| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Koszutka

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...8283następna
fantom
 
To chyba widok z wieżyczki kamienicy przy Moniuszki 2.
2019-05-22 18:36:57 (7 lat temu)
Pierwotnym źródłem tej fotki jest książka o Katowicach wydana w 1976.
2019-05-22 19:15:33 (7 lat temu)
Podmiana i zmiana źródła.
2026-06-15 14:02:54 (12 dni temu)
O ile dobrze rozumiem, to tych budynków już niema. Czy udałoby się odtworzyć ich adresy i założyć obiekty? Tutaj jest obiekt bez znacznika na mapie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-15 14:06:33 (12 dni temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do da signa: Przedwojenne numery znamy, ale nie jest tak łatwo odtworzyć te ostatnie - z lat 60. Były wyburzenia przy rynku i trochę się pozmieniało.
2026-06-20 22:24:16 (7 dni temu)
do Krzyś_: I numeracja widocznych budynków się zmieniła?
2026-06-21 02:33:56 (7 dni temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Postaram się sprawdzić, cała pierzeja jeszcze w czasie wojny miała numery od 10 do 24.
2026-06-21 10:41:27 (6 dni temu)
do Krzyś_: Jakieś znamienne instytucje tam się mieściły? Pomogłaby zapewne analiza porównawcza książek telefonicznych z 1939 i 1954...
2026-06-21 12:01:35 (6 dni temu)
da signa
 
+3 głosów:3
To nie ten hotel.
2026-06-15 07:36:00 (12 dni temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do da signa: Zmieniłem :-)
2026-06-15 07:54:16 (12 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Co tam na parterze jest? Areszt?
2026-06-22 14:26:54 (5 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Pustostany zabezpieczone przed włamaniem.
2026-06-22 14:58:22 (5 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Po samochodach to lata 60-te, około połowy
2026-06-15 08:47:08 (12 dni temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Hotel oddano do użytku w 1965 i to górna granica, a zarazem chyba dolna, bo tu jeszcze płoty, ale wygląda na prawie gotowy.
2026-06-15 12:04:16 (12 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Przypuszczam, że 1971 tuż przed zlotem z lipca 1971
2026-06-15 12:33:04 (12 dni temu)
ulec
 
+2 głosów:2
W tle rondo J. Ziętka i niebieskie bloki. Powstańcy siedzą w miejscu pomnika. To uroczystość wmurowania kamienia węgielnego 3 maja 1966. Przystrojenie niebieskich bloków to samo co tu: .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-06-15 13:00:48 (12 dni temu)
do ulec: Dasz radę postawić ze dwa znaczniki?
2026-06-15 14:11:21 (12 dni temu)
ulec
 
do da signa: Niestety nie mam takich uprawnień.
2026-06-15 19:00:25 (12 dni temu)
do ulec: A robiłeś to na swoich zdjęciach?
2026-06-15 19:07:01 (12 dni temu)
ulec
 
do da signa: Na swoich tak.
2026-06-15 19:26:52 (12 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ulec: Dałam Ci uprawnienie do edycji nie swoich zdjęć. Zadziała po przelogowaniu. Gdybyś miał jakieś problemy, zawsze lepiej zapytaj w komentarzu , zanim dojdziesz do wprawy :)
2026-06-15 19:30:00 (12 dni temu)
ulec
 
do da signa: Ok. Dziękuję.:-)
2026-06-15 19:37:38 (12 dni temu)
do ulec: Powodzenia :)
2026-06-15 19:39:01 (12 dni temu)
ulec
 
do da signa: Dzięki. Dodałem znaczniki.
2026-06-15 19:59:57 (12 dni temu)
do ulec: Super, dziękuję :)
2026-06-15 20:13:21 (12 dni temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Samochody raczej późniejsze niż 1962 ale dokładnie to podpowiedzą koledzy.
2026-06-15 12:25:53 (12 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Al Korfantego (Armii Czerwonej wtedy). Widok w stronę ronda i rynku.
2026-06-15 12:29:20 (12 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ogólnopolski Zlot Młodych Przodowników Pracy i Nauki w Katowicach odbył się w lipcu 1971
2026-06-15 12:28:13 (12 dni temu)
2026-06-15 12:38:49 (12 dni temu)
Woj11
 
do da signa: Tak, to ten zlot z 1971
2026-06-15 12:44:45 (12 dni temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
Z telewizją to niewiele wspólnego ma. To Sala koncertowa im. Karola Stryji w Filharmonii Śląskiej
2026-06-15 22:40:23 (12 dni temu)
ulec
 
Chyba na terenie obecnie os.Tysiąclecia Górnego.
2026-06-15 16:55:28 (12 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do ulec: W tle widoczna al. Wojska Polskiego i skrzyżowanie z ul Gałeczki. To teren dzisiejszego Górnego Tysiąclecia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2026-06-15 19:22:37 (12 dni temu)
do ulec: Rozumiem, że tych domków już niema.
2026-06-15 19:34:44 (12 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do da signa: Nie. Tych finów już nie ma.
2026-06-15 19:37:04 (12 dni temu)
do ulec: Szkoda, wyglądały uroczo:)
2026-06-15 19:38:11 (12 dni temu)
Woj11
 
Pielęgniarka z solamo cucącymi?
2026-06-18 19:30:32 (9 dni temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Olgierd Łukaszewicz pierwszy z lewej.
2026-06-18 19:39:12 (9 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Pierwsza z prawej Jolanta Lothe.
2026-06-18 20:00:47 (9 dni temu)
Stado aktorów, ale naważniejszy na planie zawsze reżyser - w środku (drugi od prawej) Kazimierz Kutz.
2026-06-18 20:53:30 (9 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Woj11: Ona chyba trzyma niemowlę.
2026-06-18 19:34:36 (9 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Woj11: To dziecko państwa młodych.
2026-06-18 19:48:09 (9 dni temu)
yani
 
do da signa:
Myślisz, że Panna Młoda z emocji porodziła przed czasem? :))
2026-06-18 19:38:55 (9 dni temu)
Dana
 
do da signa: Danusiu, Łukaszewicza rozpoznajesz od razu, a Kaliny Jędrusik to już nie łaska?
2026-06-18 20:04:29 (9 dni temu)
Woj11
 
do Dana : Może tak, mozę nie. Nie byłem przy poczęciu ;)
2026-06-18 19:57:01 (9 dni temu)
do Dana : Widzę kilka znajomych twarzy, ale trochę trwa zanim wymyślę im nazwiska, jam jest tylko inteligencja naturalna :))
2026-06-18 20:07:18 (9 dni temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do da signa: To ślub Kutza z Małgorzatą Gillert , świadkowali Jędrusik i Łukaszewicz.
2026-06-18 20:46:08 (9 dni temu)
Woj11
 
do Dana : W takim układzie dziecko to ich syn Gabriel. Tutaj więcej zdjęć
2026-06-18 21:01:52 (9 dni temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Woj11: W takim razie uroczystość powyżej to nie jest ślub Kutza (jest w krawacie) - może cywilne chrzciny syna, który urodził się kilka miesięcy po ślubie?
2026-06-18 21:12:09 (9 dni temu)
do nyskadolniak: Na zdjęciu nie ma też Kaliny Jędrusik - między Łukaszewiczem a Kutzem żona tego ostatniego Małgorzata Gillert.
2026-06-18 21:27:01 (9 dni temu)
Dana
 
do nyskadolniak: Niestety, zdjęcie na aukcji zostało błędnie opisane - masz rację, to nie jest ślub Kutza tylko jak przypuszczasz "cywilne chrzciny" czyli jak to wtedy nazywano "uroczyste nadanie imienia”.
2026-06-18 21:57:53 (9 dni temu)
do nyskadolniak: Jak nie ma? Kalina pierwsza z prawej.
2026-06-18 21:31:45 (9 dni temu)
do mirekjot: To ma być J. Lothe wg dasigny, ale ja się nie upieram, nie mój typ urody ;)
2026-06-18 21:37:22 (9 dni temu)
825 Dyskusji (ostatnia 5 dni temu)
Osiedle Marchlewskiego na Koszutce.
Za rondem dzielnica Koszutka. Drugi z prawej budynek - Dom Mody "Elegancja".
1920
-
1920
1920
-
1950
1949
-
1955
1951
-
1966
1960
-
1966
1964
-
1972
1964
-
1972
1966
-
1970
Dzielnica Koszutka - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Koszutka
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet