| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Porąbka

Religia
Edukacja
Sport
Transport
Kolej
Budowle
Przemysł
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
4elza
 
2024-12-22 07:50:41 (rok temu)
4elza
 
Wymiana, uściślenie datowania.
2026-05-22 07:07:38 (miesiąc temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do 4elza: To były dwie kopalnie połączone w1938 roku w jedną całość pod nawą Kazimierz - Juliusz z dwoma rejonami wydobywczymi..
2024-12-22 11:57:14 (rok temu)
yani
 
+4 głosów:4
Mam wątpliwosci czy to rzeczywiście pochód pierwszomajowy...
2026-03-09 13:29:46 (3 miesiące temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
w tym rejonie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: POPRAWKA
2026-03-09 20:11:22 (3 miesiące temu)
ulec
 
+2 głosów:2
do yani: To chyba nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Może ten sam czas co tu: (marzec 1980).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2026-03-09 14:03:33 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do yani: No..., jestem pod wrażeniem, dziękuję.
Ponad 900 odsłon i nikt, a ja w szczególności :-( nie zwrócił uwagi na błąd w opisie. Faktycznie obraz MB, średnio ma się do pochodu.
Co do datowania, to faktycznie może by 1980, biorąc pod uwagę odzież dzieci.
2026-03-10 06:24:07 (3 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do ulec: To nie może 1967 rok ponieważ obraz był uwięziony do 1972 roku.
2026-03-09 19:18:20 (3 miesiące temu)
ulec
 
+2 głosów:2
do ulec: Dlatego napisałem, że marzec 80. Wtedy obraz był w Sosnowcu: . W poprzednim poście podałem zły link. Miało być: .
2026-03-09 20:32:29 (3 miesiące temu)
Banita
 
Budynek na pierwszym planie z wykuszami w dachu to Stanisława Ligonia 17
2023-01-14 15:13:58 (3 lata temu)
4elza
 
do Banita: Dzięki.
2023-01-15 05:08:28 (3 lata temu)
Banita
 
Zabudowa przy Łukaszewicza widziana od Wileńskiej ?
2023-01-14 10:07:38 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Banita: Jeśli już to - Łukasiewicza, nie Łukaszewicza ;-)
Przypisać ? czy są wątpliwości...
2023-01-15 05:14:18 (3 lata temu)
Banita
 
do 4elza: Dzięki za poprawkę. Myślę że tak, innej lokalizacji w głowie nie widzę. Bardziej na prawo przy rogu ulic istniał przystanek autobusowy.
2023-01-15 10:22:50 (3 lata temu)
Banita
 
Minerów 2. Zakład przeróbczy Juliusz obecnie
2023-01-14 10:13:44 (3 lata temu)
Banita
 
Tak się zastanawiam czy to nie będą przypadkiem Bory na północ od Kolonii Wągródka. Torowisko na wysokim nasypie biegnie aż do Strzemieszyc, lasy w tamtym okresie na 100% były wysokie i gęste. Jedynie do rzeki Bobrek blisko nie jest ale...ilekroć za młodości "przecinałem" przez tę skarpę z torowiskiem w lesie na wysokości cmentarza w Ostrowach Górniczych to wzdłuż niej biegły jakieś rury ułożone nad ziemią na wspornikach. Raz przechodziłem pod nimi, w innym miejscu właziłem na rurę i skakałem na drugą a były chyba trzy, ta trzecia mniejsza. Być może była to jakaś magistrala ciepłownicza, nie wiem, co mnie to wtedy obchodziło 😀
2023-04-18 11:34:12 (3 lata temu)
rdx0
 
wybrałem się dzisiaj poszukać tego miejsca i jest tak. To tutaj to jeziorko ale dzisiaj zarośnięte i osuszone w tle widać nasyp wąskotorówki z Juliusza na Kazimierz. Ale najlepsze że przepompownia dalej stoi i działa. Pilnowana przez firmę ochroniarską Zrobiłem zdjęcie tego budynku wtedy na wodzie i wysłałem do 4elzy na maila. Podjechałem najpierw z fotką nad inne jeziorko obok pokazałem rybakowi fotkę a on powiedział - po drugiej stronie nasypu. I tak było.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2023-09-29 13:32:49 (2 lata temu)
4elza
 
do rdx0: Dzięki za wiad. Przypisałam jak widać, może być?
Czy Twoje fotki mam wstawić na fp?
2023-09-30 07:07:20 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: to nie to jeziorko. Wysyłam Ci na pocztę mapkę a fotki jak uważasz .
2023-09-30 09:21:40 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: Zaznaczyłaś Balaton a właściwe jeziorko jest kilkaset metrów dalej tak jak w moim linku
2023-09-30 13:21:45 (2 lata temu)
Banita
 
To było trudniejsze z uwagi na nowe budynki. W lewym dolnym rogu fragmentarycznie zabudowa Sławskowskiej, 23 z lewej krawędzi, 27 na dole. Bardziej w głąb zdjęcia nowe budynki przecznic do ulicy Dojazdowej. Zaś dalej bliźniak z wykuszami, także nowy budynek, stoi przy Bolesława Krupińskiego. Widok z południowego wschodu
2023-11-29 20:05:08 (2 lata temu)
4elza
 
do Banita: Dziękuję. A ten nr 23, to który konkretnie?
2023-11-30 05:30:41 (2 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do 4elza: Sławskowska 23, w dole z lewej przy krawędzi widoczna połowa jego zabudowań z brązowym dachem
2023-11-30 06:21:52 (2 lata temu)
4elza
 
do Banita: Ok, dodałam znacznik.
2023-11-30 06:27:33 (2 lata temu)
Banita
 
+2 głosów:2
W dole zdjęcia po szerokości Sławkowska od numeru 41 z prawej do numeru 15 z lewej. Widok z południa na północ
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: literówka
2023-11-29 19:31:32 (2 lata temu)
Banita
 
Blisko a być może daleko
Już myślałem że trafiłem ale coś w ten deseń.
Słońce na wschodzie lub bliżej zachodu. Z prawej na jezdni cień po jakimś budynku poza kadrem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Zdanie
2026-05-31 23:22:26 (27 dni temu)
4elza
 
Nie mogę dopisać dzielnicy Juliusz do ulicy Komandosów, wyświetla się lista (bez możliwości edycji) na której nie ma tej dzielnicy, pomoc mile widziana.
2026-06-04 07:40:09 (24 dni temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2026-05-31 23:59:52 (27 dni temu)
Banita
 
do Krzyś_: O to to to
Strzał w 10-tkę Krzyś 🤗
2026-06-01 00:25:58 (27 dni temu)
Banita
 
do Banita: Słońce z południa. Wczesna jesień 🤫. Przegapiłem ten detal
2026-06-01 00:28:33 (27 dni temu)
Banita
 
+2 głosów:2
do Banita: Tu lepiej widać wspomnienie po kiosku.
2026-06-01 00:33:36 (27 dni temu)
Banita
 
do Banita: Na Porąbce ulica Komandosów ?
To może cmentarz na Juliuszu 🤭
2026-06-03 10:17:59 (24 dni temu)
yani
 
do 4elza:
Już dodana. Dzielnice dodajemy z poziomu miasta.
2026-06-04 12:14:03 (23 dni temu)
4elza
 
do yani: Dziękuję.
2026-06-05 07:10:25 (23 dni temu)
rdx0
 
napisane na szybie ul. Lenartowicza :-)
2026-05-28 22:12:41 (30 dni temu)
4elza
 
Dziękuję.
2026-05-29 06:05:51 (30 dni temu)
Woj11
 
do rdx0: Maksymalnie 2001. Wtedy był już ING BŚ
2026-05-28 22:25:06 (30 dni temu)
Woj11
 
do rdx0: I numer 104
2026-05-28 22:33:12 (30 dni temu)
25 Dyskusji (ostatnia 23 dni temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Porąbka
12
ul. KWK Kazimierz-Juliusz
Krótka, Szenwalda Lucjana
ul. Lenartowicza Teofila
Polna (część zachodnia), XX - lecia PRL (część wschodnia)
ul. Minerów
Plażowa
ul. Obrońców Warszawy
Mickiewicza, Waryńskiego (numery 2, 3, 4, 5, 6, 7)
 
 
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet