| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Park Kacza Górka
Obiekty w okolicy
Lodownia
20
m
Nowa Sól
Park Kacza Górka
83
m
Nowa Sól
Most
164
m
Nowa Sól
Południowa 6
205
m
Nowa Sól
CIcha 2
221
m
Nowa Sól

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Lipowa 1

Architekt: Fritz Schopohl (1 realizacja)
Zbudowano: 1936
Dawniej: Landhaus Vogelsberg, Nationalsozialistische Volkswohlfahrt
Dom wybudowany w roku 1936 przez rodzinę von Treskow - udziałowców nowosolskiej fabryki nici. W roku 1944 budynek przejęła organizacja Nationalsozialistische Volkswohlfahrt (nazistowska opieka społeczna) urządzając w nim ochronkę dla dzieci. Po zakończeniu II wojny światowej budynek przez jakiś czas był nieużytkowany. W latach 60 XXw. pojawiła się koncepcja adaptacji obiektu na dom kultury. Później planowano hotel na 100 miejsc noclegowych. Realizacja tych zamierzeń została wstrzymana z powodu braku środków finansowych. W roku 1987 dawny dom rodziny von Treskow przeznaczono na mieszkania rotacyjne.
(Petroniusz na podstawie publikacji "Nowosolskie ulice", tom 4, Muzeum Miejskie w Nowej Soli, 2012)
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Cristoforo
 
+1 głosów:1
Lipowa 1 - dwór rodziny von Treskow na Ptasiej Górce.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-06-17 20:12:12 (12 lat temu)
pawulon
 
do Cristoforo: Chyba Kaczej Górce ;)
2014-06-17 20:29:49 (12 lat temu)
do pawulon: Ptasiej wówczas. Kaczej obecnie.
2014-06-17 20:36:25 (12 lat temu)
pawulon
 
do Cristoforo: W końcu kaczka to też ptak ;-))
2014-06-17 20:45:53 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+2 głosów:2
do pawulon: A jaki smaczny :)
2014-06-17 20:48:08 (12 lat temu)
Poniżej domu widać chyba wejście do dawnej lodowni .
2014-06-18 07:45:06 (12 lat temu)
do Petroniusz: Były chyba zatem dwa, jak nie więcej, bo te tutaj znacznie się od siebie różnią.
2014-06-18 07:56:51 (12 lat temu)
do Cristoforo: Wiadomo tylko o jednej lodowni, może wejście zostało przebudowane? Na współczesnym zdjęciu widać, że cegły nad drzwiami są inne od tych poniżej.
2014-06-18 17:19:08 (12 lat temu)
do Petroniusz: Ja o dwóch wejściach, nie lodowniach :)
2014-06-18 18:28:52 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 12 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet