Wydaje mi się, że to koszary Siegeshöhe Kaserne Pierwotnie stacjonował tutaj oddział obrony przeciwpancernej 18. Batalion Ppanc. (Panzer Abwehr Abt. 18). Został on utworzony na bazie 3 Oddziału Samochodowego z Nysy (3. Kraftfahr-Abteilung). Jego komendantem był major Gleininger. Batalion składał się z czterech kompani. W 1938 r. oddział został przeniesiony do Żagania. Zgadzałoby się datowanie i sprzęt. Te garaze przerobiono jakiś czas temu na mieszkania obecna ulica Herberta.
do da signa: Nie wiedziałem, że są takie oznaczenia, ale się dowiedziałem. I w ciągu 5 minut z ignoranta stałem się ekspertem :) A piszę to dlatego, że oznaczenia u nas są po części do kitu. Ponieważ symbole te powinny różnić się w zależności od rodzaju budowli inżynieryjnej. I tak:
WS – wiadukt w ciągu drogi ekspresowej
WA – wiadukt w ciągu autostrady
WD – wiadukt drogowy nad daną drogą
MS – most w ciągu drogi ekspresowej
MA – most w ciągu autostrady
WK – wiadukt kolejowy nad daną drogą
ES – estakada w ciągu drogi ekspresowej
EA – estakada w ciągu autostrady
TS – tunel w ciągu drogi ekspresowej
Z przejściami dla zwierząt jeszcze czegoś nie łapię:
PZD – przejście dla zwierząt (dolne)
PZG – przejście dla zwierząt (górne, tzw. ekodukt), ale
PE (Przejście Ekologiczne) – obiekty o charakterze leśnym/naturalnym.
PG (Przejście Górne) – szerokie wiadukty porośnięte roślinnością, tzw. zielone mosty.
PD (Przejście Dolne) – tunele, estakady lub poszerzone przepusty pod drogą
A u nas każdy wiadukt to WD, a przejście dla zwierząt to PE-4, choć moim zdaniem powinno być PG vel PZG.
Liczba to oczywiście kilometr drogi.
Może znajdzie się ktoś, kto wyjaśni te niuanse?
W każdym razie tu będzie WS. Kilometr do ustalenia.
do polskup: A skąd brać informacje o numerach tych obiektów dla wszystkich dróg A i S. Czy jest to na tyle dostępne, by każdy mógł zastosować taką nomenklaturę i w związku z tym wpasować się w układ? Bo jeśli nie jest to łatwe, to szkoda upierać się przy tym, bo i tak będzie bałagan.
do blaggio.: Numer to kilometr bieżący drogi. Ja się nie upieram przy tym systemie. Da signa postawiła problem, więc przewąchałem temat, nie bez wątpliwości. Rzeczywiście nie znalazłem jednoznacznego wytłumaczenia, tylko rozmaite strzępy opisów. Mnie się nie podoba jedno - drogi podobnie jak tory powinny, jeśli w ogóle, mieć uporządkowane obiekty według rosnącego kilometrażu, a nie pogrupowane w obiekty i te dopiero wg kilometrażu (a tak będzie, jeśli na początku będzie symbol literowy).