| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Bojki Jakuba
1
2
5

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Bojki Jakuba

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Hellrid
 
Mała korekta adresu, geoportal wskazuje na nr 1 przy Bojki, nie przy Żołnierskiej, pozostałe dane bez zmian.
2013-11-10 20:16:48 (12 lat temu)
Kościół NMP czy Matki Bożej Częstochowskiej? Wygląda na to, że jest błąd w nazwie obiektu i podpisach sporej części zdjęć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2024-04-22 01:26:58 (2 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Zmieniłem nazwę obiektu oraz w podpisach pod zdjęciami.
2024-05-01 15:52:53 (2 lata temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dzięki!
2024-05-01 18:14:39 (2 lata temu)
arkuba
 
Czytałem już dwa różne źródła niemieckie o historii Podgórzyna, ale nic nie mówią o powodzi z 1850 r i zniszczeniu dawnego domu modlitwy. "Jubelbüchlein für die Gemeinden Giersdorf, Hain, Saalberg und Märzdorf..." mówi, że stary budynek po prostu się rozpadał i trzeba go było zastąpić nowym.
2016-11-09 22:52:45 (9 lat temu)
tomwoj
 
Widoczny pozostał jeszcze ślad nasypu tramwajowego ok. 20 metrów w raz wyciętym słupem od strony restauracji Nad Stawami
2013-08-29 21:49:30 (12 lat temu)
Hellrid
 
Ten kościół był bogato wyposażony w ówczesnym czasie, zdobiona ambon, kryształowe żyrandole ;). Ambony szkoda.. TW podziwiaj :-)
2013-11-13 13:48:18 (12 lat temu)
WW
 
do Hellrid: Cieszmy się, że empor nie zdemontowali.
2013-11-13 13:50:55 (12 lat temu)
TW40
 
do Hellrid: Ta ambona prawie w centrum...Super zdjęcie!
2013-11-13 17:19:35 (12 lat temu)
arkuba
 
Ok. 1869 r. budynek wzniesiono na miejscu starej drewnianej pastorówki w tym samym celu, jako siedzibę ewangelickiego pastora (Pfarrhaus).
2016-11-09 23:49:53 (9 lat temu)
Niesamowity widok :-).
2016-10-13 07:01:33 (9 lat temu)
cm
 
+2 głosów:2
do vetinari: No co, zapakowali kościół do wysyłki kurierem ;)
2016-10-13 09:10:07 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do cm: Zapakowany na zimę, brakło im opału.
2016-10-13 10:00:38 (9 lat temu)
arkuba
 
Słyszałem, że to nie korniki, ale inne "szkodniki", które niszczą więźbę dachową, żyjąc bardziej w próchnie niż twardym drewnie.
2016-10-24 23:09:29 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Korniki nie zasiedlają więźb dachowych, mebli, futryn, ani innych wyrobów z drewna.
Najczęściej opanowują drzewa złamane lub wywrócone, a także stojące - lecz osłabione.
Najgroźniejsze szkodniki drewna iglastego w Polsce w budowlach to spuszczel pospolity i kołatek domowy.
2016-10-25 11:30:36 (9 lat temu)
do arkuba: A widziałeś tablicę informacyjną ze zdjęciami?Jest na lewo od wejścia od widocznej strony, druga sprawa to była ( bo akcja jest zakończona) akcja prewencyjna, aby następnym chętnym kornikom nie smakowało drewno z konstrukcji dachu.
2016-10-25 06:51:35 (9 lat temu)
Jazzek
 
do fantom: Moja stara więźba dachowa tak była zmłócona przez spuszczela, że ino pył. Tylko twardziel jeszcze się trzymał, ale gdzieniegdzie i on był podziurawiony. A jak to wygląda z drewnem liściastym?
2016-10-25 15:29:56 (9 lat temu)
do fantom: Ale są zdjęcia - "szkód jakie poczyniły korniki w więźbie dachowej" i opis i uzasadnienie całej tej akcji, której zdjęcie opakowanego szczelnie kościoła potwierdza, mało tego wszystkie bramy i bramki wejściowe były na ten czas zamknięte.Przecież ja tu teraz wychodzę na jakiegoś durnia i konfabulanta , który coś sobie wymyślił... - To była akcja gazowania korników, jak znajdę zdjęcia tablicy informacyjnej , to opublikuje, póki co wyrzucam całą serię zdjęć do kosza, bo mi nikt nie wierzy!Zmyśliłem sobie oj koledzy!
2016-10-25 18:42:22 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Jazzek: Kołatki lubią i liściaste i iglaste :(
2016-10-25 15:42:02 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Różne gatunki drewna narażone są na atak różnych gatunków owadów. Tykotek pstry żeruje w drewnie dębowym i bukowym. Spuszczel pospolity w iglastym, najczęściej sosnowym. Kołatek domowy w gatunkach iglastych i liściastych - sosna, dąb, buk, jesion. Miazgowiec parkietowy lubi dąb i jesion.
2016-10-25 15:46:23 (9 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
do fantom: Dzięki. Z wielu malowniczych nazw moim faworytem jest miazgowiec parkietowy :)
2016-10-25 15:51:59 (9 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Oj tam oj tam, zaraz kosz.. Już za pół roku będzie to super pamiątka, nie wspominając o naszych wnukach, które te czy inne zdjęcia z tej serii będą kiedyś tam oglądały.
2016-10-25 18:50:24 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Nikt Ci nie zarzuca nieznajomości rzeczy. To raczej świadczy o braku rozeznania wśród osób, które zleciły prace i wykonały tablice. Ja przez kilkadziesiąt lat uważałam, że drewno zżerają korniki i dopiero po zakupie domu ze starą i nadgryzioną więźbą poznałam prawdę, niestety naocznie. Owe spuszczele i kołatki widuję do dziś, a kołatki nawet słyszę. Proszę Cię więc nie bierz do siebie naszych komentarzy a zdjęcia i tak wyciągniemy z kosza, bo są bardzo cennym dokumentem.
2016-10-25 19:09:48 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuje Zosiu, ja sam jestem zdziwiony i nie wiedziałem...że aż tyle tych szkodników drewna jest...kolega z Podgórzyna poinformował mnie - "udokumentuj opakowany kościół, trwa akcja gazowania korników", jednak widzę że na tablicy info jest wyraz szkodników, ciekawe czy wśród nich są te najbardziej znane ogółowi ludzi ...korniki
2016-10-25 19:15:40 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Darku, na tablicy nie podają o jakiego szkodnika chodzi ;-)
2016-10-25 19:16:50 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Widzę, Darku, żeś szybciej odpisał niż ukazał się mój poprzedni komentarz ale zostawiam go, bo jest link do Twojej fotki.
2016-10-25 19:21:00 (9 lat temu)
andre13
 
Na Podlasiu też takie coś uchwyciłem, ale tam "kołderka" była w stosunku do tej maleńka. Wiesz coś więcej o tym gazowaniu ?
2016-10-11 19:56:36 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do andre13: Mam jeszcze zdjęcie tablicy info, są tam zdjęcia na których są szkody jakie wyrządziły korniki w więźbie dachowej, natomiast "gazowanie korników" jest stosowaną metodą zabytkowym budownictwie, są specjalistyczne firmy tym się zajmujące.
2016-10-11 20:02:59 (9 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do andre13: fumigacja-gazowanie-domów - są firmy które to robią
2016-10-11 20:19:46 (9 lat temu)
arkuba
 
Pastorówka po lewej, dom modlitwy po prawej.
2016-11-09 23:46:04 (9 lat temu)
11 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Bojki Jakuba - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet