| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Muzeum Śląskie
Najbliższe obiekty nieistniejące
Punkt odprawy przesyłek pośpieszny...
262
m
Katowice
Mariacka 19a
286
m
Katowice
Mariacka 27 - Francuska 9 (dawna)
355
m
Katowice
Warsztat-wulkanizacja
383
m
Katowice
Kościuszki 1
540
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Muzeum Śląskie

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Karol Schayer (14 realizacji)
Zbudowano: 1936-1939
Zlikwidowano: 1941-1944
Modernistyczny gmach wybudowany w latach 1936–1939 w Katowicach według projektu Karola Schayera, docelowo przeznaczony na potrzeby Muzeum Śląskiego.
Inicjatorem inwestycji był wojewoda śląski Michał Grażyński a budynek miał pełnić funkcje nie tylko obiektu muzealnego, ale również pomnika kultury polskiej na Śląsku. W projekcie przewidziano sale ekspozycyjne, pracownie, biura, magazyny, mieszkania oraz sale reprezentacyjne. Monumentalna budowa miała w centralnej, najwyższej części 8 pięter.
W chwili wybuchu II WŚ budowa nie została jeszcze całkowicie zakończona (otwarcie przewidywano na wiosnę 1940 r.).
Zakładane funkcje budynku i nadana mu symbolika przesądziły o jego losie w czasie okupacji niemieckiej.
W wyniku bezprecedensowej decyzji władz okupacyjnych
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ten gmach mieścił się na Placu Chrobrego,nie doczekał się otwarcia został zburzony przez hitlerowców.
2014-01-29 21:06:33 (12 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana, przy okazji dodałam również do panoram.
2024-01-07 07:41:47 (2 lata temu)
mamik
 
do Eugeniusz S.: Dziwne że nie mamy żadnego zdjęcia, w NAC powinno być
2014-01-29 21:12:41 (12 lat temu)
do Eugeniusz S.: To co usuwamy to zdjęcie ?
2014-01-29 21:30:25 (12 lat temu)
4elza
 
do Eugeniusz S.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-07 07:44:48 (2 lata temu)
do mamik: Sprawdzałeś czy nie ma w NAC innego zdjęcia ?
2014-01-29 21:37:17 (12 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Dlaczego?
2014-01-29 21:33:37 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Teraz w miejscu zburzonego muzeum stoi to:
2014-01-29 22:31:14 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Dubel
2014-01-29 22:31:15 (12 lat temu)
do mar: Jakoś tak pomyślałem
2014-01-29 21:38:10 (12 lat temu)
mar
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Źle pomyślałeś :)
2014-01-29 21:55:54 (12 lat temu)
do mamik: Ja zrozumiałem ze nie ma innych zdjęć na NAC Jak mam rozumieć to mam wstawić te zdjęcie z linku czy Ty to zrobisz ?

2014-01-29 21:52:43 (12 lat temu)
mamik
 
do piotr brzezina : Wstaw, skoro już się z nimi kontaktujesz ;-)
2014-01-29 22:02:43 (12 lat temu)
do mamik: Jeszcze mam trochę limitu .
2014-01-29 22:05:13 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: Dzięki
2024-01-07 19:11:02 (2 lata temu)
4elza
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-07 07:34:33 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Muzeum Śląskie - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet