| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat krośnieński
TEMATY - Wydarzenia
1926

1926 - Powódź

1945

1945 - walki o Guben

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wydarzenia

krośnieński /
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
Jest to na pewno Guben/Gubin, jest to kadr z kroniki filmowej Die Deutsche Wochenschau 1945.03.16 Nr. 754. Doszedłem do ciekawego artykuły dotyczącego zdobycia Gubina i Guben, wojska radzieckie zdobyły część polską przez kilka dni, nie jest wiadoma dokładna data - najbardziej prawdo. jest 22 luty 1945, ale część niemiecką w okolicach 20 kwietnia 1945. Na tym zdjęciu nie widać śniegu, a i żołnierze nie są jakoś grubo ubrani. Możliwe że to po stronie niemieckiej...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana
2015-05-03 19:11:13 (11 lat temu)
do Hellrid: cziekawe jestli jeścze wtedy ci źoldnierze wierzyli w zwyczeństwo...czi raczej w co wtedy jeście wierzyli
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2015-05-04 06:43:14 (11 lat temu)
do vetinari: Na tym etapie liczyli raczej na przeżycie.
2015-05-04 06:58:52 (11 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do vetinari: To co widzisz to młodzi ludzie zarządzani garstką niedobitków, a kadr jest propagandowy - ciężko domyśleć się z niego o co chodzi, niby że zatrzymali czołg, ale wygląda jakby stał tam od dłuższego czasu. W momencie wypuszczenia filmu do obiegu, Gubin / Guben mógł być już zdobyty.
2015-05-04 08:17:53 (11 lat temu)
do Hellrid: my sie wydaje źe czolg sie jeścze pali...ale nie chodzilo mi o ten konkretny moment...ale o calkowite myślenie tych ludzi-źoldnierzów wermachtu..moźna wtedy wogule czucz jakaś nadzieje na odwrót?poprostu dla mlodych pozostaly idealy kture im byly wtluczone przez lata do glów..ale starzy weterani juź walczyly chyba tylko o czas...swoje zrobili na wschodzie..i teraz ich domom dzieczom i źonam sie to wraca a moźe 100razy wiecej...straśne czasy..ale kto sieje wiatrz.....
2015-05-04 10:30:25 (11 lat temu)
Hellrid
 
Czwarta scena od początku - udało mi się znaleźć co się pali - budynek widać tutaj: - poniżej fary jest kamienica z placem, na nim jest ciężarówka. Fasada od rynku to budynek poczty, podejrzewam, że i te skrzydła były jakoś związane z pocztą.
2015-05-06 00:54:52 (11 lat temu)
Krzyś_
 
Film lub kadr z niego przestał być dostępny.
2025-02-07 17:57:19 (rok temu)
do Hellrid: Świetnie! Ten film jest niesamowity, tak jak i inne z ostatnich chwil III Rzeszy. Czyli są w tym filmie kadry nakręcone po obecnej polskiej stronie.
2015-05-06 21:04:01 (11 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dziś będę się starał opracować gubiński przemysł, póki co poszukiwania to wolna amerykanka. Może przypadkiem coś kolejnego się znajdzie.
2015-05-06 21:10:35 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
To też nr 11.
2018-10-02 15:04:09 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Brak mi właściwego spojrzenia, stąd nieustanne wątpliwości. Dzięki :)
2018-10-02 16:06:04 (7 lat temu)
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
1926
-
1945
1926
-
1945
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet