| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (0)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mapy - kresy wschodnie

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jak widać powiaty miały dawniej zupełnie inny kształt niż te obecne ale też i były inne miasta powiatowe - sporo się pokrywa z obecnymi ale też i są takie w których aktualnie nie ma siedziby powiatu.
2013-12-05 21:54:04 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:2
Miały też zupełnie inne usytuowanie w systemie administracji publicznej. Były szczeblem władzy państwowej, obecne zaś są samorządowe.
2013-12-06 10:06:09 (12 lat temu)
McAron
 
Nie ukrywam, że mapa potrzebna mi była do założenia obiektów tematycznych kilku przedwojennych województw w "Kresy - przechowalnia rozpoznanych zdjęć". I tu pytanie do Neo - zostawić tak jak jest czy rozgałęzić drzewko i założyć w każdym województwie miasta (w formie obiektu "temat") które są na zamieszczonych pocztówkach?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2013-12-06 18:29:48 (12 lat temu)
McAron
 
Co do datowania to też jest datowane na 2012 a przedstawia 1200 rok.
2013-12-06 18:42:32 (12 lat temu)
Jette
 
+1 głosów:1
Szanowni Fotopolanie. Poruszyliście bardzo ciekawy problem dotyczący wewnętrznej logiki systemu FP. Jak wszyscy wiemy w 1945 r. Polska doświadczyła poważnych zmian terytorialnych. System FP (deklaracja ideowa z regulaminu) obejmuje w zasadzie okres utrwalania obrazu przy pomocy fotografii. Mamy zatem trzy obszary Polski w erze fotografii.
1. Obszar kresowy.
2. Obszar Ziem Odzyskanych.
3. Obszar wspólny dla całej ery fotografii.
W praktyce jednak dokumentujemy Polskę powojenną oraz przedwojenne Niemcy.
Skoro przedwojenne Niemcy są dokumentowane, dlaczego nie dokumentujemy całej przedwojennej Polski?
Nieco inna logika obowiązuje w stosunku do Ziem Odzyskanych niż w stosunku do kresów.
Byłbym bardzo rad, gdyby kresy miały na FP takie same prawa jak ZO. :)
2013-12-06 19:14:49 (12 lat temu)
McAron
 
+2 głosów:2
Też się z tym zgadzam, ale Neo znów by musiał poświęcić kawałek swojego życia do wdrożenia tej idei.
2013-12-06 19:27:08 (12 lat temu)
McAron
 
Faktycznie. Prawie trzy lata temu rozwinęła się ciekawa dyskusja pod To już trzy lata?
2013-12-06 20:21:48 (12 lat temu)
McAron
 
Niestety: "Brak dostępu do tej części forum" :-(
2013-12-06 20:46:06 (12 lat temu)
Ciekawa fotka. Pod względem administracyjnym wszystko wyraznie zaznaczone jak to było w przedwojennej Polsce.
2014-01-19 23:21:42 (12 lat temu)
McAron
 
No wreszcie. Dzięki Neo.
2014-01-28 14:20:34 (12 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Złe datowanie, przecież to nie jest stan z 2011 r.
2013-12-05 22:31:37 (12 lat temu)
do WW: Zgadza się, zmieniłem na 1930.
2013-12-05 22:53:29 (12 lat temu)
mamik
 
do McAron: W latach 30. było sporo zmian, zlikwidowano ponad 20 powiatów, poprzesuwano między województwami. Jako baza lepsza byłaby mapa ze stanem na 1939 r.
2013-12-06 18:50:17 (12 lat temu)
do Jette: FotoKresy są od dłuższego czasu w budowie! Temat powstania takiej podstrony był poruszany wielokrotnie - w tym na forum, gdzie można sobie o tym poczytać. Neo przychylił się do tego pomysłu i zaczął dzieło tworzenia. Prosimy zatem o uzbrojenie się w cierpliwość. Jest jeszcze do zrobienia kilka ważniejszych rzeczy dotyczących portalu, które Neo ma na głowie. Kresy budowane są w międzyczasie.
Narazie mamy folder "Kresy - przechowalnia rozpoznanych zdjęć", służący przechowywaniu zdjęć, które przypadkowo znalazły się na portalu w błędnych lokalizacjach. Zostały wyłowione i zgromadzone w jednym miejscu, gdzie czekają na przeniesienie w odpowiednie miejsce po uruchomieniu FotoKresów. Nie tworzymy w nim żadnych podziałów administracyjnych - wszystko będzie utworzone w FotoKresach.
2013-12-06 19:53:03 (12 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do Jette: Pozwolę sobie się nie zgodzić. Publikujemy wszelką miarodajną ikonografię, nie tylko fotografię. Nie mamy trzech obszarów Polski, tylko ogromną ilość kombinacji wynikającą ze zmian granic w przeszłości. Zasadniczym, twardym i oczywistym obszarem zainteresowania FP jest obecne terytorium państwa polskiego, ponieważ w jego ramach funkcjonujemy i na nie mamy wpływ. Wszystkie inne obszary (w tej chwili Polska 1922-1938 czy zagraniczne miasta nadgraniczne) są pewnym bonusem, którego selekcja jest z definicji uznaniowa. Tak więc nie dokumentujemy przedwojennych Niemiec, tylko zbieramy dokumentację obszaru współczesnej Polski. Kresy z definicji nie mogą więc mieć takich samych praw jak tereny, które, mam nadzieję, umownie nazywasz "Ziemiami Odzyskanymi".
2013-12-06 20:53:02 (12 lat temu)
Jette
 
do Cristoforo: No to jestem uzbrojony, w cierpliwość.:)
2013-12-06 20:25:30 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Zgadza się - póki co czekamy aż dam znać, że "podwaliny" są gotowe i będzie można działać. Planuję uruchomić fotokresy.pl w ostatnich dniach grudnia - wtedy będę miał więcej wolnego czasu żeby to dokończyć.
2013-12-06 21:11:49 (12 lat temu)
do Cristoforo: Zgadza się - póki co czekamy aż dam znać, że "podwaliny" są gotowe i będzie można działać. Planuję uruchomić fotokresy.pl w ostatnich dniach grudnia - wtedy będę miał więcej wolnego czasu żeby to dokończyć.
2013-12-06 21:11:50 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do McAron: Aktualne informacje tutaj
2013-12-06 20:37:17 (12 lat temu)
Jette
 
+1 głosów:1
do McAron: A to była ciekawa dyskusja. Widać wyraźną polaryzację poglądów, co do tego, czym była II RP. Dla niektórych dyskutanów to abstrakcyjny byt.
2013-12-06 20:38:46 (12 lat temu)
Jette
 
do WW: "Tak więc nie dokumentujemy przedwojennych Niemiec, tylko zbieramy dokumentację obszaru współczesnej Polski. Kresy z definicji nie mogą więc mieć takich samych praw jak tereny, które, mam nadzieję, umownie nazywasz "Ziemiami Odzyskanymi"."
-----------------------------------------------
Oczywiście, że umownie nazywam zachodnie tereny Polski "Ziemiami Odzyskanymi". Są to obszary Polski, które w dokumentowanych okresach (czyli do 1945 r), były obszarami Niemiec. Mnie chodzi wyłącznie o brak symetrii. Bo jeżeli zakładamy, że interesujemy się terenami zachodnimi bez względu na przynależność państwową, a tak jest, to kresami też na tej samej zasadzie możemy się zainteresować.
Oczywiście w tych moich wypowiedziach abstrahuję od zapowiedzi Neo, które przyjąłem do wiadomości i cieszę się z góry na ich realizację:)
2013-12-06 21:57:07 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Fajna mapa. Jak mało dróg w dobrym stanie a na wschodzie kraju prawie same gruntowe!
2015-04-02 22:26:51 (11 lat temu)
Dla zainteresowanych pobraniem mapy dodałem tutaj
2015-11-19 22:37:41 (10 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Niesamowita jest ta 300-kilometrowa pustka między Baranowiczami a Równem.
2015-04-03 00:02:15 (11 lat temu)
ritterswalder
 
+4 głosów:4
Jaki sens ma przypisywanie do Krakowa czy Warszawy?
2021-11-30 14:56:31 (4 lata temu)
do ritterswalder: Jakaś propozicjia ? Raczej niejestem pewie co jest zle przypisane, ale niejestem Polakiem źe bym zdecidowal sam, dziękuję za porade
2021-11-30 17:42:49 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
do vetinari: Chyba najlepiej do całej Polski.
2021-11-30 18:13:01 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Dziękuje, przypisuje tylko pod Polskę.
2021-11-30 18:49:48 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Podejrzewam Atlaas Historyczny Polski - wyd z 1979
2025-09-07 19:57:35 (9 miesięcy temu)
do Woj11: Właśnie. Coś takiego chodziło mi po głowie.
Ale nie będę szukał potwierdzenia. Nie chce mi się. ;-)
Dodałem tylko nazwisko współautora atlasu i autora mapy
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-09-07 22:03:56 (9 miesięcy temu)
4 Dyskusje (ostatnia 9 miesięcy temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet