| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Latarnia Morska Oksywie
584
m
Gdynia
Mauzoleum gen. Gustawa Orlicz-Dres...
597
m
Gdynia
Kapitanat Portu Gdynia (pierwszy)
1517
m
Gdynia
Pirs północny
1706
m
Gdynia
Wieża ciśnień
2120
m
Gdynia

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Gospoda

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1918-20
Dawniej: Gasthaus Wilhelm Busse, Karczma Chojków

Początkowo była to gospoda (Gasthaus) mieszcząca się nieopodal kościoła św. Michała Archanioła, która należała do Wilhelma Busse (obecny budynek mieszczący się na ul. Antoniego Muchowskiego 6 na placu ks. Franciszka Blachnickiego). Następnie lokal przeszedł w ręce mieszkańca Oksywia o nazwisku Chojka. Dnia 31 stycznia 1926 r., na zorganizowanym spotkaniu w niniejszej karczmie na „Òksëwsci Kãpie” został uchwalony przez mieszkańców Oksywia protest (czwarty z rzędu) przeciwko przyłączeniu wsi do Gdyni. W miejscu  „Gasthaus Wilhelm Busse” – był do niedawna funkcjonujacy sklepik spożywczy.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
4elza
 
Korekta przypisania i opisu.
2022-01-17 05:05:40 (4 lata temu)
do 4elza: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-29 11:57:22 (miesiąc temu)
do Pomuchelskopp: Wróć, źle. To nie pod tym zdjęciem miałem napisać.
2026-04-29 11:59:53 (miesiąc temu)
To Oksywie, dom Chojków (Muchowskiego 6)
2022-01-16 13:42:34 (4 lata temu)
4elza
 
do GdyniA : Dzięki, obiekt założyłam.
2022-01-17 04:35:26 (4 lata temu)
Myślę, że budynek po lewej został rozbudowany i ma obecnie adres ks. Muchowskiego 4, a ten po prawej rozebrano. Budynek nr 6 nie zmieścił się na fotografii.
2026-04-29 12:03:01 (miesiąc temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Ze względu na widoczny po prawej znak datowałbym 1924-1926 no może 1927
2026-04-30 09:17:38 (miesiąc temu)
4elza
 
do Pomuchelskopp: Skorygowałam jak widać, dodałam znacznik, spójrz proszę czy jest ok.
2026-04-30 06:52:15 (miesiąc temu)
do Woj11: Taki sam znak obowiązywał w wilhelmińskiej Rzeszy od 1910, może więc być jeszcze z czasów niemieckich.
2026-04-30 16:27:12 (miesiąc temu)
grgrz
 
do Woj11: Ratyfikacja była w marcu 1929 r. tam zlecono Ministrowi Spraw Zagranicznych wykonanie jej postanowień. Czyli "nowe" znaki były wprowadzane dużo później, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Komunikacji z marca 1938 .
2026-05-04 08:12:28 (miesiąc temu)
Woj11
 
do nyskadolniak: Może, ale już w 1927 powinin być trójkątny (podpisaliśmy konwencję paryską)
2026-04-30 16:36:21 (miesiąc temu)
do Woj11: Jak najbardziej, mnie jednak chodziło o to, że zdjęcie mogło być zrobione przed 1924.
2026-04-30 16:47:31 (miesiąc temu)
Woj11
 
do nyskadolniak: Ok
2026-04-30 16:48:32 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia miesiąc temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet