| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Trolejbusy w Słupsku

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Trolejbusy w Słupsku

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1985
Zlikwidowano: 1999
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
augiasz
 
+1 głosów:1
Czy dobrze mi się wydaje iż to dawne słupy elektrycznej sieci trakcyjnej trolejbusów?
2013-03-30 21:27:34 (13 lat temu)
do augiasz: Może być
.
2013-03-31 15:40:16 (13 lat temu)
jwk
 
do augiasz: Tak to są słupy pozostałość po trakcji . Na innych ulicach również . Tramwajowe słupy też pozostały .
2013-11-16 00:57:14 (12 lat temu)
Szkoda słupskich trolejbusów - podejrzewam, że teraz nikt by nie myślał o ich likwidacji...
2013-11-18 23:57:41 (12 lat temu)
jwk
 
do Neo[EZN]: Były protesty wtedy - na nic się nie zdały jednak . W miejscowej KAPENiE - ( dawna nazwa Komunalne Przedsiębiorstwo Naprawy Autobusów ) przystosowywano Jelcze PR110 na trajtki . Nawet jeden ikarus przegubowy jeździł na szelkach . Gdy były likwidowane to i autobusy co rusz miały inne barwy i oznakowanie . WPK->MPK->MZK . Trochę też potrafiły blokować ruch , gdy na zakrętach spadały szelki . Ale to miało swój urok .
2013-11-19 00:11:09 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do jwk: A jaki był powód likwidacji tej sieci? Pewnie sam zgadnę, że względy finansowe - duży koszt wymiany taboru i całej tej infrastruktury związanej z funkcjonowaniem trolejbusów?
Myślałem, że Ziutki trafiły do Lublina albo Gdyni ale z tego co widzę to chyba jednak tak nie było.
2013-11-19 00:16:16 (12 lat temu)
jwk
 
do Neo[EZN]: Tak zawsze i wszędzie finanse też są zasłoną . Do Tych chyba coś trafiło z taboru . A innym tematem było przeniesienie zajezdni z centrum miasta ( Kopernika-Tramwajowa ) do Kobylnicy na Prof.Poznańskiego . Mocno daleko od słupów z trakcją to nie jest ok 2,5 km . Tabor w końcowym okresie ( Jelcze ) był bardzo dobry . To nówki były po kapitalnym remoncie w słupskiej Kapenie . Z całą likwidacją to przyczyna była inna , ale to nie temat na forum . Dobranoc .
2013-11-19 01:09:07 (12 lat temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
20.08.1985, autor: Harald Neise:
2023-11-25 22:22:43 (2 lata temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Skorygowane.
2023-11-28 16:34:26 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
W jaki sposób przyciągano je do sieci trakcyjnej?
2013-12-04 00:29:05 (12 lat temu)
Krzysiek99
 
+3 głosów:3
Data: 13.07.1985, autor: Ireneusz Wojtkiewicz
2023-11-25 22:05:09 (2 lata temu)
jwk
 
do Neo[EZN]: Hmm - być może , że to sam początek - wyglądają na świeżo malowane i tu je zepchnięto . Z boku z prawej strony był plac manewrowy a dalej hale . Była tam pajęczyna zawieszonej trakcji . Tu to sam skraj placu - z tyłu ten dom to już za zajezdni ogrodzeniem - mieszkalny .
2013-12-04 00:46:50 (12 lat temu)
Woj11
 
do Krzysiek99: Czyli na tydzień przed oficjalnym otwarciem
2023-11-25 22:16:15 (2 lata temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Skorygowane.
2023-11-28 16:30:50 (2 lata temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Otwarcie linii (20.07.1985), autor: Zbigniew Bielecki
2023-11-25 22:26:45 (2 lata temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Skorygowane.
2023-11-28 16:31:21 (2 lata temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Zdjęcie z otwarcia linii (20.07.1985), autor: Ireneusz Wojtkiewicz
2023-11-25 22:25:17 (2 lata temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Skorygowane.
2023-11-28 16:32:27 (2 lata temu)
jwk
 
Zajezdnię wybudowano w 1909, a komunikację tramwajową uruchomiono w 1910 roku.
2015-01-25 13:27:26 (11 lat temu)
Jaki 1900-ny? 1910!!!
2015-01-27 12:48:15 (11 lat temu)
augiasz
 
Można też dodać do "Trolejbusów w Słupsku", bo widać sieć trakcyjną. Trajtki zresztą też zlikwidowano...
2017-01-13 19:17:04 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
A jaka to ulica ?
2017-01-13 20:08:45 (9 lat temu)
Paulus
 
2025-10-24 20:09:58 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
do augiasz: Kiedyś dodałem zdjęcie z torowiskiem tramwajowym do "tramwajów". Spotkało się to z dużym sprzeciwem ekspertów. Faktycznie na fotografii nie było tramwaju. Była sugestia abym założył np infrastrukturę i tam przypisał. Najbardziej dobitny argument brzmiał, że jeśli widzę kawałek jezdni to czy powinienem przypisać do autobusów....... ?
2017-04-04 22:04:23 (9 lat temu)
Paulus
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Już namierzyłem - ul. Mikołaja Kopernika.
2017-01-13 20:27:48 (9 lat temu)
jwk
 
do ZPKSoft: Pętla trolejbusowa,po prawej widoczna zajezdnia - wcześniej tramwajowa,po roku 1959 autobusowa,a potem wspólna trolejbusowo-autobusowa. Już nie istnieje w tym miejscu.
2017-04-03 21:30:18 (9 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Paulus: Oczywiście nie musisz zakładać żadnego obiektu "infrastruktura tramwajowa" w miejscowościach, w których już nie ma tramwajów. Zdjęcie dodajesz do zbiorczej kategorii "Tramwaje w TUNAZWAMIASTA". Tak tu się zawsze robiło i nadal robi :)
2017-04-05 17:32:12 (9 lat temu)
Paulus
 
2025-10-24 20:08:42 (8 miesięcy temu)
9 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Trolejbusy w Słupsku - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet