| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kamieński
Obiekty w okolicy
Sibin 17
132
m
Sibin
Sibin 18
148
m
Sibin
Sibin 9
151
m
Sibin
Sibin 10
163
m
Sibin
Korzęcin 5
1950
m
Korzęcin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół Chrystusa Króla

Zbudowano: XV

Kościół Chrystusa Króla - kamienno-ceglany późnogotycki kościół z XV w

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1491 roku. Kościół w Sibinie wybudowano z kamienia narzutowego oraz cegły, jako świątynie salową z tójbocznym zamknięciem od wschodu oraz wejściem w zachodnim szczycie z blendowaniem. Wnętrze zostało rozświetlone jedenastoma ostrołukowymi oknami podzielonymi laskowaniem. Świątynia przykryta została płaskim belkowym stropem krytym ceramicznym dachem dwyspadowym z trójpodziałem na wschodnim zamknięciu. W późniejszym okresie w południowej ścianie dodano ostrołukowy portal. W 1749 roku od zachodniej strony dobudowano wieżę w konstrukcji ryglowej na kamienno-ceglanej podstawie na planie kwadratu. Na wieży zawieszony został dzwon odlany w 1521 roku w stargardzkiej ludwisarni Lutke Rose
Kościół zniszczony w 1945 roku, został odbudowany w latach 1974-1978, niestety odbudowa nie objęła ryglowej wieży. W kościele znajduje się ołtarz oraz ambona z 1752 roku oraz organy z 1877 roku.
Teren wokół kościoła otoczony ceglanym murkiem pełnił funkcję cmentarza parafialnego.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hauka
 
+1 głosów:1
Dodałem obiekt z opisem, można by podpiąć współczesne zdjęcia :)
2022-02-03 19:13:28 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Hauka: Przeniesione. Zgodnie z naszymi zasadami w nazwach obiektów kościołów nie piszemy p.w. itp. Tutaj usunęłam.
2022-02-03 19:23:09 (4 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Poprawiłem na wszystkich moich zdjęciach.
2022-02-03 19:37:20 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: W podpisach pod zdjęciami to sprawa zupełnie dowolna. Pisałam tylko i wyłącznie o nazwach obiektów. Stąd jeśli trafisz w opisach swoich zdjęć na "p.w." czy "pod wezwaniem" albo inne określenia kościołów - filialny, garnizonowy, farny itp. to nie usuwaj. Podpis jest sprawą autora. Tak więc jeśli chcesz możesz przywrócić poprzednią wersję podpisu.
2022-02-03 19:48:17 (4 lata temu)
Hauka
 
do ZPKSoft: A to jak tu już sobie gadamy :) to mogę prosić o dodanie wsi Wołowiec :) w powiecie kamieńskim na północ od Golczewa
2022-02-03 21:23:20 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Hauka: Jest w bazie , tylko potrzebny jeszcze znacznik. Zaraz dodam.
2022-02-03 21:31:35 (4 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
2022-12-23 22:17:15 (3 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do da signa: Takie zderzenia zawsze mnie cieszą. Zwykle zaprzyjaźniam się z obiektami na wyszukanych starych zdjęciach i te współczesne oglądam z ogromną ciekawością. A im miejscowość mniejsza i bardziej zaniedbana (zapomniana czy zaniechana), tym przyjemność większa. Danusiu, podziwiam Twoją pasję i Twoje zdjęcia :)
2022-12-24 08:24:25 (3 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do da signa: Chciałbym się tutaj pochwalić że pierwszy zamieściłem zdjęcia tego kościółka. Jak wiele innych w moich podróżach po Polsce.
2022-12-24 09:56:37 (3 lata temu)
do Dana : Dziękuję :)Ja też się bardzo cieszę jak uda mi się sfotografować budynek, który czekał na mnie 100 lat albo i dłużej :)
2022-12-24 09:48:19 (3 lata temu)
do cracusiac: Zauważyłam. Nie tylko w tym miejscu. Gratuluję :)
2022-12-24 10:48:22 (3 lata temu)
do da signa: Pomyśleć że większość zdjęć to plon z moich urlopów 10-14 dniowych 3-4 razy w roku.
2022-12-24 11:35:20 (3 lata temu)
do cracusiac: O to pozazdrościć. Ja mam tylko jeden taki urlop w roku:) Reszta to wyjazdy 2-3 dniowe.
2022-12-24 14:21:19 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Powinny być chyba dwa różne obiekty, bo kościoły się różnią, a widoczny na zdjęciu obecnie nie istnieje:
2026-06-15 07:31:24 (13 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do 4elza: Kosciól zniszczony. Po wojnie popadł w ruinę. Odbudowany 1978-78 bez wieży
2026-06-15 07:38:07 (13 dni temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Woj11: Tak, to samo właśnie chciałam napisać, jest ok.
2026-06-15 07:39:36 (13 dni temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Przypisałam do nn, ale mam wątpliwości czy to jest Lubin w zachodniopomorskiem, tam chyba nie ma takiego kościoła...
2026-06-15 07:21:37 (13 dni temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do 4elza: Ale w Sibinie był
2026-06-15 07:25:44 (13 dni temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do Woj11: Ok, już na miejscu, dzięki.
2026-06-15 07:28:32 (13 dni temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 13 dni temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet