|
|  | powiat frysztacki |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2229%22%3Bi%3A1%3Bs%3A19%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie+%28Zaolzie%29%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22496%22%3Bi%3A1%3Bs%3A10%3A%22frysztacki%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2257455%22%3Bi%3A1%3Bs%3A17%3A%22Stonawa+%28Stonava%29%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Kopalnia "9 Maj" (9. květen) znajduje się w Stonawie, przy granicy tej miejscowości z Suchą Górną. Od 1995 r. kopalnia jest częścią kopalni "Darków". Obszar wydobywczy kopalni sięga pod Stonawę, Suchą Górną, Olbrachcice oraz pod Karwinę. Kopalnia należy do najmłodszych kopalni w Republice Czeskiej. W latach 50-tych XX w. podjęto decyzję o poszukiwaniu węgla przy granicy Stonawy z Suchą Górną. Powstał wtedy w pobliżu szyb "Prezydent Gottwald" III (należący do kopalni "Franciszek") oraz "Barbara V" (należący do kopalni "Barbara"). W maju 1957 r. założono nową kopalnię (związaną z kopalnią "1 Maja", czyli "Barbara") i rozpoczęto prace przy nowym szybie o nazwie "Su-Sto I". W 1965 r. kopalnia usamodzielniła się i otrzymała nazwę "9 Maja" (9. květen). Roczne wydobycie sięgało ok 1,4 ml ton węgla. W latach 1988-1990 kopalnia była częścią kopalni "Barbara". W 1995 r. została przyłączona do kopalni "Darków" jako "závod 3". Również pod ziemią połączono ją z kopalnią "Darków". 24.03.2016 r. wyjechał ostatni symboliczny wózek z węglem i zakończono wydobycie. Likwidacja kopalni ma przebiegać w 2018 r. Źródło
więcej 
|
proszę czekać...
|