| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Gospoda "Carl Goyny"
17
m
Katowice
Tymczasowe Kasy Biletowe
37
m
Katowice
Poczta Polska
39
m
Katowice
Oddziałów Młodzieży Powstańczej 4...
46
m
Katowice
Kordeckiego 6
46
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
+1 głosów:1
Podmiana, data, opis, autor.
2014-05-25 16:29:07 (12 lat temu)
Z prawej budynek DOPiT Katowice, mieszczący Urząd Pocztowy Katowice 2.
2014-05-25 17:54:16 (12 lat temu)
Data z kapelusza ? :)
2020-07-23 11:15:37 (5 lat temu)
Coś z tymi latami nie zgadza
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-09-11 20:30:25 (3 lata temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-05-25 18:18:22 (12 lat temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: A latach PRL był tam także Posterunek Celny do kontroli paczek i listów, a także kontroli pociągów jadących do Czech
2014-05-25 19:00:28 (12 lat temu)
do Stenek: o kontroli listów i paczek tamże nie słyszałem - gros przesyłek było (i jest, idzie o te nadchodzace spoza UE) w UC przy UP Bytom 2. Co do zaś pociągów jadacych do czech to zaiste kontrola odbywała się w czasie jazdy pociągu między stacjami Katowice - Zebrzydowice - Petrovice, z tym że raczej posterunku WOP w Katowicach nie było, celnicy i wopiści (oraz ich czescy koleczy po fachu) przyjeżdżali z Zebrzydowic.
2014-05-25 19:38:04 (12 lat temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Otóż w Katowicach istniał Posterunek Celny "PKP Ekspresowa" (kod: 180110), podległy nadrzędnemu Urzędowi Celnemu w Katowicach, który nawiasem mówiąc się wywodził i powstał na bazie Urzędu Celnego w Cieszynie, a mówiąc dokładnie: Reaktywowany w sierpniu 1945 roku Urząd Celny w Katowicach funkcjonował do roku 1975. Przez następne ponad 15 lat w Katowicach istniał jedynie Oddział Celny Urzędu Celnego w Cieszynie. Dopiero w 1991 r. w Katowicach powstał Urząd Celny - na bazie kadrowo-organizacyjnej Urzędu Celnego w Cieszynie.

Co do tych odpraw w pociągach zagranicznych, to najpierw zmiany celne pracowały na linii Zebrzydowice-Katowice-Zebrzydowice, lecz potem zaiste udostępniono im pomieszczenia w Katowicach, przy dworcu PKP, gdzie możliwy był nocleg po 12-godzinnej służbie.


PS. - W Bytomiu był Posterunek (a nie Urząd Celny - UC jak piszesz) Celny Pocztowy - kod: 180210

Co zaś się tyczy WOP, to istniały Graniczne Placówki Kontrolne (GPK): w Cieszynie, Zebrzydowicach, Chałupkach i Głuchołazach. Warto dodać, że podlegały one dużej jednostce - Górnośląskiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza, którą rozformowano 15.05.1991 r. Na jej bazie powstały dwa oddziały: Beskidzki Oddział Straży Granicznej w Cieszynie i Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu. Znikła zatem nazwa WOP, a powstała nowa formacja: SG.
2014-05-25 21:38:21 (12 lat temu)
do Stenek: Ciekawe informacje ;)
Ów Posterunek Celny "PKP Ekspresowa" (kod: 180110) był sobie fizycznie gdzieś na owej poczcie (Curie - Skółodowskiej 2) czy też przy magazynie drobnicowym PKP w Załężu (ul. Ondraszka, ul. Pośpiecha)?
Zresztą spojrzę do księżki telefonicznej z 1968-go którą mam w domu...
2014-05-26 11:52:24 (12 lat temu)
Woj11
 
do Eugeniusz S.: Zapętliłeś ;)
2022-09-11 20:34:37 (3 lata temu)
do Woj11: Już jest dobrze
2022-09-12 00:25:44 (3 lata temu)
Tu także. Jeszcze niewybudowany a już stoi :)
2020-07-23 11:16:21 (5 lat temu)
Pamiętam zapach tego dworca....ale żałuję ze go rozebrano.
2020-07-23 11:18:32 (5 lat temu)
To wejście nie było remontowane / przebudowywane?
2014-07-11 08:37:00 (11 lat temu)
Wejście było tylko remontowane na Euro 2012.
Przebudowa jest w planach z tego co wiem będzie organizowany konkurs na tą część budynku i plac przed nim,
2014-07-11 08:52:07 (11 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
do kodens79: Całkiem fajny projekt, dobrze że mamy zdjęcia sprzed rozpoczęcia prac - niebawem nabiorą wartości historycznej.
2014-07-11 22:41:17 (11 lat temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
Tyle lat już szpeci miasto ta buda. Zlitujcie się, to można wyremontować! Powinni natychmiast przemalować ten pawilon na kolor aluminiowy (taki był kolor oryginalny a nie granatowy) i wymienić te paskudne drzwi na całkowicie przeszklone z cienkimi profilami, z małymi srebrnymi napisami "wejście" aby nikt się nie uderzył w to i z działającymi samozamykaczami i przenieść ten napis z dachu na tą stalową belkę poniżej bo teraz brzydko wystaje. Poza tym wymienić drzwi na wyższe (!) bo te są niskie jak do toalety publicznej.
2022-09-03 20:42:25 (3 lata temu)
do Tomasz123: I zrobić porządne oświetlenie wewnątrz.
2022-09-04 14:20:54 (3 lata temu)
do Tomasz123: To było tymczasowe ale to nie jest w centrum więc to po prostu o......
2022-09-04 17:20:49 (3 lata temu)
ireneusz1966
 
+1 głosów:1
Właściwie to jeszcze Dworzec kolejowy drugi :)
2020-11-15 13:43:52 (5 lat temu)
Ewqa100
 
do ireneusz1966: Poprawiłam :) Rzeczywiście z tej strony funkcjonuje jeszcze stara część dworca więc mozna ja zaliczyć do II.
2020-11-16 04:57:01 (5 lat temu)
Jest szansa że w końcu zostanie to przebudowane .
2025-01-29 15:14:54 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do kodens79: Szansa już trwa 50 lat a miał być tymczasowy władze miasta się zmieniały a prowizorka stoi.
2025-01-29 16:47:07 (rok temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Dworzec kolejowy przy ulicy Andrzeja. Pocztówka RUCH.
Plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej - wejście do dworca.
1960
-
1980
1960
-
2014
1995
-
2014
2014
-
2019
2015
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet