.
PS te małe spichlerze to Culm i Marienburg (Chmielna 41-42) a większy szachulcowy nr 43 "Kittelhof"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2017-04-04 14:02:33 (9 lat temu)
lestat
 
do Pomuchelskopp: a może - tak kombinuje bo ja z mapy to nachalnie dobry nie jestem - po prawej stronie widać bok kamienicy z tego zdjęcia tej po lewej i wtedy szachulce byłyby za Winter Platz
2017-04-04 15:40:21 (9 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: Dziękuję, ale przyznam, że ta Pszenna jest nie od rzeczy, w świetle szczegółów widocznych na zdjęciu (np ta postać w centrum uliczki w oddali- patrząc od Podwala to już na rzece raczej by stała). Gdyby spichlerze były widoczne zza Motławy, byloby już wszystko jasne, ale na planach nie mogę znaleźć uliczki, czy przejścia naprzeciwko wymienionych spichlerzy (za Motławą)- natomiast od strony wyspy tą uliczką byłaby właśnie Pszenna, a spichlerze numerowane od lewej 41-39. Nie widać na zdjęciu przejścia między spichlerzami środkowym i prawym, a wszystkie mapy, którem przejrzał to przejście-
przerwę zaznaczają, jest ona widoczna na linkowanej pocztówce. Ja zatem nadal mam wątpliwości po której stronie rzeki stał fotograf.
2017-04-04 18:32:52 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do BocieK: Joł, przekonałeś mnie. Z drobną różnicą: sprawdziłem na planie i ta ulica na Wyspie Spichrzów to nie Pszenna/Adebargasse, a kolejna równoległa, po niemiecku Brandgasse. Obecnie ulica ta nie istnieje, ale zanim ją zlikwidowano, nosiła na planach polską nazwę ul. Zarzewie.
2017-04-04 20:18:31 (9 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: Hłe, hłe ide do okulisty. Fakstycznie Brandg.
2017-04-04 20:23:14 (9 lat temu)
do BocieK: Czyli spichrze przy Chmielnej to, od lewej, 41 - Culm, 40 - Graudenz, 39 - Wallfisch. Z tymi przy Brandgasse mam na razie problem, przydałby się choć jeden z widocznym numerem :)
2017-04-04 20:40:53 (9 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: Może mieszkanka nam co powie?
2017-04-05 08:35:03 (9 lat temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: Ten ostatni po prawej to Brandgasse nr19 ,bliżej nr 18 "Pelikan" ,nr 17 "Kaufmann" , nr 16 "Mörfer" lata przed 1907 r.
2017-04-30 08:25:27 (9 lat temu)
do lestat: Może Yanek będzie umiał. Ja na razie przeniosłem zdjęcie na Wyspę Spichrzów i zmieniłem opis
2017-04-04 21:44:36 (9 lat temu)
lestat
 
do Pomuchelskopp: thx
2017-04-04 22:04:12 (9 lat temu)
do Pomuchelskopp: Założyłem ulicę i dodałem do zdjęcia.
2017-04-05 15:06:51 (9 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: XiX w chyba trzeba odpuścić. Może po księgach adresowych się coś da przybliżyć, bo skoro w oknie jest dziecko, to już raczej kamienica, a nie typowy geszeft-spichlerz.. Podejrzałem tylko 1898 rocznik i nie widzę kandydatki na kamienicę. Starsznie opornie na tej PBC idzie przeglądanie.
2017-04-05 09:40:35 (9 lat temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: To zdjęcie z załącznika to może być po 1914 r ale spichlerz nazywał się "Testament"( alte był gdzie indziej).
2017-04-30 11:08:02 (9 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 9 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet